‘I’m super Inuk’: تری اویارک خواننده نوناووت آهنگ هایی را به زبان اینوکیتوت منتشر می کند

تری اویارک تمام وقت زمزمه می کند.

خواه با تیم سگ های خود از آن طرف اقیانوس منجمد در شمال دایره قطب شمال سورتمه سواری کنید و یا اتومبیل برفی خود را بر فراز سرزمینی در تاریکی رانندگی کنید ، این خواننده و ترانه سرای خودآموخته می گوید که “همیشه به موسیقی فکر می کند”.

یوراك نرم گفت: “من همه جا موسیقی می شنوم” در مصاحبه ای تلفنی از خانه خود در ایگلویك ، نوناووت ، واقع در شمال جزیره بافین ، حدود 2700 كیلومتری شمال مونترال ، گفت:

فقط سال گذشته بود که سرانجام دوستان Uyarak او را متقاعد کردند که آن موسیقی را فراتر از اتومبیل برفی و سورتمه سگش به اشتراک بگذارد.

اولین مجموعه او به نام “Nunarjua Isulinginniani” یا “قبل از پایان جهان” در 30 اکتبر منتشر شد و در همه سیستم عامل های پخش موسیقی موجود است.

“فکر کردم شاید بتوانم امتحان کنم. حتی اگر آنقدرها هم خوب نباشد ، من هنوز یک آلبوم خواهم داشت که یک روز به فرزندانم بگویم و به آنها الهام دهم که اگر بخواهند هر کاری می توانند انجام دهند. آن زمان بود که من شروع به نوشتن کردم ، “Uyarak گفت.

هنر آلبوم “Nunarjua Isulinginniani”. این موسیقی از 30 اکتبر برای پخش در دسترس است. (موسیقی Killbeat)

این مجموعه 14 قطعه ای آهنگ هایی را با هم تلفیق می کند و داستان های داستان سرای ایگولیک ، سیمون قامانیق را با هم ترکیب می کند. این همچنین ملودی های گیتار آکوستیک Uyarak را با ضبط صدا از جمله صدای زوزه تیم سگ وی و بادهای زمستانی که بر روی تاندرا جارو می کنند ، مخلوط می کند.

در این ترانه ها که کاملاً به زبان اینوکیتوت وجود دارد ، بکی هان ، سلینا کالوک و رییت ، همه هنرمندان نوناووت ، حضور دارند.

Uyarak ضبط خود را در استودیوی Iakaluit موسیقی Aakuluk Music انجام داد ، یک گاراژ مرمت شده که در داخل آن عایق کاری شده با پوست کاریبو ، ماسکاکس ، مهر و موم قطبی برای عایق صدا.

“این احساس می کند که ما درست در لبه هستیم”

وی گفت که این عنوان اشاره به “زمان حساس” ای دارد که نوناووت در طی همه گیری با آن روبرو است ، اما همچنین بازتاب رویاهای خودش است.

“این احساس می شود که ما کاملاً لبه هستیم. در عین حال … اگر من بتوانم قبل از مرگ یا قبل از پایان دنیا یک CD بسازم ، حداقل می توانم به کسی الهام دهم.”

یوراک گفت ، این مجموعه همچنین به عنوان پیامی برای اینویت های جوان در نظر گرفته شده است تا بخاطر بسپارد که از کجا آمده اند.

“[Inuit] با پدر و مادربزرگ و مادربزرگ و مادربزرگمان بسیار تغییر کرد ، خصوصاً اینکه در سبک زندگی ما کاملاً کوچ نشین است. اگر من می توانستم به مردم پیامی بفرستم ، این امر این است که ما کمی به ریشه های خود برگردیم و به یکدیگر بگوییم که می توانیم از پس هر شرایطی برآییم.

  • در زیر فیلم رسمی اینوگانوک را تماشا کنید:

https://www.youtube.com/watch؟v=wOV-6YVOPmE

امروز بیش از هر زمان دیگری باید عشق خود را با یکدیگر تقسیم کنیم. »

Uyarak گفت که او در حال جستجوی تاریخچه خانوادگی خود است و “ساعتهای بی شماری” را صرف یادگیری داستان از مادربزرگ فقید خود کرد.

“من فوق العاده اینوک هستم ، در دوران مدرن زندگی می کنم. من همیشه به اجدادمان افتخار کرده ام ، که آنها چگونه یک سبک زندگی بسیار شدید را گذرانده اند ، اما وقتی که بعد از ساعتهای طولانی شکار ساکن شدند وقت خود را صرف خندیدن در شب کردم.”

یوراک گفت که یک نکته وجود دارد که او به طور کلی موسیقی را متوقف کرد. در سال 2012 ، او بهترین دوست خود سلیمان یوراسوک را از دست داد.

یویاراسوک در بازداشت پلیس درگذشت. در حالیکه RCMP گفت وی خود را در سلول به دار آویخته است ، هیئت منصفه پزشكی علت مرگ وی را غیرقابل تعیین كرد.

Uyarasuk اویارک را به گیتار معرفی کرده بود.

“من انگیزه بیشتری برای بازی نداشتم. وقتی دوستانم به من فشار آوردند در نهایت به آن برگشتم. حدس می زنم که دوباره در حال یادگیری هستم.”

آهنگ “Anuri” با حضور Riit توسط Uyarasuk نوشته شده و Uyarak آن را به او تقدیم می کند.

“ما اوقات خوشی و سخت و اوقات عاشقانه را پشت سر گذاشتیم. همه آنها برای زندگی لازم هستند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>