اتاوا برای تحقیق در پیمانکاران استخدام شده برای رفع طولانی ترین مشاوره آب جوش

وزیر خدمات بومی ، مارک میلر ، در حال آماده سازی برای آغاز تحقیقات شخص ثالث در مورد شیوه های تجاری مشاوران و شرکت های مهندسی است که برای پایان دادن به طولانی ترین مشاوره آب جوش در کانادا استخدام شده اند – تحقیقاتی که می تواند به جوامع دیگر گسترش یابد ،

مقامات خدمات بومی کانادا با رئیس و شورای Neskantaga First Nation ، واقع در حدود 450 کیلومتری شمال خلیج تندر ، اونت ، و شورای قبیله ای خود تماس گرفته اند تا هفته آینده جلسه ای را برای توسعه شرایط مرجع برنامه ریزی کنند.

از آنجا که پیمانکاران و مهندسان در بسیاری از جوامع کار می کنند ، این بخش به سی بی سی نیوز می گوید این احتمال وجود دارد که این تحقیق شامل سایر ملل اول باشد که این شرکت ها در آنجا کار کرده اند.

کریس مونیاس ، رئیس Neskantaga گفت که از تحقیقات گسترده تر استقبال می کند.

تماشا کنید | اتاوا برای تحقیق در مورد پیمانکاران بهره برداری از آب آشامیدنی سازمان ملل:

اعضای ناامید Neskantaga First Nation در انتاریو به شرکتی که چهار سال پیش برای رفع مشکلات چندین دهه آب خود استخدام شده اعتراض می کنند و خواستار پاسخ می شوند ، زیرا مشکلات جدید آنها را مجبور به نقل مکان کرد. وزیر خدمات بومی مارک میلر می گوید که او می خواهد با جوامع همکاری کند تا نحوه کار پیمانکاران را بررسی کند. 2:06

مونیاس گفت: “اگر این به معنای آوردن جوامع دیگر یا سازمان های دیگر برای اطمینان از اصلاح روش های تجاری باشد ، مشکلی برای گفتگو با جوامع دیگر ندارم.”

“این کاری است که باید انجام شود.”

نقش پیمانکاران زیر سوال رفته است

تعهد دولت فدرال پس از آن است كه مونياس در 22 اكتبر به ميلر خواستار “بررسي فوري شيوه هاي تجاري پيمانكاران ، شركت هاي مهندسي” شد كه براي رفع بيش از دو دهه از مشكلات آب كه بدتر شده بودند ، برطرف شدند.

تقریباً همه 300 عضو نسکانتاگا پس از کشف ماده روغنی در مخزن جامعه در 19 اکتبر و قطع آب جاری ، به طور موقت به یک هتل تندر بی منتقل شده اند.

خدمات بومی کانادا می گوید این ماده یک روغن معدنی غیر سمی است که از یک پمپ توزیع در مخزن تهیه می شود.

مونیاس به سی بی سی نیوز گفت: “مواردی وجود دارد که ما نمی فهمیم در جریان است.”

“ما حرف مهندسان یا مشاوران را می پذیریم … از آنجا که این کار را انجام داده ایم ، 25 سال است که تحت مشاوره آب جوش هستیم.”

میلر روز جمعه پاسخ داد و از درخواست رئیس برای تحقیق تحقیق كرد.

پس از کشف درخشش روغنی در 19 اکتبر در مخزن ، فقط حدود دوازده نفر از اعضای جامعه در Neskantaga با Rangers کانادایی باقی مانده اند. (سول ماماکوا / توییتر)

میلر در نامه ای به مونیاس که توسط سی بی سی نیوز تهیه شده است نوشت: “ما توافق می کنیم که این مهم است و ما می خواهیم برای انجام این کار با شما و سایر جوامع و سازمان ها همکاری کنیم.”

سخنگوی این بخش گفت که هزینه های تحقیق توسط خدمات بومی کانادا تأمین می شود.

“گوشه ها برش می یابند”

چارلی آنگوس ، نماینده NDP تیمینز-جیمز بی ، از اوتاوا خواست تا مشکلات طولانی مدت تصفیه خانه نسکانتاگا را همراه با سایر پروژه های زیربنایی در شمال اولین انتاریو بررسی کند.

آنگوس گفت: “مشکل این است که ما سیستمی برای ارائه زیرساخت ها داریم که همیشه با کمترین پیشنهاد دهنده همراه است.”

