نوامبر 26, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

اوتاوا 3.2 میلیون دلار برای مبارزه با بازماندگان مدرسه مسکونی سنت آن در دادگاه از سال 2013 هزینه کرده است

1 min read

دولت کانادا طی یک دهه گذشته 3.2 میلیون دلار صرف مبارزه با گروهی از بازماندگان مدارس مسکونی انتاریو در دادگاه کرده است.

از 1 ژانویه 2013 تا 1 اکتبر 2020 ، کل هزینه های حقوقی در پرونده بازماندگان مدرسه مسکونی سنت آن ، که در فورت آلبانی ، اونت ، در خلیج جیمز بود ، بالغ بر 3،231،000 دلار است.

“این فقط نشان دهنده بی رحمی دولت فدرال و تمایل به [Crown-Indigenous Relations Minister] کارولین بنت علیه افرادی که از بدترین جنایاتی که تاکنون در مورد کودکان مرتکب شده اند ، به دیوار برود. “

“این اعداد انفجاری است.”

دادگستری کانادا پس از ارسال س orderال دستورالعمل آنگوس مبنی بر اینکه چه میزان برای پرونده های حل و فصل شده ، درخواست های جهت گیری و سایر مراحل که کانادا شاکی یا متهم مربوط به بازماندگان مدرسه مسکونی سنت آن بوده است ، این ارقام را منتشر کرد.

آنگوس قبلاً در سال 2018 پرس و جو مشابهی ارائه داده بود که نشان می داد دولت فدرال 2.3 میلیون دلار در طول 5 سال در نبردهای دادگاه هزینه کرده است. از 10 مه 2018 تا 1 اکتبر 2020 917،000 دلار اضافی هزینه شده است.

آنگوس گفت: “این ماده سمی است و دروغ آشتی در این کشور را بسیار بسیار واضح نشان می دهد.”

مدرسه اقامتی سنت آن در هند با دستور کاتولیک Oblates of Mary Immaculate and the Gray Sisters of Cross از 1902 تا 1976 اداره می شد. در دهه 1990 پلیس استان انتاریو ادعاهای سو abuseاستفاده در مدرسه را بررسی کرد که منجر به اتهامات و برخی محکومیت ها به کارمندان سابق

چارلی آنگوس ، نماینده حزب دموکراتیک حزب دموکرات در امور خلیج تیمینز-جیمز ، یک س questionال در مورد دستورالعمل ارائه داد و پرسید که چه مقدار برای پرونده های قضایی که کانادا شاکی یا متهم مربوط به بازماندگان مدرسه مسکونی سنت آن بوده است ، هزینه شده است. (آدریان وایلد / مطبوعات کانادایی)

اسناد حاصل از تحقیق در اختیار دانشجویان سابق متقاضی جبران خسارت تحت فرآیند ارزیابی مستقل توافق نامه حل و فصل مدارس مسکونی هند (IAP) قرار نگرفت تا اینکه دادگاه عالی انتاریو در سال 2014 حکم داد که دولت فدرال وظیفه تحویل سوابق را دارد.

بیش از 12000 سند منتشر شده به شدت مورد ویرایش قرار گرفت.

از آن زمان بازماندگان سنت آن اقدام های حقوقی زیادی را آغاز کرده اند که به دنبال بازگشایی پرونده های جبران خسارت است که قبل از انتشار اسناد پلیس حل و فصل شده بود ، دولت علیه آنها مبارزه کرده است.

اولین کورکماز که از سال 1969 تا 1972 در سنت آن حضور داشت ، گفت: “من بسیار خسته و عصبانی هستم ، از دولت کانادا بیزارم که این همه پول را برای جنگ در دادگاه با ما هدر داد.”

“این تعریف آشتی نیست. اقدامات کانادا باید با گفته های آنها مطابقت داشته باشد.”

اولین کورکماز در سالهای 1969 تا 1972 در مدرسه مسکونی هند سنت آن حضور داشت. (ارائه شده توسط Evelyn Korkmaz / Stephanie Jenzer)

اسناد بدون عکس العمل هنوز منتشر نشده است.

كوركماز گفت: “من می خواهم بدانم كه چگونه دولت كانادا می تواند هزینه 3.2 میلیون دلار برای مخفی كردن این اسناد را توجیه كند.”

“چه چیزهایی در این اسناد وجود دارد که آنها می خواهند پنهان کنند؟”

در پاسخ از طریق ایمیل به CBC News ، روابط تاج و بومی و امور شمال کانادا گفت: “توافق نامه حل و فصل مدارس مسکونی هند مقرراتی را شامل می شود که به طرفین اجازه می دهد در صورت بروز مسائل خاص حقوقی از دادگاه های نظارت راهنمایی بگیرند. هر گونه هزینه قانونی مربوط به St. مدرسه مسکونی هند آن که در کانادا متولد شده است نتیجه طرفین است – بازماندگان سنت آن و کانادا – از دادگاه ها در مورد مسائل خاص حقوقی راهنمایی می کنند و نه به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از دریافت غرامت بازماندگان.

“ما به همکاری با بازماندگان ، نمایندگان آنها و دیگر شرکای بومی برای دستیابی به مصوبه ای ماندگار و معنی دار در مورد میراث مدارس مسکونی هند ادامه می دهیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.