Ell Musk’s Starlink به اینترنت کانادایی های روستایی ارتباط سریع دارد. اما ارزان نیست

هنگامی که ورنون کیجیک اولین طعم اینترنت ماهواره ای Starlink را در Pikangikum First Nation چشید ، بررسی اولیه او مختصر بود.

وی گفت: “همه آنچه می توانم بگویم سرعت آن بسیار سریعتر از آنچه كه قبلا داشتم بود.” پاسخ کجیک یک اختلاف طولانی مدت را برجسته می کند که ممکن است سرانجام با یک قطعنامه روبرو شده باشد.

Starlink ، سرویس جدید اینترنت پرسرعت جدید ارائه شده توسط شرکت SpaceX مستقر در ایالات متحده ، توسط Elon Musk و اخیراً تایید شده توسط CRTC دارای اشکالاتی است. گران است. و ستاره دارها می ترسند آسمان شب را خراب کند.

اما برای کاربران در مناطق روستایی و دورافتاده که مدتهاست در تلاشند تا از اینترنت با کانادایی ها در مناطق شهری دسترسی به اینترنت پیدا کنند ، Starlink امیدوار کننده است. این سرویس اخیراً برای انتخاب کاربران برای “آزمایش بتا” با قول دسترسی گسترده تر در سال 2021 در دسترس قرار گرفت.

در پیکانگیکوم ، جامعه ای متشکل از 2800 ساکن در شمال غربی انتاریو ، کجیک گفت که فقط با سرعت بارگیری 2 مگابیت در ثانیه عادت کرده است – کسری از 50 مگابیت در ثانیه که دولت فدرال حداقل استاندارد را برای پهنای باند در نظر می گیرد .

در محل کار ، کجیک نمی توانست پیوست های ایمیل بزرگ را باز کند. وی این خدمات را “اسفناک” توصیف کرد.

در پایان ماه نوامبر ، Pikangikum اولین جامعه بومی بود که به Starlink متصل شد ، در مرحله اولیه نصب 60 ظرف مخصوص خانه ها و مشاغل موجود در جامعه و به طور بالقوه 40 مورد دیگر در پایان دسامبر.

شرکت SpaceX از ایلان ماسک قول داده است که اینترنت Starlink در سال 2021 “تقریباً پوشش جهانی جهان” را فراهم خواهد کرد. (هانیبال هانشکه / استخر از طریق REUTERS)

اکنون ، کجیک گفت که دستگاه های او به 144 مگابیت در ثانیه رسیده اند. کجیک گفت که نه تنها می تواند پیوست ها را سریع بارگیری کند ، سرانجام همسرش توانسته است با بستگان خود در فیلیپین از طریق FaceTime گپ بزند.

وی گفت: “گویی در یک اتاق نشسته ای.”

با این وجود ، در پیکانگیکوم ، Starlink می تواند تغییرات اساسی تری ایجاد کند. کیجیک ، مدافع خدمات قربانی با دادستان کل وزارت انتاریو ، گفت که او امیدوار است که قربانیان جرم اکنون بتوانند شهادتاً شهادت دهند و بار آنها را کاهش دهند.

اعضای جامعه Ojibwe از راه دور امیدوارند که اینترنت سریعتر موانع دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی مجازی را نیز برطرف کند.

دیوید براون ، مدیرعامل فناوری اطلاعات FSET در کنورا ، انت گفت: “این همه کاری است که مردم از آن درخواست می کنند.” شرکت او چندین سال با Pikangikum کار کرده بود تا سعی در بهبود اتصال آنها داشته باشد.

وقتی خبر Starlink را شنید ، براون به شوخی به کارمندان خود قول داد که مستقیماً با ماسک SpaceX تماس خواهد گرفت – که اخیراً از بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت بعنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان پیشی گرفت ، بعد از جف بزوس مدیر عامل آمازون

یک صنایع دستی SpaceX خوشه ای از 60 ماهواره Starlink را پرتاب می کند. این شرکت توسط خودروساز تسلا ، ایلان ماسک تاسیس شد. بیش از 800 ماهواره Starlink در مدار کم زمین قرار دارند. (SpaceX ، توییتر)

براون به مشک نرسید ، اما ده ها غذا برای پیکانگیکوم مهیا کرد. FSET اخیراً به نصب دسته اول کمک کرده است. براون گفت ، نتیجه بهتر از آنچه انتظار داشت بود.

