خریداران غذاهای دریایی می گویند DFO به آنها اجازه خرید معیشت متوسط ​​نمی دهد

خریداران غذاهای دریایی نوا اسکوشیا می گویند دادخواست تهدیدآمیز از طرف Sipekne’katik First Nation علیه آنها “از سو سو استفاده و هدایت نادرست است.”

گروه ناامید شده است و نمی تواند خریدار خرچنگ دریایی پیدا کند که در زیر شیلات معیشتی متوسط ​​و اعلام شده خود تنظیم شده است.

انجمن صنفی نمایندگی پوند خرچنگ دریایی و پردازنده ها گفت كه شركت های دوشنبه چاره ای ندارند جز خرید امتناع كنند زیرا شیلات توسط وزارت شیلات و اقیانوس ها مجاز نیست – شرط مجوز خریداران استانی آنها.

“ما فقط مجاز به خرید غذاهای دریایی از ماشین های برداشت ماهی تجاری مجاز در فصول مشخص شده توسط ماهیگیری و اقیانوس های کانادا هستیم. اکنون ، اگر رئیس ساک و وکلای وی بخواهند آن را به چالش بکشند ، پس باید بگویم که آن را بیاور ، زیرا ما در چارچوب مقررات ، در چارچوب قانون هستیم ، “گفت آزبورن بورک ، رئیس اتحاد غذاهای دریایی نوا اسکوشیا.

پرونده های حقوقی علیه RCMP ، DFO و استان

هفته گذشته ، مایک ساک ، رئیس Sipekne’katik تهدید کرد که تعدادی پرونده قضایی مربوط به شیلات معیشتی متوسط ​​خود را – علیه RCMP و DFO به دلیل محافظت نکردن از اعضای گروه در ماهیگیری و استان نوا اسکوشیا به دلیل تغییر در مقررات خود برای اجازه خرید .

شلیک ماهیگیری در اواسط سپتامبر باعث مخالفت عصبانی و گاه خشن ماهیگیران تجاری و حامیان آنها شد که با تعطیل شدن فصل مخالفت با برداشت تجاری دارند.

وان باند گروه ران پینک گفت: “ما پرونده های قضایی علیه خریداران ماهی و مشاغل محلی در نظر گرفته ایم که به دلیل اینکه ما بومی نیستیم از معامله با ما خودداری می کنند.”

رون پینک ، وکیل هالیفاکس ، در تاریخ 12 نوامبر سال 2020 در مورد پرونده های قضایی که وی و یک تیم حقوقی به نمایندگی از Sipekne’katik First Nation پیرامون ماهیگیری با معیشت متوسط ​​ارائه می دهند ، با رسانه ها صحبت می کند. (CBC)

گروه اظهار داشت از آنجا که حق ماهیگیری برای تأمین معیشت متوسط ​​توسط دادگاه عالی كانادا به عنوان یك معاهده شناخته شد ، خریدن این صید حقوق قانونی آنها را نقض نمی كند.

اما همان دادگاه به دولت فدرال حق داد شیلات را برای اهداف حفاظت تنظیم کند. از این بن بست.

بورک گفت: “رئیس کیسه باید بفهمد که قوانینی وجود دارد ، مقرراتی وجود دارد. ما کاملا آماده هستیم هر نوع محصول را ، چه بومی و چه غیر بومی ، در فصول تجاری عادی که مجوزهای ما اجازه می دهد خریداری کنیم.”

چالش های حقوقی “سوed اطلاع رسانی و هدایت نادرست”

در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر شد ، این اتحادیه گفت كه تهدید دعوی “توسط گروه Sipekne’katik و مشاور حقوقی آن كه متوجه خریداران غذاهای دریایی می شود ، اطلاعات نادرست و هدایت نادرستی دارد. از این بدتر ، این تهدید به طور جدی مانع تلاش برای دستیابی به راه حل های عملی برای این مسئله پیچیده است. “

روز دوشنبه ، مایک ساک ، رئیس Sipekne’katik پاسخ داد.

