چگونه 2 زن آلبرتا متیس در مدت 3 ماه 65 هکتار از “بازگشت زمین” را تأمین کردند

Chelsea Vowel و Molly Swain اغلب در پادکست آینده پژوهی بومی خود ، Métis in Space ، درباره آنچه تصور می کنند آینده ای هستند که می خواهند در آن زندگی کنند ، صحبت می کنند.

آینده ای که آنها می خواهند شامل بازگشت زمین به مردم بومی است ، بنابراین دو زن متیس پروژه ای را شروع کردند به نام Back 2 The Land: 2Land 2 Furious – با امید به جمع آوری پول کافی برای خرید یک قطعه زمین در لاک است. شهرستان آن ، در حدود 90 کیلومتری غرب ادمونتون ، جایی که مردم ناکوتا سیو ، کری و متیس زندگی و شکار می کردند.

فشار برای خرید زمین توسط Land Back ، جنبشی تحت هدایت بومیان انجام شد که هدف آن بازگرداندن زمین های بومی به کسانی است که قبل از تماس با آنها مباشران زمین بودند.

آنها انتظار داشتند که جمع آوری سرمایه دو یا سه سال طول بکشد تا پول کافی برای خرید یک بخش کوچک داشته باشد. اما سه ماه بعد ، آنها ایمیلی دریافت کردند که فکر می کردند در ابتدا کلاهبرداری است.

این ایمیل از طرف مردی ناشناس ارسال شده است که این دو زن “مهاجر قند” نامیده می شوند و موافقت کرده است که پول خرید یک قطعه زمین 65 هکتاری را به آنها بدهد.

سوین گفت: “فقط این چیز عجیب بود که این شهرک ثروتمند از ایالات متحده می خواست فقط به ما پول بدهد.”

زمین خریداری شده شامل مزارع ، جنگل انبوه ، مشك و مرداب است. (ارائه شده توسط Chelsea Vowel و Molly Swain)

ووول گفت: “اینطور بود ،” این نمی تواند واقعی باشد.

“مهم نیست که چند بار در برابر میزان ثروت مردم سفید قرار بگیریم ، هنوز هم پیچیدن سرمان سخت است.”

Vowel و Swain خرید اراضی خود را در اکتبر اعلام کردند و زمین را به امانت اعتماد کردند.

وول گفت ، این زمین شامل جنگل انبوه ، مشك ، باتلاق است – و مستعد سیل است. برای کشاورزی مناسب نیست و برای اکثر مردم به خصوص مطلوب به نظر نمی رسد اما سوین و واول گفتند که آنها احساس می کنند به سرزمینی که زمانی اجدادشان در آن زندگی می کردند جلب شده اند.

Vowel و Swain گفتند که آنها می خواهند فضا برای سیاه پوستان ، بومیان و سایر رنگین پوستان که ممکن است فرصت زیادی برای حضور در زمین پیدا نکنند ، باز شود. آنها امیدوارند که بتوانند با دانشمندان بومی و سایر دارندگان دانش کار کنند تا آنجا که ممکن است بیشتر از زمین استفاده کنند ، این امر امکان برداشت دارو و شیوه های سنتی تر حاکمیت غذا را فراهم می کند.

سوین و واول امیدوارند که از این زمین برای اهداف مختلفی استفاده کنند ، از جمله برای جمع آوری داروها ، آزمایشات علمی و برداشت مواد غذایی سنتی. (ارائه شده توسط Chelsea Vowel و Molly Swain)

ووول گفت: “داشتن این دسترسی به زمین به معنای این است كه ما می توانیم این دسترسی را برای سایر افراد بومی كه مشغول كار هستند باز كنیم. بنابراین هدف واقعاً این است.”

این بدان معنا نیست که زمین به یک اردوگاه تمام وقت تبدیل خواهد شد. Vowel در دانشگاه آلبرتا Cree را تدریس می کند و Swain دانشجوی دکترای دانشکده علوم بومی دانشگاه U است ، بنابراین وقت نمی کنند.

سوین گفت: “من فکر می کنم ما هر دو واقعاً متعهد به این هستیم که همبستگی داشته باشیم ، اما در عین حال وظایف ما به عنوان مردم متیس را در سرزمین های خود تشخیص می دهیم تا با مسئولیت پذیری این سرزمین ها را اداره کنیم ، تا کار را به روشی مسئولانه انجام دهیم.”

مرحله بعدی: زیرساخت ها

این روند بدون چالش نبوده است. آنها گفتند که بانک ها ، وکلا و بنگاه های معاملات املاک هنوز نمی فهمند که آنها می خواهند با این زمین چه کنند.

سوین گفت که برای اکثر افراد غیر بومی نیز بیگانه است که برخی از مهاجران فقط بخشهایی از زمین را که به گفته بسیاری از بومیان در وهله اول به سرقت رفته اند ، پس می دهند.

وی گفت: “برای ما ، هیچ کاری که ما انجام می دهیم به خصوص پیچیده نیست.”

“اما وقتی می خواهید آن را به موسسات مهاجران ترجمه کنید ، پیمایش بسیار بسیار دشوار می شود.”

Swain و Vowel امیدوارند که این سرزمین برای بسیاری از نسل ها توسط سیاه پوستان ، بومی ها و سایر رنگین پوستان مورد استفاده قرار گیرد. (ارائه شده توسط Chelsea Vowel و Molly Swain)

Vowel و Swain امیدوارند که تجربه آنها بتواند روند معاملات مشابه را در آینده هموارتر کند.

آنها می گویند حتی اگر به نظر می رسد اتمام است ، خرید زمین تنها مرحله یک است. ساخت زیرساخت هایی مانند جاده و چاه آب شیرین هزینه بیشتری خواهد داشت که برای این کار آنها نیاز به جمع آوری کمک مالی دارند.

سوین گفت: “پول همیشه سهم بزرگی در چگونگی از دست دادن زمینی که توانسته ایم در آن نگه داشته باشیم ، داشته است.”

“این برای همه مردم بومی یک چیز بوده است ، اما من فکر می کنم مخصوصاً متیس.”

مقالات جالب
هر آنچه که باید در مورد بیمه آرایشگاه بدانید