در راه وهوهنه: آنچه برای دگرگونی خلیج سابق وینیپگ در مرکز شهر لازم است

زمانی که فروشگاه بزرگ سابق Bay در مرکز شهر وینیپگ در نوامبر 2020 برای همیشه بسته شد، تنها سه طبقه به روی عموم باز بود.

پرچمدار Manitoba شرکت Hudson’s Bay برای چندین دهه پژمرده بود، طبقه پس از بسته شدن، زمانی که همه گیری COVID-19 ضربه مرگبار نهایی را وارد کرد.

زمانی بالای طبقه اصلی آسانسورها نقاشی دیواری گسترده ای قرار داشت، پیشگام در فورت گری، 1861، تعامل بین مهاجران و مردم بومی را در امتداد سواحل رودخانه Assiniboine به تصویر می کشد. صحنه‌ی بی‌نظمی و تا حدودی مشکل‌ساز در سال ۲۰۱۴ به موزه مانیتوبا منتقل شد.

اکنون، خود آسانسورها قرار است همراه با پله‌های برقی خلیج، چند هزار تن فولاد و بتن و چندین قرن توشه تاریخی در قلب خلیج سابق بروند تا راه را برای یک دهلیز شش طبقه باز کنند. .

تخریب قرار است در تابستان امسال آغاز شود تا فضایی برای فضای باز سرپوشیده ایجاد شود، فضایی که قرار است ویژگی اصلی Wehwehne Bahgahkinahgon باشد، یک بازسازی 130 میلیون دلاری که انتظار می‌رود در فازهایی از سال 2026، زمانی که ساختمان سابق خلیج 100 ساله می‌شود، افتتاح شود.

رئیس بزرگ جری دانیلز از سازمان سران جنوبی در جریان بازدید از سازمان سران جنوبی گفت: “این مکانی خواهد بود که مردم دوست دارند باشند. مکانی برای مردم بومی. این خانه آنها است و جایی است که آنها می توانند احساس خوشایندی داشته باشند.” ساختمان خلیج در روز جمعه.

مجسمه ای از یک گاومیش کوهان دار با نور پس زمینه روی میزی در یک فروشگاه خروجی عمدتاً خالی.
یک گاومیش کوهان دار تنها جمعه گذشته در طبقه اصلی ساختمان خلیج در مرکز شهر وینیپگ به تماشا ایستاده است. (کارن پالز/سی بی سی)

یک سال پیش در این ماه، شرکت خلیج هادسون – که بیش از 350 سال پیش استعمار غرب کانادا را تسهیل کرد – درگیر انتقال تشریفاتی ساختمان 655000 فوت مربعی خود در گوشه خیابان پورتیج و بلوار یادبود به سازمان همکاری شانگهای شد. که نماینده 34 جامعه Anishinaabe و Dakota در منیتوبا است.

با این حال، انتقال رسمی عنوان تا مارس امسال تکمیل نشد. سازمان روسای جنوب اکنون شش هفته را صرف گشتن در گوشه و کنار ساختمان کرده است تا طرح های یک پروژه بازسازی را تکمیل کند که حداقل چهار سال طول می کشد.

این طرح ها شامل 300 واحد مسکونی مقرون به صرفه، به سمت ضلع جنوبی ساختمان در طبقات سوم تا ششم، برای بزرگان و دانشجویان دانشگاهی است که اعضای ملل اول جنوبی هستند.

موزه خلیج هادسون برای طبقه اصلی در نظر گرفته شده است. دانیلز گفت که دو رستوران برنامه ریزی شده است، از جمله یک Paddlewheel بازگشایی شده که ممکن است از جایگاه قبلی خود در طبقه ششم به طبقه دوم، در نزدیکی ورودی راهروی آسمان که به Portage Place می رود، منتقل شود.

همچنین طرح هایی برای یک گالری هنری، فضای اداری برای کارآفرینان بومی، یک مرکز بهداشتی، یک مرکز مراقبت از کودکان، یک مرکز سالمندان، یک مقر جدید دولت برای سازمان همکاری شانگهای و یک یادبود برای قربانیان و بازماندگان مدارس مسکونی وجود دارد.

ترسیم فضای باز بزرگ در داخل ساختمانی با سقف شیشه ای و میله توتم.
تصور یک معمار از دهلیز در وهوهنه بهگاه‌کینه‌گهن. (سازمان روسای جنوب)

دانیلز گفت، دقیقاً جایی که همه اجزای دو طبقه اول می روند، همچنان در جریان است، زیرا سازمان او برای انتخاب شرکت های ساختمانی واجد شرایط برای مشارکت در کار اغلب دشوار سازگار کردن یک ساختمان قدیمی برای استفاده های جدید آماده می شود.

درخواست برای پیشنهادات صادر خواهد شد شرکت های واجد شرایط در ماه مه.

دانیلز گفت: “شما فقط یک شکاف در ساختن ساختمانی به این بزرگی و به اندازه ساختمان خلیج هادسون دریافت می کنید، و ما باید آن را به درستی انجام دهیم.”

پروفسور معماری: “دیدگاه فرهنگی بزرگتر” کلیدی است

هرچه طراحی دقیق‌تر باشد، احتمال کمتری دارد که یک توسعه‌دهنده از پیمانکاران بخواهد که تغییرات پرهزینه‌ای را در طول فرآیند ساخت و ساز ایجاد کنند.

گورسان گوون ایسین، استاد مهندسی عمران در دانشگاه مانیتوبا که متخصص در مدیریت ساخت و ساز است، گفت: این دستورالعمل ها، که به عنوان سفارش های تغییر شناخته می شوند، می توانند به سرعت هزینه های پروژه را افزایش دهند.

