برای Mya Beaudry ، scrunchies راهی برای تکریم زنان بومی الهام بخش است

آنچه که از ایده جمع آوری کمک مالی یک دختر 9 ساله آغاز شد اکنون به یک کسب و کار برنده جایزه تبدیل شده است و از اتاق خواب سابق او در گاتینو ، کوی بیرون می رود.

حدود یک سال پیش ، میا بیودری آنچه را که روسری کوکوم نامیده می شود ، در یک نمایشگاه صنایع دستی زنان بومی خریداری کرد. او در شرف برگزاری مسابقه رقص برای جوانان در جشنواره بومی تابستان تابستان در اوتاوا بود و می خواست از روسری به عنوان جایزه استفاده کند.

سپس او واقعاً خلاق شد.

میا توضیح داد: “من عاشق اسکرینچی هستم ، و یک روسری کوکوم داشتیم. کنار هم قرار دهید ، ما یک اسکرانچی کوکوم درست کردیم.”

اگرچه COVID-19 مجبور به لغو نیروگاه شد ، مشاغلی که از این ایده رشد کرد – Kokom Scrunchies – اکنون در حال رونق است.

میا اسکرپیچ های خود را به نام زنان بومی الهام گرفته از جمله مادرش می نامد. (ارائه شده توسط Marcie Beaudry)

تکریم ، اتصال زنان

روسری کوکوم که به طور سنتی توسط بزرگان بومی به عنوان روپوش پوشیده می شود ، دارای نقش های گل است. “به زبان من ، [kokom] میا ، که آلگون کوین است ، توضیح داد.

مادر میا ، مارسی بیودری گفت: “Scrunchies یک روش عالی برای مدرن کردن چیزی است که مدت ها پیش شناخته شده بود.”

او توضیح داد که برای دخترش ، این لوازم جانبی راهی برای آوردن بخشی از فرهنگ آنها به جامعه گسترده است.

“او می خواست آن را برای همه ، پیر و جوان ، نه فقط بومیان ، در دسترس قرار دهد [are] راهی برای ایجاد آن پل و اتصال. ”

مدیر عامل Kokum Scrunchies ، Mya Beaudry ، که توسط کارهایش احاطه شده است. (ارائه شده توسط Marcie Beaudry)

اسطوره های میا به نام زنان بومی نامگذاری شده است که او الگوی خود می داند.

“” دانا “آبی روشن است. او عمه من است و من از او الهام گرفته ام تا میزبان یک [dance] خاص سفید به نام “کوکوم لولا” است و او مادربزرگ من است و من او را خیلی دوست دارم. “

او همچنین اسکرچین هایی را به نام زنان بومی که شخصاً نمی شناسد می فروشد اما هنوز تحسین می کند.

میا اسكارچ های خود را در اتاق خواب او كه در حال حاضر به یك فضای كار تبدیل شده ، می دوزد. او و مادرش در حال بررسی امکان اجاره کارگاهی در جامعه خانه خود در کیتیگان زیبا و استخدام کمک هستند. (ارائه شده توسط Marcie Beaudry)

“افت یکشنبه” در اینستاگرام

میا پس از مدرسه مدارک خود را می دوزد و آنها را در اینستاگرام می فروشد ، جایی که مشتریان در انتظار “افت یکشنبه” هفتگی او هستند. وی گفت بسیاری از آنها بعداً برای نشان دادن خریدهای جدیدشان در تماس هستند.

“من عاشق این هستم که وقتی مردم فیلم ها را درباره میزان هیجان زدگی یا تصاویر برای من می فرستند [where] آنها محصول من را می پوشند. “

هنگامی که این رویداد در Powwow لغو شد ، Mya تصمیم گرفت به فروشگاه Shopify روی بیاورد و محصولات دیگری مانند برچسب و ماسک را به آن اضافه کند.

زمین برنده جایزه

در بهار امسال ، او به یک مسابقه سراسری برای کارآفرینان بومی به نام Pow Wow Pitch مراجعه کرد.

او به عنوان جوانترین پارچ رویداد ، انگشتان خود را برای شلیک به جایزه جوانان ضربدری کرد. ماه گذشته ، او از اینکه فهمید در مجموع مقام سوم را کسب کرده است – و نه فقط در رده جوانان – بسیار هیجان زده شد و جایزه 2500 دلاری را برای وی به ارمغان آورد ، که قصد دارد از آن برای گسترش خط تولید خود استفاده کند.

وی گفت: “این بسیار هیجان انگیز و شاد بود.”

به دلیل تقاضای روزافزون ، Beaudrys در حال بررسی امکان اجاره فضای کارگاه در محل زندگی خود در کیتیگان زیبا و استخدام دیگران برای کمک به خیاطی است.

میا اظهار داشت از اینكه تعجب كرد كه در مسابقات Pow Wow Pitch 2020 به طور كلی سوم شده است ، تعجب كرد. (ارائه شده توسط Marcie Beaudry)

مارسی بیودری گفت که این رقابت به دخترش ، با وجود سن ، به عنوان یک کارآفرین اعتماد به نفس بیشتری می دهد.

او گفت: “اگر فرصتی پیدا کنی و خودت را بیرون بکشی ، می توانی در حد یک بزرگسال باشی. هیچ کس مثل تو نگاه نمی کند ، اوه ، تو فقط یک کودک هستی.”

برای میا ، این درس ساده است: “مهم نیست ، شما همان کاری را انجام می دهید که می خواهید انجام دهید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>