نوامبر 26, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

زن کری از TikTok برای برقراری ارتباط هزاران نفر با فرهنگ خود استفاده می کند

1 min read

میشل چاب در بالای پارکینگ وینیپگ با لباسهای جینگل می رقصد – بازتابی از بازیهای کودکی او – اما امروز این ویدئو قدرت ستاره ای زیادی را برای بیش از 300000 پیرو TikTok او به همراه دارد.

این زن 22 ساله وینیپگ به دلیل فعالیت ، محتوای آموزشی و توانایی آمیختن فرهنگ سنتی Cree خود با عناصری از فرهنگ پاپ در بستر محبوب رسانه های اجتماعی ، این هفته در Teen Vogue معرفی شد.

چوب ، عضو Bunibonibee Cree Nation ، معروف به آکسفورد هاوس ، جامعه ای حدود 3،000 نفر تقریباً 575 کیلومتری شمال وینیپگ ، گفت: “من فقط می خواهم آگاهی را برای مردم بومی و مشکلات آنها گسترش دهم.”

چوب در ویدئوهای TikTok صادقانه در مورد نژادپرستی و ضربه ای که با آن روبرو شده صادقانه است ، اما عناصر خیره کننده فرهنگ خود را نیز نشان می دهد ، مانند رگالیا ، جواهرات مهره دار و رقص ، که به رقص دور سنتی و موسیقی پاور یا 40 بازدید برتر انجام می شود .

هدف او ساده است – الهام بخشیدن به جوانان و کمک به رفع شکاف.

تماشا کنید | میشل چوب در مورد سفر خود صحبت می کند:

میشل چاب در مورد چالش هایی که در راه رسیدن به ستاره رسانه های اجتماعی و موضوع ویژگی مجله مد با آن روبرو شده صحبت می کند. 2:28

“ما به کمک و متحدان احتیاج داریم. بزرگ شدن برای من واقعاً سخت بود. من می خواهم مربی دیگران باشم که اکنون در مسیر خود گم شده اند.”

فیلم های او زیبا هستند و اعتماد به نفس او را نشان می دهند ، اما چوب با ناملایمات و ویرانی های زیادی روبرو شده است ، که از اوایل شروع به رشد ، در وینیپگ آغاز شد.

او گفت: “من با رفتن به مدرسه نژادپرستی زیادی را تجربه کردم … بسیاری از معلمان فکر می کردند … بعید از من فکر می کردند. بعضی از آنها ، نه همه ،”.

“برخی من را تحقیر می کنند ، برخی مهارت های هوشمندانه من را که بسیار ناراحت کننده بود دست کم می گیرند.”

پدربزرگ وی ، ویلیام مک کی ، صخره او بود و خانواده اش را به Pimicikamak ، یک جامعه Cree در حدود 500 کیلومتری شمال غربی وینیپگ آورد.

Chubb یک سال پیش پس از مشاهده برنامه فاقد نمایندگی بومی ، به TikTok پیوست. (ارائه شده توسط میشل چوب)

از خاطرات خوب او می توان به حضور در کنار خانواده در کنار خانواده ، شرکت در مراسم ، خوردن غذاهای سنتی و شنیدن داستان ها اشاره کرد ، اما این کار خصوصاً با همسالانش همیشه آسان نبود.

“بومیان شهر نیز از ریز رانده می شوند زیرا ما با آنها بزرگ نمی شویم. با فرهنگ و چیزهای سنتی آنها ، او گفت.

“این نوع مکیدن ها نیز وقتی می خواهید در وسط نژادپرستی باشید و به اندازه کافی بومی نیستید.”

او پدربزرگش را بخاطر کمک به او در راه درست قرار دادن علی رغم این اعتبار ، اعتبار می داند. وی با آوردن او و خواهران و برادرانش در مانیتوبا و آموختن آنها درباره دنیای سنتی و معنوی ، گفت که او هم مربی و هم نجات دهنده او است.

او با افتخار گفت: “او مردی بود که باید به او نگاه می کرد. او یک مبارز بود.”

اما در سال 2008 ، وی درگذشت.

“همه چیز از آنجا افتاده است.”

چاب گفت که او رقصیدن را متوقف کرد و خود را “گم کرد”. او گفت که بدون هدف هدف خود را از طریق مدرسه “مانور کرد” ، دوستانی پیدا کرد و آنها را رها کرد و پس از دبیرستان شروع به سوusing مصرف مواد و الکل کرد.

حدود یک سال پیش ، دوست پسر او را به اولین جایگاه عرق سازی خود پس از سالها برد ، که به گفته وی بیداری معنوی و “تخته سنگ تمیز” به او کمک کرد. او اکنون بیش از یک سال هوشیار بوده است.

“من فقط می خواستم کلیشه ها را تغییر دهم”

وی گفت: “من نمی خواستم اینگونه دیده شوم. فقط می خواستم کلیشه هایی را كه معمولاً در مورد بومیان مشاهده می شوند تغییر دهم.”

او دوباره آنچه را که پدربزرگ و فرهنگ وی در TikTok آموخته است ، پلت فرم رسانه های اجتماعی که یک سال پیش به آن پیوسته است ، زیرا متوجه شده است که این برنامه فاقد نمایندگی بومی است.

تمام توجه رسانه ها ، دوستان و غریبه ها غیر منتظره بوده است.

“این واقعاً طاقت فرسا است. من از آن نوع افراد نیستم ، من خجالتی ترین شخصی هستم که احتمالاً می شناسید. واقعاً عالی است ، پاسخ های بسیار خوبی است ، من آن را دوست دارم … پشتیبانی زیادی.”

چاب اکنون آرزو دارد که به یک الگو تبدیل شود و به مربیگری افراد بومی جوان ادامه دهد. او قبل از بهبودی پدربزرگ خود یا نیموسوم خود را به نام او در Cree از دست داد ، اما وقتی از او س askedال می شود که نظرش چیست دریغ نمی کند.

او با تمیز کردن اشک گفت: “من فکر می کنم که او افتخار خواهد کرد.”

“بزرگ شدن ، من همیشه واقعاً دست کم گرفته می شدم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.