“همه ما را یک باره بزنید:” ساسک شمالی. جامعه شاهد افزایش COVID ، کمبود آب است

تقریباً یک ماه از آخرین دیداری که دایان مک دونالد با مادرش که همسایه زندگی می کند می گذرد.

خواهران و پسر عمویش به ملاقات می آیند اما به غیر از آنها ، درب او قفل می ماند تا دیگران را از آن دور کند.

سازگاری با واقعیت انزوای اجتماعی برای مردم Fond du Lac Denesuline Nation ، یکی از شمالی ترین جوامع ساسکاچوان ، واقع در نزدیکی مرز سرزمین های شمال غربی سخت است.

دو هفته پیش ، جامعه پرواز در حدود 1000 نفر اولین مورد COVID-19 را گزارش کرد. از روز جمعه ، 61 مورد فعال داشت و بیش از 300 تماس نزدیک در انزوا بود – حدود 30 درصد از جمعیت.

مک دونالد ، که مسئول واکنش همه گیر جامعه است ، به روزنامه کانادا پرس گفت: “برای خانواده ها بسیار دشوار است که یکدیگر را ملاقات نکنند زیرا در یک جامعه کوچک مانند این ، همه عاشق دیدار هستند.” “افرادی ناراحت هستند و افرادی که ناامید شده اند روحیه در جامعه پایین آمده است.”

مقامات بهداشتی ساسکاچوان 64 مورد فعال را در منطقه شمال این استان گزارش کرده اند.

مرجع بهداشت بین قبیله ای شمال گفت نرخ روزانه موارد جدید منطقه در هر 100000 نفر 12 برابر بیشتر از متوسط ​​استان است.

دکتر نمندی ندوبوکا ، افسر بهداشت پزشکی در این سازمان که در خدمت ملل مختلف است ، گفت: “این واقعاً بسیار نگران کننده است.”

وی گفت ویروس کرونا ویروس از طریق سفر به Fond du Lac وارد شد.

در طول تابستان ، مک دونالد گفت بسیاری از ساکنان برای قرارهای پزشکی و دلایل دیگر به ساسکاتون و پرنس آلبرت سفر می کردند. این دو شهر در پاییز به نقاط داغ COVID-19 تبدیل شدند.

کمبود آب برای تمیز کردن ، شستن دست

مقامات بهداشتی گفته اند که شرایط شلوغ زندگی در Fond du Lac به شیوع ویروس در آنجا کمک کرده است ، زیرا نسل های مختلف برخی از خانواده ها زیر یک سقف زندگی می کنند.

ندوبوکا گفت ، همچنین مواردی وجود داشته است که افرادی که علامت دار بوده و یا تماس نزدیک دارند ، در اجتماعات شرکت می کنند. و جامعه فاقد منبع آب تمیز است.

از اواخر ماه اکتبر مشکلات مکانیکی تصفیه خانه وجود داشته است. این جامعه که تحت مشاوره آب جوش قرار گرفت ، چند روز پس از شناسایی اولین مورد COVID-19 ، وضعیت اضطراری اعلام کرد.

مک دونالد گفت: “همه چیز یکباره به همه ما ضربه زد.”

تیم وی با کمک افسران RCMP ، کوزه های آب را به خانه ها رسانده است. خدمات بومی کانادا می گوید که این امر به قرارداد برخی از محموله ها کمک کرده است.

هنوز هم ، هفته ها است که به طور مداوم منبع آب جاری برای تمیز کردن و شستن دست وجود ندارد.

ندوبوکا گفت: “ما معتقدیم که کمبود آب در این منطقه ممکن است به مواردی کمک کند ، به ویژه هنگامی که افراد در شرایط شلوغ خانه ، آب کافی ندارند تا در واقع بهداشت را حفظ کنند.”

مک دونالد گفت که انتظار دارد آخر هفته مشکلات مربوط به گیاه آب حل شود. یک پمپ جدید به همراه 75 دستگاه تمیز کننده که باید از دسترس خارج شود ، به داخل جامعه منتقل می شود.

جاده دسترسی ندارد

اطمینان از اینکه Fond du Lac به اندازه کافی غذا و تجهیزات دارد ، یک چالش است ، زیرا از جنوب راهی برای دسترسی وجود ندارد و هزینه های حمل و نقل بسیار زیاد است.

خدمات بومی کانادا گفت که حدود 2 میلیون دلار برای کمک به Fond du Lac در زمینه اقدامات بهداشت عمومی ، از جمله امنیت محیطی و تقریبا 400،000 دلار برای کمک به امنیت غذایی فراهم کرده است.

مک دونالد و تیم او اقلامی را به خانوارهایی که تحت انزوا هستند تحویل می دهند ، از جمله تایلنول و همچنین ماهی های برداشت شده توسط اعضای جامعه.

“اکثر خانواده ها در جامعه از اجاق چوب استفاده می کنند ، بنابراین ما واقعاً افرادی را در زمین داریم [are] انجام تحویل چوب ، “او اضافه کرد.

اداره بهداشت آتاباسکا تخمین می زند بیش از دو سوم موارد فعال مربوط به مدرسه جامعه است که بسته شده است.

درک کلر ، مدیر اجرایی مراقبت های بهداشتی اولیه با اختیار ، گفت: از آنجا که برخی از افراد بدون علامت هستند ، آنها سوال می کنند که آیا نتایج آزمایش آنها واقعی است.

وی گفت انتظار دارد شماره پرونده ها مرتباً افزایش یابد. تاکنون هیچ کس به شدت بیمار نشده است و فقط دو نفر بالای 60 سال به این بیماری مبتلا شده اند.

کلر گفت: “روزهای بعدی ما شاهد شواهدی از کارهایی که ما انجام داده ایم خواهیم بود ، چه اینکه کافی بوده است”.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>