اولین ملت عنوان بومی را برای کل منطقه ادعایی اثبات نکرد: دادگاه عالی پیش از میلاد

یک قاضی دادگاه عالی بریتیش کلمبیا که در مورد دعوای مالکیت زمین ملل اول حکم صادر می‌کند، می‌گوید که ثابت نمی‌کند که در کل حوزه ادعای خود حقوقی دارد، اگرچه او پیشنهاد کرد که ممکن است زمان آن رسیده باشد که دولت استانی در آزمون فعلی خود برای چنین عنوان‌هایی تجدید نظر کند.

اولین ملت Nuchatlaht، جامعه ای در ساحل شمال غربی جزیره ونکوور، خواهان مالکیت در منطقه ای از زمین کرون بود که شامل بخشی از جزیره نوتکا و بسیاری از خط ساحلی اطراف بود.

قاضی الیوت مایرز در تصمیم خود که روز پنجشنبه صادر شد گفت که “ممکن است مناطقی” وجود داشته باشد که ملت بتواند در ادعای خود ایجاد کند، اما اگر بخواهد این کار را انجام دهد، یک جلسه استماع دیگر لازم است.

وی در این تصمیم گفت: «تاکید می‌کنم که در مورد هیچ‌یک از موضوعات پیش داوری نمی‌کنم یا اینکه آیا اصلاحیه‌ای ضروری است یا خیر». من صرفاً این موضوع را به شاکی باز می‌گذارم که در صورت تمایل به انجام این کار، قبل از من برای بررسی این مسائل بازگردد.»

او به ملت 14 روز فرصت داد تا تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد به ادعاهای بعدی ادامه دهد یا خیر.

اولین ملت نوچاتلات، تی هاویت (رئیس) جردن مایکل، سمت راست، در جریان تجمعی در بیرون دادگاه عالی پیش از میلاد مسیح، قبل از شروع پرونده مالکیت زمین بومی، در ونکوور، توسط یک حامی در آغوش گرفته می شود.  این دادخواست به دنبال بازپس گیری بخشی از قلمرو جزیره نوتکا، در سواحل غربی جزیره ونکوور است.
اولین ملت نوچاتلات، تی هاویت (رئیس) جردن مایکل، سمت راست، در جریان تجمعی در بیرون دادگاه عالی پیش از میلاد مسیح، قبل از شروع پرونده مالکیت زمین بومی، در ونکوور، توسط یک حامی در آغوش گرفته می شود. این دادخواست به دنبال بازپس گیری بخشی از قلمرو جزیره نوتکا، در سواحل غربی جزیره ونکوور است. (داریل دایک/ مطبوعات کانادا)

این کشور در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر کرد، گفت که در حال تجلیل از کشف قاضی مبنی بر داشتن عنوان بومی در داخل است.
قلمرو آن، در حالی که ناامید است، از آن خواسته شده است که به دادگاه بازگردد تا مشخص کند که آن عنوان کجاست.

در این بیانیه آمده است: «نوچات‌لحت تقریباً در تمام موارد مورد بحث در دادگاه پیروز شد و وضعیت قانون را به جلو برد.»

این شرکت گفت که برای شناسایی مکان های عنوان خود به دادگاه بازخواهد گشت و به دادگاه استیناف BC در مورد تصمیم رد اعطای کل منطقه ادعایی درخواست خواهد کرد.

ملیسا جک در این بیانیه گفت: “ما باید این پیروزی را بدست آوریم و به مبارزه برای به رسمیت شناختن حقوق خود ادامه دهیم.”

دادگاه شنید که نوچاتلات در دهه 1780 به روستایی در جزیره نوتکا نقل مکان کردند، و آنها می گویند که آنها این منطقه را در سال 1846 اشغال کردند، زمانی که ولیعهد اختلافات مرزی با ایالات متحده را حل کرد و ادعای حاکمیت بر آنچه اکنون بریتیش کلمبیا نامیده می شود.

با این حال، این استان اشغال تمام سرزمینی که نوچاتلهت مدعی آن بود را رد می کند.

در شکایتی که در سال 2017 ارائه شد، این کشور استدلال کرد که بریتیش کلمبیا و دولت‌های فدرال با اجازه قطع درختان و «خلاص کردن مؤثر» کشور قلمرو، از حقوق نوچاتلاح محروم شدند.

دولت بریتیش کلمبیا گفت که نوچاتلات در کل منطقه 230 کیلومتر مربعی دارای عنوان بومی نیست و گفت که به تعهدات خود در توافق با کشور در رابطه با منابع جنگلی عمل کرده است.

این نقشه سرزمین های سنتی اولین ملت نوچاتلات را در ساحل غربی جزیره ونکوور قبل از میلاد به تصویر می کشد.
این نقشه سرزمین های سنتی اولین ملت نوچاتلات را در ساحل غربی جزیره ونکوور قبل از میلاد به تصویر می کشد. (ملت اول نوچاتلهت)

مایرز در تصمیم خود گفت که این پرونده “مشکلات عجیب و غریب یک گروه بومی ساحلی را نشان می دهد که با آزمون فعلی عنوان بومی، با توجه به جهت گیری دریایی فرهنگ روبرو می شود.”

به عنوان مثال، او گفت که اثبات این که ملت از این زمین استفاده کرده اند، دشوار است، زیرا آنها عمدتاً با قایق رانی سفر می کردند، بنابراین هیچ مسیر مشخصی بین مکان های ساحلی وجود نداشت.

او نوشت که این مورد ممکن است نشان دهنده نیاز به “تجدید نظر در آزمون عنوان بومیان به دلیل مربوط به ملل اول ساحلی” باشد.

در این تصمیم آمده است: «این را دادگاه بالاتر باید تشخیص دهد.

این ادعای زمین اولین موردی بود که پس از تصویب قانونی در سال 2019 بریتیش کلمبیا برای همسویی قوانین آن با اعلامیه سازمان ملل در مورد حقوق مردمان بومی شنیده شد.

همچنین این اولین مورد از زمان تصمیم گیری برجسته در سال 2014 توسط دادگاه عالی کانادا بود که حقوق و عنوان ملت Tsilhqot’in را بر بخشی از قلمرو سنتی خود در مرکز داخلی پیش از میلاد، نه تنها به روستای تاریخی به رسمیت شناخت. سایت های.

مقالات جالب
تعویض کلید و پریز و انواع آنها - گروه ساختمانی آبان