“هنگامی که یک کالای بزرگ بلیط دارید ، مانند یک گیاه آب که ساخت آن در یک جامعه بسیار گران است ، هزینه ها و زاویه ها کاهش می یابد و این خطر است. نسکانتاگا یک وضعیت کابوس بوده است.”

رئیس Neskantaga ، کریس مونیاس ، خواستار تحقیق در مورد شیوه های تجاری پیمانکاران استخدام شده برای کمک به رفع مشاوره طولانی مدت آب جوش اولین ملت است. (Marc Doucette / CBC)

سال گذشته ، نسکانتاگا به دلیل تأخیر ، پیمانکار Kingdom Construction Ltd.

مونیاس گفت که بسیاری از شرکتهای استخدام شده برای کار در این کارخانه مشکلات زیادی داشته اند و هزینه ارتقا the سیستم تقریباً دو برابر شده است و از 8.8 میلیون دلار به 16.5 میلیون دلار رسیده است.

اعضای Neskantaga First Nation روز سه شنبه در مقابل دفتر Colyers Project Leaders ، یک شرکت مدیریت پروژه ای که در سال 2016 توسط جامعه استخدام شده بود تا برای تصفیه خانه تصفیه خانه خود استخدام شود ، ناامیدی خود را نشان دادند و فریاد زدند: “آب ما را درست کنید”.

مونیاس از طریق زوم با یکی از مهندسان صحبت کرد.

“چرا باید به این مسئله می رسید؟” مونیاس پرسید. “فکر کردم کمک ما هستی؟ فکر کردم طرف ما هستی؟”

کودکان تابلوهایی را در دست داشتند که روی آنها نوشته شده است “به حقوق بشر ما احترام بگذارید” و “وقتی جامعه من یکی از اساسی ترین نیازها را ندارد چگونه می توانم به آشتی ایمان داشته باشم؟”

لیندون ساکانی 12 ساله گفت: “ما می خواهیم خیلی بد به خانه برگردیم زیرا این مسئله بسیار بسیار استرس زا است.”

“آب ما را درست کن.. ما حیوان نیستیم. چیزهایی نیستیم. مثل بچه ها هستیم. به کمک شما احتیاج داریم”

چارلی آنگوس ، نماینده NDP ، گفت: سیستمی که برای اعطای قرارداد به ملل اول تنظیم شده دارای نقص است. (شان کیلپاتریک / مطبوعات کانادایی)

در بیانیه ای ایمیل ، سخنگوی Colyers Project Leaders نوشت این شرکت به حق اعتراض قانونی احترام می گذارد و تمایل به آوردن آب آشامیدنی تمیز را به جامعه تقسیم می کند.

پاملا اسمیت ، مدیر ارتباطات ، نوشت: “ما می دانیم كه Neskantaga First Nation سالهاست با كیفیت آب برخورد كرده است و تیم ما متعهد است كه با آوردن هرچه سریعتر و سریعتر تصفیه خانه آب در سطح جهانی به آنها در رفع این چالش ها كمك كند.” .

اما مونیاس گفت هنوز نمی تواند درک کند که چرا اینقدر طولانی شده است.

مونیاس گفت: “من فکر نمی کنم این به دلیل محل قرارگیری ما باشد.” “من فکر می کنم به دلیل عدم تمایل برای پایان دادن به این است.”

میلر در همان نامه به مونیاس گفت که آب روان باید تا 12 نوامبر به جامعه برگردانده شود ، اما با ادامه آزمایش و راه اندازی سیستم جدید تصفیه آب ، یک مشاور آب جوش همچنان وجود دارد.

اگر آزمایش طبق برنامه انجام شود و نتایج خوب باشد ، میلر گفت که درک او این است که آب آشامیدنی تمیز باید تا 11 دسامبر در نسکانتاگا موجود باشد.

میلر نوشت: “با راه اندازی کامل و آزمایش کارخانه جدید ، شرایط برای لغو مشاوره طولانی مدت آب آشامیدنی فراهم می شود ، که ما توافق می کنیم مدت زمان طولانی است که وجود دارد.”

میلر همچنین نوشت خدمات بومی کانادا ارزیابی مشترکی را با دپارتمان و ملت اول از عوامل موثر در بحران فعلی آب و بهداشت عمومی در جامعه تأمین می کند.