نوامبر 26, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

شش عضو سازمان ملل مجدداً خواستار مذاکرات ملت به ملت در اختلافات ارضی کالدونیا می شوند

1 min read

اسکایلر ویلیامز که در مقابل سنگر در کالدونیای اونت ایستاده بود ، همان چیزی را خواست که گروهش از 118 روز گذشته درخواست کرده است – مذاکرات ملت به ملت بین شش کشور و دولت کانادا.

سخنگوی لند بک لاین در سال 1492 روز جمعه گفت: “ما به عنوان یک جامعه آماده انجام این گفتگوها هستیم و فکر می کنم حدود 117 روز کوتاه تر از موعد مقرر برای گفتگوها داشته باشیم.”

اشغال توسعه منطقه مک کنزی میدوز ، که توسط تظاهرکنندگان به نام لند بک لاین 1492 لقب گرفته است ، از ماه ها قبل شامل محاصره در جاده های منطقه ، صدور احكام قضایی برای افراد ماندن در آنجا و رفع ده ها مورد دستگیری بوده است.

ویلیامز گفت در حالی که آنها منتظر اعلام خبر از دولت هستند ، گفت كه در شش ملت جنبش شده است.

در انتشار رسانه ای این هفته تظاهرکنندگان نقل قولهایی از طرف رئیس منتخب مارک هیل و کالین مارتین ، رابط شورای روسای کنفدراسیون Haudenosaunee ، دولت سنتی شش کشور بود.

در بیانیه مارتین آمده است: “1492 Land Back Lane فصل دیگری از داستان مقاومت در برابر تجاوزات بیشتر به سرزمین های ما است و این اقدامات متوقف نخواهد شد”. “ادعاهای حل نشده زمین ، مسئله ای مستمر در کشور بوده است و اولین قدم برای آشتی واقعی ، احترام گذاشتن به معاهدات منعقد شده با نیاکان ما است.”

هفته گذشته ، طی یک به روزرسانی رادیویی به جامعه ، هیل از شورای سران و مادران قبیله تشکر کرد که به او اجازه دادند در یک جلسه غیر رسمی برای بحث در مورد “اختلافات در حال اجرا در مورد McKenzie Meadows همراه با سایر مسائل که تأثیر منفی بر روابط کلی ما داشته است ، بحث کند. “

هیل در خطاب به سخنان خود افزود: “ما امیدواریم كه در روزهای آینده بتوانیم در وحدت تلاش كنیم تا هدف اصلی رسیدگی به ادعاهای زمینی شش ملت خود را متمركز كنیم.” “وقت آن رسیده است که دولت های استانی و فدرال اشتباهات خود را اصلاح کنند.”

ویلیامز گفت که مکالمات در جامعه در تلاش بوده است تا اختلافات را از بین ببرد و هنگام شروع مذاکرات با یک صدا روی میز صحبت کند.

وی گفت: “من واقعاً از این موضوع دلگرمم.” “مهم نیست که از چه خانواده ای می آیید یا از چه ساختار حکومتی پشتیبانی می کنید زیرا همه می فهمند که اینها سرزمین های ما هستند.”

حالا آنها به کسی نیاز دارند که بنشیند و با او صحبت کند.

دولت می گوید که می خواهد دیدار کند

املاکی که توسط تظاهرکنندگان مسدود شد بخشی از قرارداد هالدیمند است که به دلیل اتحاد با انگلیس در طول انقلاب آمریکا در سال 1784 به شش ملت رودخانه بزرگ اعطا شد. زمین اعطا شده شامل 10 کیلومتر در هر دو طرف رودخانه گراند 280 کیلومتری بود که از جنوب انتاریو عبور کرده و به دریاچه اری می رود. شش کشور اکنون کمتر از پنج درصد از سرزمینهای اصلی خود را در اختیار دارند.

شورای منتخب شش کشور دارای یک پرونده قضایی است که در سال 1995 علیه اوتاوا و انتاریو بر سر زمین های از دست رفته تشکیل شده است. قرار است در سال 2022 به دادگاه برود.

کشتی های تفریحی پلیس استان در خیابان Argyle South نشسته اند ، رو به روی مانعی که از سه هفته گذشته جاده را مسدود کرده است. (Dan Taekema / CBC)

Foxgate Development Inc ، توسعه دهنده ی زیرمجموعه ی McKenzie Meadows ، استدلال می کند که اداره ثبت اسناد و املاک انتاریو دارای حق داشتن زمین مورد نظر بوده و بیش از یک قرن پیش به طور قانونی فروخته شده است.

در بیانیه 24 ژوئیه شورای منتخب آمده است که شش کشور به دو روش برای توسعه “اسکان داده شده اند” ، اول در سال 2016 با 42.3 هکتار و دوباره در سال 2019 به شکل 325،000 دلار ، که به حساب بانکداری زمین گذاشته شد.

ویلیامز گفت که او از “گفتگوهای کانال پشتی” که شامل دولتهای منتخب و سنتی است آگاه است ، اما جزئیات قطعی در مورد زمان و مکان مذاکرات بیان نشده است.

در بیانیه روز جمعه دفتر کارولین بنت ، وزیر روابط تاج و بومی ، گفته شد که مقامات دولتی به طور منظم با نمایندگان منتخب شش رئیس جمهور و شورای رسا با پیشنهاد دیدار در تماس بوده اند.

در این مقاله آمده است: “دولت متعهد است” برای حل مسائل طولانی مدت ادعای زمین تلاش کند و درک کند “چگونه کانادا می تواند از چشم اندازها و آرزوهای خود برای تعیین سرنوشت حمایت کند”.

“ما مشتاقانه منتظر ملاقات با جامعه در اولین فرصت هستیم.”

به امید نتیجه صلح آمیز

در همین حال ، ویلیامز گفت که افراد در این مکان تمرکز خود را برای خم کردن زمستان ، عایق بندی سازه ها و برش چوب برای اجاق متمرکز کرده اند.

آخر هفته گذشته ، تظاهرکنندگان کالدونی ها را به اردوگاه خود دعوت کردند ، از جمله منتقدین ، ​​تا درباره آنچه می گذرد صحبت کنند.

ویلیامز گفت: “ما در مورد تاریخ صحبت کردیم ، نان شکستیم. گفتگوی خوبی بود.”

وی گفت: “آنها دقیقاً همان چیزی را می گفتند كه ما هستیم ، اینكه استان و فدرال باید بر سر میز حاضر شوند و آنها باید این كار را 117 روز پیش انجام دهند.”

این واقعیت که آنها در این تاریخ دیر به میز می آیند سیلی به آنها و ما است. “

ویلیامز گفت هیچ بحثی در مورد رفع موانع مسدود کننده خیابان های آرگیل جنوبی ، جاده مک کنزی و بزرگراه 6 وجود نداشته است.

وی قبل از اینكه مذاكره اتفاق بیفتد لازم است كه مذاكرات آغاز شود و افراد در اردوگاه باید احساس امنیت كنند.

ویلیامز گفت: “ما امیدواریم و دعا می کنیم که نتیجه صلح آمیز در همه اینها حاصل شود”.

“اگر نیروها و استانها با برخی از مذاکرات واقعی شروع به رسیدن به اینجا نکنند و OPP برای اجرای دستورات باقی بماند … این بدان معناست که بسیاری از مردم ما آسیب می بینند و بسیاری از مردم ما زندان “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.