او گفت، با این حال، این نباید توسعه دهندگان را از انطباق ساختمان های موجود خجالتی کند.

او گفت: “همه اینها هزینه های قابل توجهی خواهد داشت، اما نمونه هایی از سراسر جهان نشان می دهد که معمولاً به جای تخریب و شروع از صفر، نوسازی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.”

مانکن ها در حالت های مختلف، بدون لباس، در اتاقی تاریک.
جنگلی از مانکن ها در طبقه پنجم ساختمان خلیج سابق قرار دارد. تا زمانی که فروشگاه بزرگ در نوامبر 2020 بسته شد، تنها سه طبقه از ساختمان به روی عموم باز بود. (پرابهجوت سینگ لوتی/CBC)

لیزا لاندروم، استاد معماری و دانشیار دانشگاه مانیتوبا، گفت که پروژه وهوهنه را نباید تنها از دریچه مقرون به صرفه بودن اقتصادی دید.

او گفت: “یک چشم انداز عالی و قوی از آشتی وجود دارد که شامل یک پروژه استفاده مجدد تطبیقی ​​عظیم است.”

اما مهمتر از آن، این است که این ساختمان غول پیکر را به یک زیرساخت اجتماعی متخلخل تبدیل می کند که درک شهروندان وینیپگ را برای نسل ها تغییر خواهد داد.

او گفت که “جزئیات متفرقه کمی که در طول ساخت و ساز به دست می آید” قابل کنترل است، “اما این دیدگاه فرهنگی بزرگتر است که می خواهیم به آن توجه کنیم.”

بودجه هنوز 20 میلیون دلار کم است

در عین حال، پول در این پروژه اهمیت دارد. فعلاً ووهنه بهگاه‌کینه‌گهن به‌طور کامل تأمین نمی‌شود.

دولت فدرال 65 میلیون دلار برای توسعه در قالب وام 55 میلیون دلاری قابل بخشش و 10 میلیون دلار وام کم هزینه ارائه می کند.

مانیتوبا 35 میلیون دلار و 10 میلیون دلار فقط برای بخش مسکن متعهد شده است. شهر وینیپگ 9.7 میلیون دلار مشوق های مالیاتی بر دارایی، به علاوه بودجه اضافی برای محوطه سازی خیابان ها را متعهد شده است.

مردی با کت و شلوار با نور پس‌زمینه کنار پنجره، با مجلس قانونگذاری منیتوبا در دوردست.
جری دنیلز، رئیس بزرگ سازمان سران جنوبی، در اتاقی که قبلاً اتاق جورجیا خلیج بود، ایستاده است که به سمت جنوب به سمت ساختمان قانونگذاری مانیتوبا می‌نگرد. (پرابهجوت سینگ لوتی/CBC)

دنیلز گفت که مطمئن نیست 20 میلیون دلار نهایی از کجا خواهد آمد.

وی با بیان اینکه جمع آوری کمک مالی در حال انجام است، گفت: “باید برویم آن را بگیریم.”

ما در حال حاضر پیشنهادهای متفاوتی داریم، شراکت‌های متفاوتی داریم. ما در حال صحبت با بانک‌ها هستیم.

همچنین مشخص نیست که چه کسی هزینه‌های بیش از حد پروژه را در صورت ظهور پرداخت می‌کند. به طور کلی، این مسئولیت با توسعه دهنده است.

دانیلز گفت اگر پروژه کوتاهی کند، او همچنین برای دریافت بودجه بیشتر به دولت های سطح دیگر مراجعه خواهد کرد.

او گفت: “بیایید با آن روبرو شویم، شهر و استان و دولت فدرال – این پروژه به همان اندازه که پروژه ماست.”

رخت آویزهای خالی و یک دومی قابل حمل در یک فضای خالی خرده فروشی پراکنده شده اند.
طبقه اصلی ساختمان خلیج سابق هفته گذشته نشان داده شده است. برنامه های سازمان سران جنوبی برای این ساختمان شامل یک گالری هنری، فضای اداری برای کارآفرینان بومی، یک مرکز بهداشتی، یک مرکز نگهداری از کودکان، یک مرکز سالمندان، یک مقر جدید دولت برای سازمان همکاری شانگهای و یک یادبود برای قربانیان مدارس مسکونی است. و بازماندگان (پرابهجوت سینگ لوتی/CBC)

گوون ایسین گفت که بودجه های دمیده شده، حتی برای استفاده های مجدد تطبیقی، مشخص نیستند.

او گفت: “معمولی نیست که شاهد افزایش هزینه ها و تاخیر در پروژه هایی مانند آن باشیم، اما نمونه های موفقی نیز وجود دارد. بنابراین این واقعا به برنامه ریزی و زمان بندی خوب بستگی دارد.”

لندروم گفت که به سازمان سران جنوبی و معماران آن اعتماد دارد.

این یکی از مهم‌ترین پروژه‌های استفاده مجدد تطبیقی ​​است که در حال حاضر در کل کشور در حال انجام است، و تمام جزیره لاک پشت به آن نگاه خواهند کرد. پس بیایید آن را درست انجام دهیم.»

یک تابلوی فروش 70 درصدی و یک مانکن بی سر در یک ساختمان خالی فروشگاه بزرگ نشسته اند.
لوازم خرده فروشی از آخرین روزهای خلیج همچنان در ساختمان مرکز شهر وینیپگ پراکنده است. (پرابهجوت سینگ لوتی/CBC)
مقالات جالب
نمایش میکی موس 5 جایزه جهانی برای تیم چرخان بالن کانادایی به ارمغان می آورد