نوامبر 26, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

وزیر میکماو آنها را بی اساس خواند و وزیر فدرال نگرانی خود را در مورد شیلات خرچنگ دریایی NS ابراز کرد

1 min read

وزیر شیلات فدرال می گوید که او نگران پایداری ماهیگیری خرچنگ دریایی در بخشی از نوا اسکوشیا است که شش هفته پیش ماهیگیران میمکاو ماهیگیری مبتنی بر حقوق را آغاز کردند.

“سهام خرچنگ دریایی به طور کلی سالم است ، [but] نظارت اخیراً نشان داده است که فعالیت های ماهیگیری در خلیج سنت پیترز به طور قابل توجهی افزایش یافته است “، برنادت اردن در بیانیه ای که روز جمعه صادر شد ، گفت.

“مقیاس و عملکرد فعالیتهای فعلی حتی بیش از پیشنهادات ماهیگیری برای تأمین معیشت متوسط ​​ملت اول است. وقتی غلظت زیادی از تله در یک منطقه خاص وجود داشته باشد ، نگرانی در مورد تأثیرات محلی موجود در انبار را افزایش می دهد.”

اما رئیس ویلبرت مارشال از Potlotek First Nation ، که شیلات را راه اندازی کرد ، به CBC News گفت که این نگرانی ها بی اساس است.

مارشال گفت: “من نمی دانم آنها اطلاعات خود را از كجا می آورند.”

رئیس اول ملت Potlotek ، ویلبرت مارشال می گوید که در جلسه ای که قرار است روز دوشنبه برگزار شود ، با وزیر ماهیگیری فدرال در مورد نگرانی های مربوط به حفاظت از وی تماس خواهد گرفت. (CBC)

اردن در بیانیه خود هیچ شماره ای ذکر نکرده است ، اما مارشال گفت که او ادعاهایی درباره ماهیگیری پوتلوتک را با بیش از 3000 تله شنیده است. رئیس اتحادیه محلی ماهیگیران ماه گذشته به سی بی سی گفت که بیش از 2000 تله میکماو در خلیج سنت پیترز وجود دارد.

مارشال گفت که گروه وی کمتر از 800 تله آب دارد و اسکاسونی – یک گروه همسایه که در منطقه نیز برداشت می کند – حدود 400 نفر است.

مارشال گفت ، اگر چیزی باشد ، شیلات گروه وی از زمان راه اندازی در 1 اکتبر کوچکتر شده است زیرا برخی از تله ها توقیف شده اند – به نظر او به ناحق – توسط مقامات DFO.

حتی اگر او در نگرانی از صید بیش از حد خلیج سنت پیترز شریک نیست ، مارشال گفت که او هنوز ماهیگیران جامعه خود را برای گسترش در سایر مناطق کیپ برتون ترغیب کرده است.

اما او گفت که این کار را نخواهد کرد زیرا تهدید به خشونت شده اند و از این که در کنار هم باشند ، احساس امنیت می کنند.

مارشال گفت: “من آنها را سرزنش نمی كنم ، زیرا ترسیده ام.”

در حالی که شیلات معیشتی متوسط ​​در کیپ برتون صلح آمیز بوده است، تا کنون ، وجود داشته است برخوردهای خشونت آمیز در جنوب غربی نوا اسکوشیا بیش از شیلات معیشتی متوسط ​​و متوسط ​​Sipekne’katik ، و یک پوند خرچنگ دریایی که ماهی میکماو را ذخیره می کرد ماه گذشته در آتش سوزی مشکوک از بین رفت.

هیچ نگرانی در مورد سهام خرچنگ دریای جنوب غربی نوا اسکوشیا وجود ندارد

صیادان غیربومی در کیپ برتون از زمان شیلات پوتلوتک نگرانی های مربوط به حفاظت را ابراز کرده اند ، اما بیانیه اردن در این هفته اولین اعتراف وی به هرگونه مسائل بالقوه حفاظت را نشان می دهد.

با این حال وی در نگرانی های مربوط به حفاظت از جانب برخی از افراد در صنعت ماهیگیری تجاری در سایر مناطق استان سهیم نبوده است.

شیلات معیشتی متوسط ​​و متوسط ​​Sipekne’katik در خلیج سنت ماریس به دلیل فعالیت در خارج از فصل تنظیم شده توسط فدرال مورد بررسی جدی قرار گرفته است. دانشمندان مستقل گفته اند كه این عمل هیچ گونه خطری برای حفاظت ندارد و DFO معتقد است كه ذخایر خرچنگ در آن منطقه سالم است.

حدود 100 نفر از Potlotek First Nation و مناطق اطراف آن از خلیج سنت پیترز بازدید کردند تا راه اندازی شیلات معیشتی متوسط ​​در اکتبر را جشن بگیرند. (Brent Kelloway / CBC)

اردن گفت که بخش وی به کار با گروههای میکماو که به دنبال شیلات معیشتی متوسط ​​هستند ادامه می دهد.

در بیانیه وی آمده است: “ما با هم تضمین خواهیم کرد که حق به گونه ای اجرا می شود که ماهیگیری ایمن ، منظم و پایدار را تضمین کند.”

مارشال گفت که قرار است روز دوشنبه با اردن صحبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.