نوامبر 26, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

حلقه مهره سازی آنلاین جامعه ای متقابل را برای هنرمندان بومی ایجاد می کند

1 min read

مهره داران و صنعتگران بومی با پیوستن به یک حلقه مهره سازی آنلاین معروف به BYOBeads – مهره های خود را بیاورید ، یک جامعه ایجاد می کنند و روحیه خود را حفظ می کنند.

شیلا دمرا گفت: “من کاملاً آن را دوست دارم.”

“در آن گروه افراد مختلفی حضور دارند … حتی اگر کارهای دیگری برای انجام دادن داشته باشم ، همیشه می روم.”

دمرا Anishinaabe اهل Fort William First Nation در نزدیکی Thunder Bay ، Ont. است و از کودکی مشغول مهره زدن است. در طول 10 سال گذشته ، او در ایجاد مقرنس و گوشواره های با کیفیت بالا تمرکز کرده است.

شیلا دمرا با استفاده از مهره و قلاب ، موکاسین و گوشواره های سفارشی ایجاد می کند. (شیلا دمرا)

او هر پنجشنبه ساعت 7 بعدازظهر ET سوزن و دانه های خود را می گیرد و به گفتگویی می پیوندد که هنرمندان سراسر کشور را گرد هم آورده است.

دمرا گفت: “به نظر می رسد كه افراد دیگری همان كار شما را انجام می دهند و ما در كارهایی كه انجام می دهیم با آنها سهیم هستیم و آنها مهمان ویژه هنرمندان ، خوانندگان ، نوازندگان ، سایر مهره داران را وارد می كنند.”

دمرا در مرکز خدمات دانشجویان بومی دانشگاه لیک هد کار می کند و دوست دارد در کنار دیگران باشد.

“من اولین چهره ای هستم که [students] ببینید وقتی آنها وارد مرکز ما می شوند ، بنابراین من مانند عمه آنها هستم. “

شیلا دمرا گفت که این گروه به او احساس اجتماع و ارتباط می دهد و او دوست دارد که بتواند سبک های مختلف را در بین هنرمندان بومی ببیند. (شیلا دمرا)

او عادت دارد که از گروه های محلی مشروب فروشی محلی خود میزبانی کند و گفت که افراد می توانند در BYOBeads در مورد سبک ها و تکنیک های مختلف از یکدیگر یاد بگیرند.

دمرا گفت: “به اشتراک گذاشتن دانشهایی که به من آموخته اند همیشه سرگرم کننده است.”

“این باعث می شود وقتی چیزهایی را با مردم در میان بگذارید و به آنها یاد دهید چگونه کارها را انجام دهند از درون احساس خوبی داشته باشید. و من وقتی که تدریس می کنم همین احساس را دارم.”

BYOBeads ایجاد جامعه و فضا برای هنرمندان

بنیانگذار این گروه آدام جونز نتوانست هیچ محافل مهره ای در محله خود پیدا کند ، بنابراین او گروه خود را در ژانویه در ایست انت تورنتو ایجاد کرد.

جونز ، هنرمند ، رمان نویس و فیلمساز مهره ای کری / متیس ، ریشه در کالیهو ، آلتا دارد.

وی در ادمونتون بزرگ شد و به مدت سه سال با کمک مربی خود بوس کوسکی مشغول مهر زدن بود.

آدام گارنت جونز تسهیل کننده حلقه مهره زدن BYOBeads است. او می گوید مهره زدن مانند هدیه دادن است که می تواند با جامعه به اشتراک گذاشته شود. (آدام گارنت جونز)

جونز گفت: “من فقط احساس می كردم كه برای برقراری ارتباط با آنها به آن نوع جامعه احتیاج داشتم … من فكر می كنم كه وقتی ما آنلاین شدیم ، این كار واقعاً موفقیت آمیز بود ، زیرا ما توانستیم مردم را از اقصی نقاط جذب كنیم.”

پس از اینکه محدودیت های بهداشت عمومی به دلیل COVID-19 همه چیز را تغییر داد ، محافل مهره دار BYOBeads با حمایت East End Arts و زنان بومی در هنر در تورنتو ادامه دادند.

این همکاری این امکان را برای گروه فراهم می کند تا از زنان و هنرمندان LGBTQ2S و مهره داران به عنوان مهمان در جلسات مهره سازی استقبال کند.

جونز گفت: “به عنوان کسی که به عنوان نویسنده داستان و کارگردان و نویسنده تلویزیون وارد کار شده است ، فکر کردم جالب است که افرادی را که در سیستم های هنری دیگر کار می کنند بیاوریم تا در مورد کارشان با ما صحبت کنند.”

“هنوز خیلی خیلی غیررسمی ، بسیار چت و پرت ، خیلی آرام است و احساس می کنید دوستان با هم جمع می شوند و صحبت می کنند. اما ، می دانید ، این حمایت و ساختار نیز ناشی از ورود مهمانان است.”

آنها تاکنون مهمانانی مانند نویسنده و دانشگاهی Cree-Métis-Saulteaux ، لیندسی نیکسون و همچنین طراح مد برنده جایزه Sage Paul داشته اند.

پاول گفت: “بسیاری از ما یاد گرفتیم که فقط با خاله ها و مادربزرگ ها پشت میز بنشینیم و این جایگزینی برای آن است ، خصوصاً برای کسانی که در شهر بزرگ می شوند یا آواره شده اند.”

جونز گفت: منجوق زدن یک سرگرمی آرامش بخش است که می تواند برای سلامت روان افراد مفید باشد.

آدام جونز گفت که این گروه معمولاً 20 شرکت کننده از سراسر کشور دارد. مردم دوست دارند هنگام گفتگو درباره آنچه در زندگی آنها اتفاق می افتد ، آنچه را که روی آن کار می کنند به اشتراک بگذارند. (آدام گارنت جونز)

“این باعث می شود که احساس کنم هدف دارم. و در نهایت ، فکر می کنم این همان چیزی است که در مورد انواع مختلف ابتکارات بهداشت روان وجود دارد ، این است که مردم احساس کنند اگر مکانی دارند ، هدف دارند ، وظیفه دارند. ، “جونز گفت.

جلسه بعدی 3 دسامبر خواهد بود و آخرین جلسه سال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.