گزارش: پاسخ به ۹ سؤال درباره حمله تروریستی اهواز

حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز در صدر اخبار مهم امروز دنیا قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز شنبه ( 31 شهریورماه) مراسم رژه هفته دفاع مقدس در سراسر ایران برگزار شد اما در مراسم رژه در اهواز، یک گروه تروریستی به سوی مردم شلیک کرد و منجر به شهادت تعدادی از نیروهای نظامی و مردم عادی شد.

در این گزارش، نگاهی اجمالی داریم به آنچه که امروز در اهواز اتفاق افتاد.

1 . حمله تروریستی در کجا به وقوع پیوست؟

چند فرد مسلح حوالی ساعت 9 امروز و در ساعات ابتدایی مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، بلوار قدس این شهر را که محل برگزاری مراسم رژه بود، به رگبار بستند.

2. حمله تروریستی چگونه صورت گرفت؟

بنابر روال موجود، نیروهای مسلح در میدان اصلی شهر در حال رژه بودند که ناگهان از فاصله نسبتاً نزدیک از سمت پارکی که در این منطقه وجود داشت، یک تیم تروریستی در پوشش مردمی به یگان‌های رژه رونده حمله کرد. این گروه سلاح‌های خود را در پارک نزدیک رژه پنهان کرده بود.

3. تروریست‌ها چند نفر بودند؟

تیم تروریستی حادثه امروز اهواز، 4 نفر بودند که سه تروریست در درگیری با نیروهای مسلح ایران در دم به هلاکت رسید و تروریست دیگر بر اثر شدت جراحات، در بیمارستان به هلاکت رسید.

4. در این حادثه تروریستی چند نفر به شهادت رسیدند؟

در ساعات ابتدایی اعلام شد در جریان این حمله، جمعاً بین 8 تا 10 تن به شهادت رسیدند. اخبار اولیه همچنین از مجروحیت حدود 7 نفر در جریان این حمله تروریستی حکایت داشت. اما پس از ساعتی تعداد شهدا 15 شهید و تعداد مجروحان 16 نفر اعلام شد. برخی منابع تا این لحظه تعداد شهدای حادثه تروریستی رژه نیروهای مسلح اهواز را 20 تن هم اعلام کردند.

احتمال افزایش تعداد شهدا وجود دارد.

5. در حمله تروریستی اهواز چه کسانی مورد هدف قرار گرفتند؟

اکثر شهدای این حادثه تروریستی نیروهای نظامی بودند. در بین شهدا یک دختر خردسال و یک جانباز دیده می‌شود. با وجود اینکه این حادثه به سمت جایگاه مسئولان، صورت گرفت اما به دلیل واکنش سریع نیروهای امنیتی، هیچ‌یک از مسئولان حاضر در جایگاه از جمله آیت‌الله جزایری نماینده ولی ففیه در خوزستان، آیت‌الله حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز و فرماندهان ارشد نظامی آسیبی ندیدند.

6. مهاجمان چه کسانی بودند؟

سخنگوی گروهک الاحوازیه ساعتی پس از این حادثه در گفت‌وگو با یک شبکه خبری ضدانقلاب، حمله تروریستی صبح امروز به رژه نیروهای مسلح در اهواز را بر عهده گرفت.

مقامات ایرانی اعلام کردند این حمله مستقیما توسط تروریست‌های مورد حمایت اسرائیل و آمریکا و کشورهای حامی آنها در منطقه صورت گرفته است.

گفت‌وگوی گروه تروریستی الاحوازیه با اینترنشنال