با گسترش COVID-19 در جامعه روستایی ، مدارس در Manawan ، Que. تعطیل شدند

جامعه Atikamekw کبک در Manawan ، واقع در حدود 260 کیلومتری شمال مونترال ، مدارس را تعطیل کرده است تا در برابر موج افزایش COVID-19 عقب نشینی کند.

ماناوان از دو مورد تأیید شده در روز یکشنبه به 10 مورد تا عصر پنجشنبه رسید. یک بیمار به عنوان یک اقدام پیشگیرانه به بیمارستان در جولیت منتقل شد.

سیپی فلاماند ، نایب رئیس شورای Atikamekw ماناوان گفت: “در حال حاضر ، من نگران نیستم ، اما منتظر نتیجه کسانی هستم که روز گذشته مورد آزمایش قرار گرفتند.”

“چهل و هشت ساعت انتظار طولانی است. با توجه به ازدحام بیش از حد در خانه ها ، موارد بیشتر نگران کننده خواهد بود.”

از روز سه شنبه یک کلینیک غربالگری راه اندازی شده است و به منظور جلوگیری از عفونت های جدید ، ساکنین تشویق می شوند که آزمایش شوند و محدودیت های اضافی بهداشت عمومی نیز اعمال شده است.

به عنوان مثال ، انجمن به روی بازدید کنندگان بسته است و اعضا مجاز به ترک نیستند مگر اینکه شرایط اضطراری ایجاد شود. انجمن دروازه است و همه افرادی که قصد ورود یا خروج را دارند ، بررسی می شوند.

در بیانیه ای شورای آتیکامکو از ماناوان هشدار داد که کلیه درخواستهای استثنا برای داشتن بازدید کننده یا ترک رد خواهد شد.

این شورا همچنین ساعت ممنوعیت رفت و آمد بین ساعت 11 شب تا 7 صبح برقرار کرد که تا 23 نوامبر ادامه دارد.

و دو مدرسه جامعه که قرار بود به مدت یک هفته تعطیل باشند ، برای یک هفته دیگر تا 20 نوامبر تعطیل خواهند بود.

احتمال تعطیلی مدارس چیزی است که مسئولان آموزش و پرورش در منطقه برای آن برنامه ریزی کرده اند. حدود 500 تبلت و کامپیوتر در ماه مه خریداری شد تا 430 دانش آموز ابتدایی و 240 دانش آموز متوسطه جامعه بتوانند تحصیلات خود را در خانه ادامه دهند.

آنت دوبه وولانت ، مدیر خدمات آموزشی ، گفت: “دانش آموزان قبلاً با موج اول چیزهای زیادی از دست داده بودند كه ما در ماه مارس تعطیل شدیم.”

“ما نمی خواستیم آن را دوباره زنده کنیم. اما این اولین بار است که شاهد چنین وضعیتی هستیم. ما 100 درصد آماده نیستیم ، اما خود را تنظیم خواهیم کرد.”

در همین حال ، شورا با وزیر امور بومی استان تماس گرفته است.

فلامند گفت ، این شورا امیدوار است كه بتواند به آزمایشات غربالگری سریع COVID-19 كه دولت كبك به برخی از جوامع بومی وعده داده است ، دسترسی داشته باشد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>