First Nation خواستار استعفا از بوروکرات ارشد خدمات بومی انتاریو در کانادا است

رئیس و شورای ملت اول با ماندگارترین مشاوره آب جوش در کشور خواستار استعفا فوری بوروکرات ارشد انتاریو خدمات بومی کانادا است و دلیل آن را عدم اعتماد قابل جبران می داند.

کریس مونیاس ، رئیس اولین ملت Neskantaga ، در نامه ای که صبح روز دوشنبه برای معاون ارشد وزیر لیندا کلایرمونت ارسال شد ، آن اسکاتون مدیرکل منطقه ای انتاریو را به انجام کارهایش بر خلاف اصول اساسی آشتی متهم کرد.

مونیاس در نامه الکترونیکی به دست آمده نوشت: “به جای تلاش برای تمدید هر نوع رابطه احترام آمیز با مردم بومی ، خانم اسكاتون پدرانه بودن را در كار خود نشان داده است ، ارزشهای استعمار را به جای سازش آینه می دهد و مشاركت وی باعث آسیب مستمر به مردم ما می شود.” توسط اخبار CBC.

“با تأثیر رفتار خانم اسکاتون ، با احتیاط فوق العاده ای است که امروز ما برای شما درخواست استعفای فوری مدیرکل منطقه ای آن اسکاتون را می کنیم.”

درخواست حذف اسکاتن چهار روز پس از آن صورت گرفت که مارك میلر ، وزیر خدمات بومی ، در مورد تحقیق در مورد بحران 25 ساله آب در نسكانتاگا ، یك جامعه پرواز در حدود 450 كیلومتری شمال خلیج تندر ، انت ، نادیده گرفت.

دفتر وزیر می گوید ، اختیار با معاون وزیر است

به درخواست رئیس ، این اداره دو هفته پیش تحقیقات شخص ثالث را در مورد شیوه های تجاری مشاوران و شرکت های مهندسی استخدام شده برای پایان دادن به مشاوره آب جوش نسکانتاگا ، که می تواند به جوامع دیگر گسترش یابد ، اعلام کرد.

مقالات جالب
خرید لپ تاپ ایسوس، قیمت و مشخصات بروز لپ تاپ Asus - هدیش

اسکاتن بعد از ظهر پنجشنبه پیش نویس شرایط مرجع تحقیق را به مونیاس با یک خط در سند پیوست شده برای امضای رئیس از طریق ایمیل ارسال کرد. وی همچنین به رئیس اطلاع داد که شرکت مشاور MNP به عنوان بازرسان شخص ثالث انتخاب شده است – همان شرکتی که قبلاً مدیر شخص ثالث نسکانتاگا بود.

پیام اسکاتون با تعهدی که وزیر خدمات بومی مارک میلر به مونیاس برای همکاری در زمینه تحقیق و تفحص با رئیس و شورا متضاد بود ، مغایرت دارد.

مونیاس در نامه ای به Clairmont نوشت: “پس از آخرین تجربه ما با خانم اسكاتون ، تحمل ما نسبت به رفتار وی و بی احترامی به ملت ما مسیر خود را طی كرده است.”

“وی حق مشارکت جامعه را سلب کرد و روند کار را کاملاً تحت کنترل خود درآورد. وی به طور یک جانبه تصمیم به استخدام محققی گرفت که بی طرف نبود. محققی با یک رابطه شناخته شده ، طولانی مدت و مشکل ساز با جامعه.”

آن اسكاتن (سمت چپ) ، مدیر كل منطقه ای انتاریو خدمات بومی خدمات كانادا ، با آوا هیل (راست) ، رئیس سابق شش ملت رودخانه بزرگ. (توییتر / آن اسکاتن)

اخبار سی بی سی برای اظهار نظر با اسکاتون تماس گرفته است اما در مورد آن چیزی پاسخ نداده است.

در بیانیه ای از طرف ایمیل ، دفتر میلر نوشت اولویت این بخش ، سلامتی و سلامتی اعضای نسکانتاگا است.

سخنگوي نوشت: “استقلال خدمات عمومي براي حصول اطمينان از دولتي با اخلاق و كارآمد ضروري است.”

“کارمندان ادارات و کلیه تصمیمات مربوط به کارمندان از جمله این تصمیم تحت اختیار معاون وزیر است.”

چارلی آنگوس ، نماینده NDP ، پاسخ دفتر میلر را “کاملاً ساختگی” خواند و گفت که این وظیفه وزیر است که اعتماد را دوباره برقرار کند.

