نوامبر 24, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

مرد دوم متهم به حمله در میان تنش های شیلاتی خرچنگ دریایی نوا اسکوشیا

1 min read

RCMP در Meteghan، NS ، یک ماه پس از تخریب یک گیاه ماهی در ادینبورگ جدید ، مرد دوم را به حمله متهم کرد.

صبح روز شنبه ، RCMP اعلام کرد که آنها ایوان تیبو 74 ​​ساله از شهرستان دیگبی را در رابطه با حادثه 14 اکتبر به دو مورد حمله متهم کردند.

ماه گذشته مرد دیگری به اتهام حمله به رئیس Sipekne’katik به مایك ساك در همان روز دستگیر شد.

سخنگوی RCMP گروهبان. اندرو جویس صبح شنبه توضیح داد که تیبو متهم به حمله به ساك نیست. وی گفت که در آن روز دو قربانی دیگر نیز وجود داشت.

حملات ادعایی در تاسیسات ادینبورگ نو یک روز پس از آن انجام شد که ماه گذشته صدها ماهیگیر خرچنگ دو گیاه خرچنگ دریایی را در جنوب غربی نوا اسکوشیا سرقت کردند. ماهیگیران میکماو مشغول ذخیره سازی صیدهای خود در ساختمان ها بودند.

فضای داخلی یک ون که در خارج از پوند خرچنگ در ادینبورگ نیویورک ، به آتش کشیده شد ، در 15 اکتبر نشان داده شده است. (رابرت کوتاه / CBC)

کارخانه دوم در میانه وست پابنیکو در 16 اکتبر در آتش سوزی مشکوک از بین رفت. پلیس در تلاش برای کمک به مردم برای شناسایی دو فرد مورد علاقه است.

تیبو قرار است در تاریخ 15 فوریه 2021 در دادگاه استانی Digby حاضر شود.

پلیس اعلام کرد: “NCA اسکوشیا RCMP به اقدامات خود ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که افرادی که به طور غیرقانونی در امنیت هر شخص یا دارایی دخالت می کنند یا تهدید می کنند مطابق با قوانین کانادا پاسخگو باشند” ،

هفته های ناآرامی

در زمان وقوع این حوادث ، تنش ها بین ماهیگیر تجاری غیر بومی و ماهیگیران اولین سازمان که در خارج از فصل تجاری مجاز فدرال ، ماهیگیری خرچنگ معیشتی متوسطی را آغاز کرده بودند ، در حال افزایش بود.

ماهیگیر تجاری به آسیب رساندن به تجهیزات ماهیگیری First Nations ، مشعل وانت و سرقت خرچنگ دریایی متهم شده است.

بیست و یک سال پیش ، دادگاه عالی کانادا حکم داد که میکماق حق دارد از طریق ماهیگیری “معیشت متوسط” بدست آورد. دادگاه بعداً گفت دولت فدرال می تواند شیلات میکماو را تنظیم کند اما باید محدودیت هایی را که برای آن اعمال می کند توجیه کند.

بسیاری از ماهیگیران خرچنگ تجاری می گویند که شیلات Sipekne’katik جدید در خلیج سنت ماریز را غیرقانونی می دانند و نگرانند که صید خرچنگ دریایی در خارج از فصل مجاز ، به ویژه در دوره تخم ریزی تابستان ، بر سهام تأثیر منفی بگذارد.

داستان های برتر بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.