اولین تورنمنت گلف بومی BC این هفته به پایان رسید

گلف بازان در تمام سنین از سراسر استان روز دوشنبه در اولین تورنمنت گلف بومی در BC شروع به بازی کردند.

رقبا و برگزارکنندگان می گویند که این یک گام رو به جلو برای ورزشی است که از لحاظ تاریخی فراگیر نبوده است.

کریستینا پروتئو، مسابقه‌دهنده و رئیس مسابقات گفت: «گلف به‌طور سنتی یک ورزش نسبتاً نخبه‌گرا بوده است و درها به روی بسیاری بسته بوده است.

بیش از 100 گلف باز بومی به نمایندگی از 80 کشور مختلف در سراسر استان در زمین گلف صحرای Nk’Mip Canyon در جنوب دره اوکاناگان برای مراسم افتتاحیه گرد هم آمدند.

روز یکشنبه با یک مراسم افتتاحیه و دور تمرینی آغاز شد که یک بزرگتر، رقصنده ها و نوازندگان طبل از ملت اوسویو در آن حضور داشتند. یک دور در روز دوشنبه و دور نهایی در روز سه شنبه برگزار شد.

زنی با پیراهن بنفش با کلاه و عینک با لبخند روی زمین گلف ایستاده است.
رئیس کریستینا پروتو می‌گوید که این رویداد با مشارکت دولت استانی، بی‌سی گلف و گروه موسیقی هندی اوسویوس همان چیزی است که آشتی انجام می‌شود. (بریدی استراکان/سی بی سی)

Proteau در نهایت برنده رقابت زنان شد و در دور پایانی با تیراندازی 2 زیر 71 سال پیروز شد. آستین کران پانزده ساله از کریستینا لیک برنده رقابت مردان شد.

این مسابقه با مشارکت دولت استانی، BC Golf و گروه هندی Osoyoos که مالک این دوره است، برگزار شد.

پروتو گفت: “اینکه همه ما به عنوان یک گروه دور هم جمع شویم و این کار را انجام دهیم… برای من این آشتی است.” و افزود که قرار است این رویداد میراثی باشد که هر سال توسط یک کشور متفاوت میزبانی می شود.

پروتو می گوید که به ویژه جوانان بومی برای ورود به این ورزش با موانع زیادی روبرو هستند.

کسانی که در بخش جوانان در این مسابقات موفق شوند، به عنوان نماینده BC در بازی های بومی آمریکای شمالی که در ماه ژوئیه در هالیفاکس برگزار می شود، خواهند رفت.

مایا اسمیت در 14 سالگی جوان ترین گلف باز این رقابت ها بود.

او در تمام عمرش چماق نگه داشته و از پنج سالگی آنها را تاب می‌دهد.

یک نوجوان جوان و پدرش در یک زمین گلف ایستاده اند.
تصویر مایا اسمیت در کورس با پدرش راب اسمیت است (بریدی استراکان/سی بی سی)

او می‌گوید الگوهای گلف بومی کمی برای جوانانی مانند او وجود دارد که بتوان به آنها نگاه کرد.

اسمیت گفت: “ما قبلاً هرگز چنین اتفاقی نیفتاده بودیم. من فکر می کنم این فقط نشان می دهد که مردم بومی می توانند کارهای مختلف زیادی انجام دهند.”

اسمیت که اهل برنابی است و یکی از اعضای Cree Nation است، روز دوشنبه گفت که امیدوار است برای مسابقات هالیفاکس واجد شرایط شود.

اما بدون در نظر گرفتن این موضوع، او گفت که مشتاقانه منتظر است که در کورس با پدرش که یکی از کادرهای این رویداد بود، سرگرم شود.

این یک فرصت واقعا بزرگ برای مردم بومی است تا نشان دهند که ما اینجا هستیم و هنوز در بازی سرگرم می‌شویم.»

میزبانی مراسم افتتاحیه

کایلی و شارون جک دو گلف مادر و دختر در این رویداد با یکدیگر رقابت می کردند.

به عنوان بخشی از کشورهای پنتیکتون و اوسویو، آنها می گویند که از میزبانی بازی ها و نشان دادن جامعه خود به سایر کشورها هیجان زده بودند.

شارون گفت: “ما واقعاً مفتخریم که میزبان این رویداد هستیم. دوره ما در وضعیت عالی قرار دارد.” وی افزود که او مشتاقانه منتظر بازدید از زمین های گلف کشورهای دیگر در سال های آینده است.

دو زن در کنار هم ایستاده اند و در زمین گلف لبخند می زنند.
مادر و دختر کایلی و شارون جک از میزبانی مردم از جوامع سراسر استان در خانه خود در اوکاناگان جنوبی خوشحال هستند. (بریدی استراکان/سی بی سی)

کایلی، که بازی گلف رقابتی را از ۱۳ سالگی شروع کرد، می‌گوید مهم است که به جوانان این فرصت را بدهیم که گلف را امتحان کنند، چه از طریق اردوها یا مسابقاتی مانند این.

و او می گوید ورزش هایی مانند گلف می تواند نقشی در آشتی بازی کند.

گرد هم آوردن ما در این راه واقعاً خوب است.