نوامبر 23, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

نویسندگان رمز و راز چند دهه ای ناپدید شدن 2 ساسک شمالی را کشف کردند. رهبران

1 min read

یک مورد سرد از شمال ساسکاچوان با قدمت بیش از نیم قرن موضوع کتاب جدیدی است که توسط یک زن متیس ، یک محقق از مونترال و یک مرد از گروه موسیقی هندی Lac La Ronge نوشته شده است.

پسر عموهای دینا ردر و اریک بل ، یکی از اعضای گروه هندی Lac La Ronge ، در نوشتن مشترک همکاری داشتند Cold Case North: جستجوی جیمز بردی و Absolom Halkett، همراه با مایکل آشی ، یک محقق مستقر در مونترال.

ریدر در مصاحبه ای در CBC گفت: بردی و هالكت در سال 1967 بدون هیچ ردی ناپدید شدند نسخه بعد از ظهر، اما بسیاری از افراد در جامعه اعتقاد ندارند تحقیقات رسمی در مورد ناپدید شدن به درستی انجام شده است.

جیمز بردی یکی از رهبران متیس بود که توسط ردر به عنوان “یکی از مشهورترین فعالان کانادا” توصیف شد.

وی گفت که Absolom (Abbie) Halkett یک مشاور گروه برای گروه موسیقی Lac La Ronge Indian بود و به همین ترتیب به کنترل بومی زندگی بومیان اختصاص داشت.

وی گفت: “این افراد قابل توجهی بودند که گم شدند.”

شرایط ناپدید شدن آنها به ژوئن 1967 بازمی گردد.

این افراد – که یک تیم آینده نگر بودند – با هواپیما منتقل شدند تا در Lake Foster Lake کار کنند. ریدر گفت که یک روز پس از ورود آنها چک رادیویی انجام شده است.

یک هفته بعد ، وقتی کسی آمد تا وسایل خود را دوباره پر کند ، اردوگاه را پیدا کردند – اما این افراد و تجهیزاتشان از بین رفته بود.

RCMP به جستجوی بردی و هالکت پرداخت ، اما ریدر می گوید پلیس گویا این افراد را گم کرده است. ردر گفت ، بازی ناخوشایند مورد توجه قرار نگرفت و جستجو در ماه جولای متوقف شد.

جیمز بردی رهبر و مدافع صریح متیس بود که خواستار ایجاد شرایط بهتر برای زندگی بومیان ساکن در جوامع شمالی ساسکاچوان بود. (SaskCulture.ca)

ردر گفت ، اعضای جامعه كل تابستان سال 1967 را به جستجوی این مردان گذراندند ، اما هرگز چیزی یافت نشد.

وی گفت: “نه مردان ، لباس ها ، چکمه ها ، تجهیزات آنها که شامل پیشخوان های گیگر یا بقایای آنها است.”

بعداً تحقیقات پزشکی قانونی انجام شد و پیشنهاداتی مبنی بر اینکه این افراد گم شده اند و یا ممکن است توسط یک خرس خورده شده وجود دارد.

اما ردر این ایده ها را رد کرد و گفت که این دو نفر بوش باتجربه ای بودند.

وی گفت: “تصادف یک چیز است.” “اما برای اینکه هر دو به طور تصادفی بمیرند ، بقایای خود را پنهان کنند ، چکمه های خود را پنهان کنند ، یا اینکه یک خرس پیشخوان های Geiger خود را بخورد … جامعه کاملاً قانع نشده بود.

وی افزود که اگر آنها گم نشده اند ، آنها می دانند که چگونه “از طریق موارد استانداردی که افراد بوش می دانند انجام دهند” ، به مقامات هشدار دهند.

ردر ، رئیس دانشگاه بومی در دانشگاه سایمون فریزر ، گفت كه این كتاب و جستجوی مداوم بسیار شخصی است.

این کتاب به عموی او و فعال متیس ، فرانک تومکینز ، دوست مادام العمر جیمز بردی و ابی هالکت اختصاص دارد.

وی گفت: “آخرین پیام او به من قبل از مرگ در سال 2019” نگاه کردن “بود.

Abbie Halkett ، نزدیک ترین فرد به دوربین ، در یک مراسم کاشت درخت در بیمارستان La Ronge ، با حضور راس تاچر نخست وزیر وقت و MLA آلن گای ، در ژوئیه 1966 شرکت کرد. (ارائه شده توسط دون نیلی)

ردر در تحقیق درباره این کتاب اظهار داشت که اطلاعات زیادی از طریق سوابق بایگانی در انستیتوی گابریل دومونت و بایگانی های گلنبو در دانشگاه کلگری در اختیار نویسندگان است.

اما این سه نفر افراد 80 یا 90 ساله خود را نیز پیدا کردند که داستان را مثل دیروز به یاد می آوردند.

علاوه بر این ، ریدر گفت که آنها حدود شش نفر برای تعیین اینکه چه اتفاقی برای بردی و هالکت افتاده است ، یادداشت ها و ژورنال های تحقیقات قبلی خود را ارسال می کنند.

“ما اولین نفری نبودیم که به کشف این داستان پرداختیم.”

ردر می گوید چون فقط به عنوان پرونده مفقود شده مورد تحقیق قرار گرفته است ، می توان نشانه های واضح جرم را از دست داد.

این همان چیزی است که او و همفکرانش امیدوار بودند که گردهم آیند – داستان مفقودین تاریخی ، در تضاد با داستانهایی است که جامعه به یاد می آورد ، اما هرگز برای آنها تعریف نشده است.

ریدر گفت: “مردم از دست دادن جیم و ابی را به یاد می آورند و از آن سوگوار می شوند.”

“این گواهی بر این واقعیت است که بسیاری از افراد بومی مقتول و مفقود شده ممکن است به طور رسمی فراموش شده باشند ، اما آنها در قلب و خاطرات کسانی هستند که یک عمر یا بیشتر آنها را از دست می دهند.”

Cold Case North: جستجوی جیمز بردی و Absolom Halkett توسط انتشارات دانشگاه رجینا منتشر شده است.

نسخه بعد از ظهر – Sask10:01کتاب جدید به ساسک شمالی مرموز شیرجه می زند. مورد سرد

وقتی دو رهبر بومی در شمال ساسکاچوان در سال 1967 مفقود شدند ، س moreالات بیشتر از پاسخ بود. سرنوشت این مردان هرگز کشف نشد ، و جوامع آنها را با زخم های عمیق مواجه کرد. این داستانی است که دینا ریدر و همكارانش در كتاب جدیدشان كاوش می كنند: Cold Case North: The search for James Brady and Absolom Halkett. Reder به Garth Materie پیوست تا در مورد آن صحبت کند. 10:01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.