آنگوس گفت: “من فکر می کنم خواستار استعفای مدیرکل منطقه تقریباً بی سابقه است ، اما نشان می دهد که مسئله نسکانتاگا تا چه اندازه از نظر سیاسی سمی شده است.”

“من فکر می کنم با توجه به نحوه رسیدگی به این پرونده ، خانم اسکاتن نباید کسی باشد که در مورد مذاکره با نسکانتاگا تصمیم می گیرد. من فکر می کنم وزیر باید این مسئله را به عنوان یک مسئله سیاسی در نظر بگیرد. این چیزی است که باعث خجالت است کشور.”

“نگرانی های ایمنی نادیده گرفته می شود”

بعد از اطلاع از محتوای ایمیل اسکاتون ، میلر عصر پنجشنبه با ارسال نامه الکترونیکی به مونیاس تصمیم خود را در مورد انتخاب MNP به عنوان بازرسان شخص ثالث برگرداند و اظهار داشت که مرجع همکاری با جامعه توسعه خواهد یافت.

طبق اسنادی که از طریق قانون دسترسی به اطلاعات به دست آمده است ، MNP برای 16 سالی که امور مالی نسکانتاگا را اداره می کرد ، هر ساله 200000 دلار توسط ملت اول پرداخت می شد.

میلر در جلسه پرسش و پاسخ کنفرانس مطبوعاتی جمعه گذشته بار دیگر تعهد خود را برای همکاری با رئیس و شورا تأیید کرد.

“شغلی که آن اسكاتون شغل آن را می پذیرد یكی از مشاغل سخت در خدمات بومی كانادا است و او كار بزرگی انجام می دهد ، اما آنچه او به رئیس منعكس كرد بازتاب گفتگو نبود. بنابراین در این صورت ارسال تاسف برای من درست بود به رئیس گفت که این چیزی نیست که باید ارسال می شد “، میلر گفت.

“ما با او همکاری خواهیم کرد تا جزئیات مرجع تحقیق را شرح دهیم ، زیرا این تحقیق در جوامع دیگر گسترش یافته است. و مهم این است که نظر آنها را داشته باشید.”

چارلی آنگوس ، نماینده NDP ، وزیر خدمات بومی ، مارک میلر را به اعتماد مجدد با Neskantaga First Nation ترغیب می کند. (آدریان وایلد / مطبوعات کانادایی)

مونیاس در نامه خود به Clairmont گفت که رهبری Neskantaga طی چند هفته گذشته توسط اسکاتون مورد بی احترامی و تحقیر قرار گرفته است. مونیاس گفت که این کار با اولین تماس وی با دولت در مورد تخلیه جامعه پس از کشف ماده روغنی در مخزن جامعه در 19 اکتبر و قطع آب جاری آغاز شد.

مونیاس گفت که اسکاتون “نگران کننده ایمنی نیست”.

تقریباً از 300 عضو نسکانتاگا به طور موقت به یک هتل تندر بی منتقل شده اند.

خدمات بومی کانادا گفت این ماده یک روغن معدنی غیر سمی است که از یک پمپ توزیع در مخزن تهیه می شود و تعمیرات باید به زودی به پایان برسد.

مونیاس نوشت: “ادامه کار به جلو و به روش خوب غیرممکن است.” “متأسفانه ، این تنها یک نمونه از سابقه طولانی چنین رفتاری است.”

سال گذشته ، نسکانتاگا پس از قطع تأمین آب جامعه به دلیل خرابی لوله دیگر ، وضعیت اضطراری اعلام کرد.

طبق یک ضبط شده توسط سی بی سی نیوز ، اسکاتون در طی یک کنفرانس در 14 سپتامبر 2019 ، به مونیاس گفت که دولت فدرال تخلیه بودجه را تأمین نمی کند و مشکل به عنوان یک وضعیت اضطراری واجد شرایط نیست. این نظر منجر به تبادل داغ بین مونیاس و اسکاتون شد.

مونیاس گفت: “این زیرساخت های شماست که در حال حاضر ما را از کار می اندازد.” “این طراحی شماست که این کار را انجام می دهد … و قصد ندارید به ما کمک کنید؟”

اسکاتون گفت که این بخش تمام تلاش خود را برای پاسخگویی انجام می دهد ، اما اوضاع خواستار تخلیه نیست.

اسکاتون گفت: “من به هیچ وجه قصد کوچک کردن موضوع را ندارم.” “اما شستشوی توالت وضعیت اضطراری نیست.”