چگونه این دانشجویان Kanien’kehá: ka سعی در بومی سازی کالج های کبک دارند

Tahothoratie Cross به یاد می آورد ترم اول دانشگاه خود را با احساس انزوا پر کرده است.

اما اکنون او به زودی به عنوان سفیر دانشجویی فارغ التحصیل خواهد شد که چهار سال گذشته را با هدایت تغییرات در کالج Champlain Saint-Lambert در نزدیکی مونترال گذرانده است. او امیدوار است که این مکان به مکانی خوشامدگویی برای دانشجویان بومی تبدیل شده باشد.

من می خواهم این فرصت ها را به دانشجویان در حال ظهور ارائه دهم تا آنها مجبور نباشند این نوع تجارب را در انزوا تجربه كنند “. كروس ، یك دانش آموز كانیكنا: ka (موهاك) از Kahnawake ، Que.

“برای ما مهم است که کار را انجام دهیم در حالی که اینجا هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که دانش آموزان بهترین تجربه را دارند.”

کراس یکی از اعضای بنیانگذار برنامه سفیران بومی است که از سال 2016 به دانشجویان بومی امکان حمایت ، راهنمایی ، رهبری و حمایت از همتایان را می دهد.

این کار پس از پوشیدن پیراهن Boston Bruins در کلاس شروع شد و توسط دیوید Persons ، افسر کمک مالی در خدمات دانشجویی کالج ، در راهرو متوقف شد. گفتگویی درباره هاکی به مبارزات انزوا منتقل شد که کراس با آن روبرو بود و به زودی با جمع شدن گروهی از دانشجویان دیگر کاناواکه برای بحث در مورد بهبود حمایت در دانشگاه ، گلوله برفی زد.

این برنامه از آن زمان رشد کرده است که شامل مشارکت اساتید ، کارمندان و جامعه است. اولین شورای مدرسه آموزش بزرگسالان کبک راهنمایی و پشتیبانی می کند.

مقالات جالب
کلینیک رویان مو سلامت

تانو لوسیگنان ، مدیر اجرایی اولین شورای مدرسه آموزش بزرگسالان ملل ، گفت که او چالش های انزوا ، موانع مرتبط با زبان فرانسوی و تجربیات را با اعضای هیئت علمی و همکلاسی ها که در مورد مردم بومی به طور کلی نمی دانند ، شنیده است.

لوسیگنان گفت: “احساس قطع ارتباط وجود داشت.”

“ما می خواستیم اطمینان حاصل كنیم كه خدمات موجود در Champlain پاسخگوی نیازهای دانشجویان بومی است.”

وکالت در دانشگاه

از طریق این برنامه ، سفیران دانشجویی در برنامه های درسی ، میزبانی سخنرانی ها ، رویدادهای آگاهی سازمان یافته و تجربیات مشترک با استادان در حین آموزش توسعه حرفه ای ، اطلاعاتی را ارائه داده اند. این کاری است که اکنون در نتیجه همکاری با کمیسیون توسعه اقتصادی کاناواکه به آنها پرداخت می شود. اما ، برای دانشجویان ، این پول نیست. آنها انگیزه دیدن تغییرات را دارند.

کراس گفت: “در واقع این فرصت به ما داده شد که با معلمان در زمینه برنامه درسی و سایر کارها کار کنیم ، کاری که در واقع بسیاری از دانش آموزان مجبور به انجام آن نیستند.”

“من فکر می کنم این نکته مهمی بود که ما به عنوان دانشجویان بومی ، توانستیم نظرات خود را در مورد آنچه در واقع به دانشجویان آموزش داده می شد ، ابراز کنیم.

محوطه دانشگاه Saint-Lambert کالج Champlain در 18 کیلومتری Kahnawake ، Quebec واقع شده است. (آیزاک اولسون / CBC)

برای Iekenhnhenhá: wi Alexa Montour ، این فرصتی است برای گسترش آگاهی از فرهنگ و زبان او. او به سازماندهی یک رویداد آگاهی بومی دو هفته ای که شامل نقاشی دیواری ، رقص حلقه ای و سخنرانان مهمان بود کمک کرد.

مونتور گفت: “گاهی اوقات صحبت با مردم دشوار است و تلاش برای یادگیری در مورد ما به آنها دشوار است ، زیرا من از این طریق حرفه ای نیستم. اما همچنین سخت نیست زیرا من بسیار علاقه مند به این موضوع هستم.”

“این از قلب بیرون می آید. همین باعث انگیزه من برای ادامه این کار است.”

تلاش سفرا باعث شد تا کالج Champlain برای اولین بار در مراسم دعوت خود یک زمین را تصدیق کند و فضایی را برای مرکز منابع بومی همراه با سایر تعهدات بلند مدت فراهم کند.

کراس گفت: “اولین موفقیت واقعی که ما به دست آوردیم ، دستیابی به یک مرکز منابع بومی بود که متعلق به خودمان بود. ما توانستیم آنچه را که می خواستیم محقق کنیم.”

وی افزود: “ما احساس كردیم كه به عنوان دانش آموزان بومی ، یكی از مواردی كه واقعاً در این مدرسه وجود نداشت ، محلی برای احساس امنیت در ما بود ، محلی برای بیرون رفتن و كنار هم نشینی با افرادی كه می توانیم با آنها ارتباط برقرار كنیم.”

هانا مک گرگور-پلتیر ، که اکنون یک سفیر بومی از کاناوکه است ، گفت که این برنامه در زندگی او به عنوان یک دانش آموز تأثیرگذار است.

وی گفت: “من با دانستن اینکه این برنامه در حال انجام است وارد برنامه شدم ، بنابراین احساس راحتی بیشتری کردم و به من کمک کرد تا به عنوان یک شخص رشد کنم و به من کمک می کند تا بیشتر درگیر شوم.”

واقعاً خوب بود که اعضای جامعه همکارم را داشته باشم ، جایی که مجبور نیستم فقط در کلاسها تنها باشم. “

در حال حاضر ، فقط دانش آموزان از Kahnawake به طور فعال درگیر این برنامه بوده اند اما Cross امیدوار است که در آینده گسترش یابد.

وی گفت: “ما از طریق مدیریت و معلمان گام های بلندی در تغییر فرهنگ Champlain برداشته ایم و امیدوارم كه این امر ادامه یابد. اما ، من فکر می كنم كه هدف نهایی این است كه برنامه سفیران به سایر دانشكده های انگلیسی منطقه گسترش یابد.” .

من فقط می خواهم مرتباً شاهد رشد و رشد آن باشم. افراد بومی بیشتری که در سیستم های آنها احساس راحتی می کنیم واقعاً مفید است. و بیشتر افراد غیر بومی که می توانیم دقیقاً از آنها آگاه شویم ، فکر می کنم این هدف نهایی باشد. “