نوامبر 23, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

رهبران Atikamekw می خواهند کبک و اوتاوا با اصل جویس مقابله با نژادپرستی سیستمی کنند

1 min read

رهبران آتیکامکو در کبک می گویند وقت آن است که دولت های استانی و فدرال موضع گیری کنند که بحث نژادپرستی سیستمی علیه مردم بومی باشد و مجموعه ای از اصول را که می خواهند تصویب شوند ، ابداع کرده اند.

اصل جویس ، سندی است که توسط شورای ملت Atikamekw و شورای Atikamekw Manawan ایجاد شده است ، روز دوشنبه به هر دو سطح دولت تحویل داده می شود.

نام این سند به نام جویس اچاكوان ، مادر 37 ساله آتیكامكو است كه در ماه سپتامبر در بیمارستان در جولییت ، كوی ، درگذشت ، پس از اینكه كارمندان فیلمبرداری هنگام فریاد کشیدن از پریشانی ، نام های تحقیرآمیز او را صدا کردند ، نام او را تحقیرآمیز اعلام کردند.

در اصل جویس هدف این است که “به همه بومیان حق دسترسی عادلانه و بدون تبعیض به کلیه خدمات اجتماعی و بهداشتی و همچنین حق بهره مندی از بهترین سلامتی جسمی ، روحی ، عاطفی و روحی را تضمین کند.”

رهبران Atikamekw امیدوارند که این یک چارچوب قانونی برای هدایت تصمیماتی باشد که دولت ها در مورد خدمات بهداشتی و اجتماعی می گیرند.

از جمله خواسته ها ، آموزش برای کارکنان مراقبت های بهداشتی ، ادغام شیوه های بومی در برنامه ها و برنامه های آموزشی برای حمایت از دانشجویان بومی است که در زمینه بهداشت و خدمات اجتماعی تحصیل می کنند.

این گروه ها می گویند که آنها می خواهند دولت ها هنگام کار در همکاری نزدیک با رهبران بومی ، عمل به اصول را در اولویت قرار دهند “تا فاجعه هایی مانند مرگ جویس اچاوان هرگز تکرار نشوند.”

شورای ملت Atikamekw در ماه اکتبر رایزنی های عمومی انجام داد ، جایی که اعضای جوامع Atikamekw تجربیات خود را در مراکز بهداشتی درمانی به اشتراک گذاشتند ، داستان هایی که برای آگاهی از اصول استفاده می شد.

در اوایل این ماه ، دولت کبک طرحی 15 میلیون دلاری را اعلام کرد برای آموزش به کارکنان مراقبت های بهداشتی نحوه ارائه خدمات بهتر به اعضای جوامع بومی – با تأکید بر ایمنی فرهنگی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.