مایک ساک ، رئیس اولین ملت Sipekne’katik ، در 18 اکتبر در اسکله در Saulnierville ، NS با خبرنگاران صحبت می کند. (Pat Callaghan / CBC)

ساك در بیانیه ای گفت: “امید ما این است كه اتحاد بتواند درک كند كه ما به حمایت آنها نیاز نداریم تا سردرگمی بیشتری در عموم مردم ایجاد نكنیم زیرا بیانیه امروز آنها پتانسیل انتشار اطلاعات نادرست را دارد.”

این آخرین فشار بازگشت از صنعت به سمت شیلات معیشتی متوسط ​​است.

هفته گذشته ، اتحاد مواضع خود را در مورد شیلات منتشر کرد و گفت که به دلایل حفاظت ، فقط در فصول تنظیم شده توسط تجارت باید انجام شود.

این صنعت مقادیر زیادی غذای دریایی – از گونه های مختلف – از صیدکنندگان میکماو با صید مجوز تجاری خریداری می کند.

این ادعا توسط میکماق و برخی از دانشگاهیان مبنی بر اینکه شیلات معیشتی متوسط ​​بسیار اندک است و تهدیدی برای حفاظت از ذخایر خرچنگ دریایی نیست ، را نمی پذیرد.

نگرانی های مربوط به حفاظت

روز جمعه ، آزبورن بورک با اشاره به نگرانی های مربوط به حفاظت در خلیج سنت پیترز در کیپ برتون ، ادعا کرد که فعالیت ماهیگیری به سرعت در جایی افزایش یافته است که دو گروه دیگر ماهیگیری خرچنگ معیشت متوسط ​​را در ماه اکتبر آغاز کردند.

دروگرهای میکماو از Potlotek First Nation به آب خلیج سنت پیترز رفتند و از 1 اکتبر سال 2020 شیلات معیشتی متوسطی را راه اندازی کردند. (Brent Kelloway / CBC)

نگرانی ها نیز توسط برنادت اردن ، وزیر شیلات فدرال مطرح شد.

“سهام خرچنگ دریایی به طور کلی سالم است ، [but] نظارت اخیراً نشان داده است كه فعالیتهای ماهیگیری در خلیج سنت پیترز به طور قابل توجهی افزایش یافته است. “

“مقیاس و عملکرد فعالیتهای فعلی حتی بیش از پیشنهادات ماهیگیری برای تأمین معیشت متوسط ​​ملت اول است. وقتی غلظت زیادی از تله در یک منطقه خاص وجود داشته باشد ، نگرانی در مورد تأثیرات محلی موجود در انبار را افزایش می دهد.”

رئیس اول ملت Potlotek ، ویلبرت مارشال می گوید گروه موسیقی وی حق اداره شیلات معیشتی پایدار خود را دارد. (CBC)

اما رئیس ویلبرت مارشال از Potlotek First Nation ، که شیلات را راه اندازی کرد ، به CBC News گفت که این نگرانی ها بی اساس است.

مارشال گفت: “من نمی دانم آنها اطلاعات خود را از كجا می آورند.”

مایک ساک نیز به انتقادات پاسخ داد.

“پیشنهاد اخیر اتحادیه NS Seafood Alliance مبنی بر اینکه افراد میکماو حسن نیت عمل نکرده اند و افرادی که علیه ما مرتکب جنایتی شده اند مورد بازخواست قرار نگیرند توهین به مردم Sipekne’katik ، نوا اسکاتلندی ها و همه کانادایی ها است.” ساک در بیانیه ای گفت.

“این چیزی نیست که از هر گروه یا بومی غیربومی خواسته شود.”

Sipekne’katik یک نظرسنجی از 800 کانادایی را توسط تحقیقات MQO منتشر کرده است که ادعا می کند 83 درصد به حق معاهده برای معیشت متوسط ​​از طریق شیلات اعتقاد دارند و 86 درصد از کانادایی ها فکر می کنند DFO باید کسی باشد که تصمیم می گیرد ماهیگیری Sipekne’katik اولین ملت باشد تهدیدی برای جمعیت خرچنگ دریایی.

داستان های برتر بیشتر