چگونه لاک پشت 5 دلاری کنار جاده به نماد هالیفاکس تبدیل شد

گاس در 95 سالگی کند حرکت می کند. اما این در طبیعت اوست ، زیرا او یک لاک پشت گوفر است.

و گرچه او غالباً در محوطه محصور خود بیکار می نشیند ، بیش از هفت دهه است که گاس بازدیدکنندگان موزه تاریخ طبیعی نوا اسکوشیا را مجذوب خود کرده است.

جف گری ، متصدی تجارب و نمایشگاه های بازدیدکنندگان گفت: “هرچه زمان می گذرد ، او بیشتر در اینجا در موزه به اثاثیه تبدیل می شود.” “زندگی و افسانه او با گذشت سال رشد می کند.”

گاس با بیش از 75 سال زندگی در آنجا ، به طلسم انواع موزه های محبوب در مرکز هالیفاکس تبدیل شده است.

او در دهه 1920 از تخم مرغی به اندازه یک توپ گلف در جنوب ایالات متحده ظهور کرد. حدود 20 سال بعد ، دون کرودیس ، مدیر موزه سابق ، لاک پشت ماسه ای رنگ را به قیمت 5 دلار از یک فروشنده خزندگان کنار جاده در فلوریدا خریداری کرد و او را به نوا اسکوشیا بازگرداند.

گاس ، لاک پشت گوفر 95 ساله ، دهانش به دلیل خوردن توت آلوده است ، روز جمعه در موزه تاریخ طبیعی نوا اسکوشیا در هالیفاکس دیده می شود. (اندرو وان / مطبوعات کانادایی)

در سال 1952 نام او را پسر جوانی گرفتند که شیفته خزندگان شده بود. جان آگوستوس گیلن بعداً با موزه سرپرست موزه ای شد و تا امروز نیز از لاک پشت همنامش دیدن می کند.

در یک صبح شلوغ در هنگام تعطیلات ماه مارس ، کودکان کوچک در اطراف محفظه پلکسی گلاس وی که در آن مجهز به یک بستر شن و ماسه و چراغ های حرارتی برای تقلید از آب و هوای گرم سرزمین مادری خود است ، می چرخند. گاس در داخل یک سیاهه چاله توخالی نشسته است ، و صورت او از یک جشن شاه توت اخیر به رنگ بنفش آغشته شده است.

چند ساعت دیگر او را برای قدم زدن روزانه با کارمندان موزه از قلم بلند می کنند. هنگامی که هوا اجازه می دهد ، او لذت می برد و می تواند روی قاصدک ها حفره بزند یا در محوطه موزه سوراخ کند.

گاس یکی از اولین موجوداتی است که بازدیدکنندگان پس از ورود به موزه با آن روبرو می شوند ، که آثار با اهمیت فرهنگی را برای نوا اسکوشیا جمع آوری می کند و باعث ارتقا natural چشم انداز طبیعی استان می شود.

در ماه های گرم ، گاس از نیشگون گرفتن قاصدک ها یا حفر سوراخ در محوطه موزه لذت می برد. (اندرو وان / مطبوعات کانادایی)

او به فرهنگ عامیانه زنده هالیفاکس تبدیل شده است.

گری گفت ، نسل های بازدیدکنندگان از موزه ها طی سالهای گذشته به وی مراجعه مکرر کرده اند ، فرزندان و نوه های آنها را برای دیدن قدیمی ترین لاک پشت شناخته شده جهان آورده اند.

گری درباره صدای کودکان پرشور گفت: “تقریباً به نظر می رسد که این ساخته شده است ، اما به نظر می رسد مردم وقتی از در عبور می کنند با او ارتباط برقرار می کنند.” “برای بسیاری از بازدیدکنندگان جوان ، این یکی از مواردی است که آنها بیشتر در مورد موزه به خاطر می سپارند. و سپس آنها به بزرگسالانی تبدیل می شوند که فرزندان خود را دارند.”

تولد گاس هر ساله در دومین یکشنبه ماه آگوست جشن گرفته می شود. (اندرو وان / مطبوعات کانادایی)

شهرت فرقه مانند وی به تازگی در مطلبی توسط روزنامه هفتگی جایگزین شهر ساحل ، که گاس را به عنوان بالاترین افتخار استان معرفی کرد ، تصدیق کرد: نشان نوا اسکوشیا.

یعقوب بون ، سردبیر شهر ساحل در نامه نامزدی مورخ 7 مارس نوشت: “او بنیان بستر هویت هالیفاکس است.”

“نسل ها با نگاه به پایین به آن چهره بی بیان بزرگ شده اند. چهره های ما پیر می شوند. او حک شده است. او سنگ محکمی برای تداوم است که شما همیشه می توانید به آن وابسته باشید. یک خاطره کودکی مردم بارها و بارها زندگی می کنند.”

حکم نوا اسکوشیا می گوید نامزدهای معرفی شده باید شهروند کانادا باشند ، اگرچه صراحتا لاک پشت ها را رد نمی کند.

تولد گاس هر ساله در دومین یکشنبه ماه آگوست جشن گرفته می شود. این رویداد چنان محبوب شده است که موزه اکنون دو جشن تولد برای مسن ترین ساکن خود برگزار می کند: یکی صبح و دیگری بعدازظهر.

جشن تولد گاس به قدری محبوب شده است که موزه اکنون دو جشن تولد برای پیرترین ساکن خود برگزار می کند: یکی صبح و دیگری بعدازظهر. (اندرو وان / مطبوعات کانادایی)

گری گفت که ادامه اخبار مربوط به گاس مورد استقبال قرار می گیرد زیرا صرف نظر از وضعیت فرهنگ پاپ او ، او به مردم در مورد طبیعت آموزش می دهد.

گری گفت: “او گفتگو را باز می کند و انجام آن گفتگو را آسان می کند.” “برای من ، این بزرگترین میراثی است که گاس برای ما به ارمغان آورده است. اگر او می تواند کسی را ترغیب کند که در مورد جهان طبیعی فکر کند ، پس یک کار خارق العاده انجام داده است.”