وی گفت که Starlink “یک چیز خارق العاده است”. “این دنیا را برای مردم تغییر خواهد داد.”

مناطق روستایی و دور افتاده فاقد باند پهن هستند

طبق گفته فدرال ، در سراسر کانادا ، تنها 40.8 درصد از جوامع روستایی به باند پهن کافی دسترسی دارند داده ها.

Greg Rekounas ، مدیر پایگاه داده که مدتهاست از خانه کار می کند ، گفت که با ارائه دهندگان خدمات مختلف تماس گرفته است و هرگز نمی تواند پهنای باند مناسب برای خانه خود در شبه جزیره کینگستون نیوبرانزویک ، نزدیک سنت جان پیدا کند.

Greg Rekounas سرعت بارگیری و بارگذاری را از طریق لینک تازه نصب شده خود به ماهواره های مدار زمین با سرعت کم Starlink آزمایش می کند. (Greg Rekounas ، ارسال شده)

کیفیت اتصال به خانه وی تحت فشار افزایش جریان و موج سواری در طی همه گیر شدن رنج می برد. بنابراین وقتی خبر Starlink را شنید ، در ماه نوامبر ثبت نام کرد تا به یکی از آزمایش کنندگان بتا کانادایی این شرکت تبدیل شود. Rekounas ایمیلی دریافت کرد که انتخاب شده است و ظرف چند روز کیت نصب را دریافت کرد.

وی گفت: “من مدتها منتظر چیزی شبیه این بودم.” با برخی برنامه های جریانی خاص ، سکسکه ای شده است ، اما Rekounas گفت: “به طور کلی ، فوق العاده بوده است.”

اسپیس ایکس گفت در حالیکه سرویس آن در حال آزمایش بتا است ، قطعاً وقفه ایجاد می شود ، که آن را “بهتر از هیچ چیز بتا” توصیف می کند.

هرکسی برای ثبت نام در آزمون ثبت نام نمی کند ، برای شرکت در آن انتخاب می شود. SpaceX به سوالات ایمیل شده در مورد تعداد کانادایی هایی که سرویس خود را آزمایش می کنند ، یا اینکه دقیقاً چه زمانی شرکت انتظار دارد Starlink را در دسترس عموم قرار دهد ، پاسخ نداد.

این هزینه به تنهایی باعث خاموش شدن برخی از مصرف کنندگان می شود. Delores Waye از تیموث ، NB ، شمال Fredericton ، اخیراً پس از درخواست پسرش از Starlink دعوت نامه دریافت کرد. او علاقه مند به ثبت نام بود ، تا اینکه Waye قیمت را در پایین ایمیل دید.

تماشا کنید | ماهواره های Starlink بر فراز نیوبرانزویک مشاهده شده اند:

مایکل استمم شب های 4 ژوئن 2020 ماهواره های مدار کم SpaceX Starlink را بر فریدریکتون تصرف کرد. 0:51

خرید ظرف و سایر تجهیزات مورد نیاز سرویس Starlink 649 دلار به اضافه مالیات هزینه دارد. Rekounas گفت که در کل 820 دلار پرداخت کرده است. انتظار می رود کاربران خود کیت را نصب کنند. سپس ، این هزینه ماهیانه 129 دلار است.

وی گفت: “من کف پوش شدم.” “هنگامی که شما در حال آزمایش بتا هستید ، انتظار دارید که این شرکت حداقل تجهیزات را در اختیار شما قرار دهد. این دیوانه به نظر می رسد.”

مشکل بالا

همچنین نوع دیگری از هزینه نیز باید در نظر گرفته شود: تأثیر پایدار هزاران ماهواره مدار زمین که به آسمان فرستاده شده اند. ماهواره های Starlink در ارتفاع 550 کیلومتری زمین می چرخند. هزاران کیلومتر کمتر از ماهواره های معمولی – فاصله مسافت سیگنال را کاهش می دهد.

SpaceX همزمان 60 ماهواره را پرتاب کرده است که صدها نفر در مدار هستند. شرکت گزارش شده در کل قصد دارد 42000 مورد راه اندازی کند.

موشک SpaceX Falcon 9 حامل ماهواره های Starlink 6 اکتبر از مرکز فضایی کندی در فلوریدا پرتاب شد. (تیم شورت / فلوریدا امروز از طریق AP)

ستاره دارانی مانند استاد نجوم دانشگاه رجینا سامانتا لاولر پیش بینی کردن یک تأثیر قابل مشاهده وی در مصاحبه ای گفت: “این به طرز چشمگیری تغییر می دهد که آسمان شب برای همه افراد جهان چیست.”

کانادایی ها قبلاً گزارش داده اند که ماهواره های درخشان Starlink را در یک شبک train مشخص قطار مانند مشاهده می کنند.

در اوایل سال جاری ، SpaceX متعهد برای ایجاد تغییراتی تا ماهواره هایشان چندان دیده نشوند. این شرکت متعهد شد که به هر راهی برای جلوگیری از انعکاس خورشید یک روبند اضافه کند.

گوش کنید | منجمان بسیاری نگران این موضوع هستند که مسابقه برای ارائه خدمات بهتر اینترنت:

ستون نویسان از رادیو CBC3:55ستاره شناسان نگران برنامه ریزی برای هزاران ماهواره جدید هستند

فضای کمی آن سوی سیاره ما به لطف Elon Musk و پروژه ماهواره ای Starlink او به سرعت در حال شلوغ شدن است. بلر سندرسون ، مدیر سی بی سی ، بررسی می کند که چرا منجمان بسیاری نگران رقابت برای ارائه خدمات بهتر اینترنت هستند. 3:55

آمازون نیز در حال برنامه ریزی صورت فلکی ماهواره ای کم مدار خود است. و شرکت کانادایی Telesat توافقی را با دولت فدرال امضا کرد تا اینترنت پرسرعت را با یک ناوگان مدار کم برای خود فراهم کند.

لولر گفت: ماهواره ها در مکانهایی مانند رجینا ، ساسکاتون ، کلگری و ونکوور درخشان ترند. وی هشدار داد: “ما تقریباً در بدترین موقعیت جغرافیایی برای آن قرار داریم.”

“برای چند ساعت پس از غروب آفتاب و چند ساعت قبل از طلوع آفتاب … ماهواره های بیشتری در آسمان خواهید دید تا ستاره ها.”

ماسک به یکی از ثروتمندترین افراد کره زمین تبدیل شده است. (فردریک جی براون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

اتاوا اخیراً اعلام کرد قصد دارد اطمینان حاصل کند که 98 درصد کانادایی ها تا سال 2026 به اینترنت پرسرعت متصل هستند. در این اعلامیه 150 میلیون دلار بودجه برای پروژه های چرخش سریع برای اتصال بیشتر خانوارها تا پاییز سال آینده در نظر گرفته شده است.

سخنگوی دولت به سی بی سی نیوز گفت که پروژه های Starlink از برنامه ها مستثنی نیستند و ممکن است کانادایی ها درخواست دهند منابع مالی اگر معیارهای خاصی رعایت شود

Rekounas در نیوبرانزویک گفت که از حدود 5 نفر دیگر از ساکنان محلی که پیوندی برای شرکت در آزمایش بتا دریافت کرده اند ، شنیده است. او انتظار دارد که خدمات بیشتر در دسترس شما قرار گیرد ، موارد دیگر نیز دنبال خواهند کرد.

وی گفت: “همه بسیار هیجان زده هستند.” “این یک بازی تعویض است.”