اولین شرکای ملل با شرکت BC در خرید $ 1B غذاهای دریایی Clearwater

شرکت Clearwater Seafoods مستقر در هالیفاکس روز دوشنبه معامله میلیارد دلاری را برای فروش این شرکت به همکاری بین Premium Brands از بریتیش کلمبیا و ائتلافی از اولین ملل Mi’kmaw اعلام کرد.

در خبرنامه ای که به طور مشترک توسط ائتلاف و Clearwater منتشر شد ، این “بزرگترین سرمایه گذاری در صنعت غذاهای دریایی توسط هر گروه بومی در کانادا است.”

این ائتلاف توسط گروه ممبرتو در کیپ برتون و میاوپوک در نیوفاندلند و لابرادور رهبری می شود.

تری پل ، رئیس ممبرتو گفت که میکماک در یک مشارکت کاملاً متعلق به میکماق مجوزهای ماهیگیری Clearwater کانادایی را نگه خواهد داشت.

پل به سی بی سی نیوز گفت: “این معامله برای همه جوامع شرکت کننده یک لحظه تحول آفرین است.” “اکنون از موقعیت مالکیت به شیلات دریایی دسترسی خواهیم داشت.”

Clearwater Seafoods بزرگترین تولید کننده صدف دریایی در آمریکای شمالی است و دارای مجوز برداشت کانادا برای انواع مختلفی از گونه ها است. (رابرت کوتاه / CBC)

ائتلاف میکماو 250 میلیون دلار برای سهم خود از خرید هزینه می کند و هزینه آن را از طریق وام 30 ساله از سازمان مالی اولین سازمان ملل پرداخت می کند.

پل گفت: “من از این موضوع هیجان زده ام.” “ما اکنون یک بازیکن هستیم. برای اینکه در کار تجاری باشید ، ابتدا باید بازی را انجام دهید.

“شما برای پیروزی باید بازی کنید و ما برنده شدیم.”

رهبر صدف پوستان آمریکای شمالی

Clearwater بزرگترین تولید کننده صدف دریایی در آمریکای شمالی است و دارای مجوز برداشت کانادا برای انواع مختلفی از جمله خرچنگ دریایی ، گوش ماهی ، خرچنگ و صدف است.

همچنین این محصول در انگلستان و آمریکای جنوبی عملیات برداشت دارد و در سراسر جهان نیز یک عملیات فروش دارد.

این معامله توسط مدیران Clearwater توصیه می شود و سهامداران 8.25 دلار برای هر سهم پرداخت می کنند. این مبلغ 15 درصد بیشتر از قیمت هفته گذشته و 60 درصد حق بیمه در مقایسه با قیمت قبل از اعلام Clearwater برای فروش در ماه مارس است.

انتظار می رود فروش در نیمه اول سال 2021 بسته شود.

رئیس تری پل گفت که ممبرتو اولین ملت رهبری ائتلاف جوامع میکماو در خرید غذاهای دریایی Clearwater را بر عهده خواهد داشت. (CBC)

کالین مک دونالد ، رئیس هیئت مدیره Clearwater ، در بیانیه ای گفت: “من بسیار خوشحالم که این معامله را توصیه می کنم. این ارزش زیادی برای سهامداران دارد ، از تخصص شرکت در هنگام پیشرفت آشتی در کانادا استفاده می کند.”

“من اطمینان دارم که این معامله فرهنگ تنوع و تعالی پایدار غذاهای دریایی را که در Clearwater وجود دارد افزایش می دهد.”

یان اسمیت ، مدیر عامل شرکت Clearwater گفت این معامله برای سهامداران شرکت و کارمندان که به برداشت و فرآوری صدف سخت ادامه خواهند داد ، خوب است. وی گفت: بنیانگذاران جان ریسلی و مک دونالد حواسشان به کارمندان بود.

اسمیت روز سه شنبه گفت: “آنها می خواستند اطمینان حاصل كنند كه سهامداران ارزش بازار عادلانه ای برای شركت دارند. اما آنها همچنین می خواستند مطمئن شوند كه آنها از كارمندان شركت و مشاغل خوب در خانه در آتلانتیك كانادا محافظت می كنند.”

یان اسمیت ، مدیر عامل شرکت Clearwater Seafood گفت که فروش به میکماک “تاریخی” است و الگویی برای آشتی است. (CBC)

اما آوردن میکماق به موقعیت مالکیت در شیلات دریایی “تاریخی” بود.

“من فکر می کنم این یک مدل را نشان می دهد ، نه تنها مدل ، بلکه مدلی برای آشتی است. من فکر می کنم ما نشان می دهیم که شما می توانید برای جوامع بومی و غیر بومی بیشتر در اینجا در خانه ، در اینجا در آتلانتیک کانادا فرصت و رفاه بیشتری ایجاد کنید. ، “اسمیت به سی بی سی نیوز گفت.

Clearwater همچنین یکی از خریداران عمده خرچنگ دریایی است که توسط ناوگان تجاری دریایی برداشت می شود.

اسمیت گفت: “ما بررسی خواهیم کرد که چگونه همه عملیات خود را تراز کنیم.” “ما در حال بررسی برنامه های عملیاتی خود برای سال 2021 هستیم. احتمالاً این احتمال وجود دارد که این معامله نگاه ما را تغییر دهد.”

اسمیت از بحث در مورد جزئیات معامله فراتر از انتشار خبر ، از جمله تأمین مالی خرید Mi’kmaw ، خودداری کرد.

سایر گروههای میکماو علاقه نشان می دهند

در این توافق نامه ائتلاف Mi’kmaw و Premium Brands FNC Holdings را برای به دست آوردن سهام Clearwater ایجاد خواهند كرد.

بر اساس این اعلامیه ، چندین گروه دیگر نوا اسکوشیا قصد خود را برای پیوستن به ممبرتو و میاوپوک تأیید کرده اند. آنها شامل Paqtnkek ، Pictou Landing ، Potlotek ، Sipekne’katik و We’koqma’q هستند.

ممبرتو گفت این خرید از درآمد فعلی یا وضعیت مالی ملت اول نمی کاهد.

شیلات معیشتی متوسط ​​تحت تأثیر قرار نمی گیرد

پل گفت که معامله Clearwater فشار برای شیلات معیشتی متوسط ​​در نوا اسکوشیا را کاهش نخواهد داد.

ممبرتو و چندین گروه دیگر شیلات خرچنگ را که از طریق خود تنظیم می شود راه اندازی کرده یا قصد راه اندازی آن را دارند.

آنها از حق پیمان نامه ای استفاده می کنند که توسط دیوان عالی کانادا به رسمیت شناخته شده است ، اما این اقدام برخی از ماهیگیران تجاری غیر بومی را عصبانی کرده است – و حتی باعث خشونت شده است.

پاول به سی بی سی نیوز گفت: “سرمایه گذاری ما در شیلات دریایی تجاری کاملاً جدا از ماهیگیری تجاری دریایی و معیشت متوسط ​​است.”

“ما همچنان به طور شگفت انگیزی نسبت به سایر شیلات و جوامع خود در زمینه معیشت متوسط ​​بسیار متعهد هستیم. این معامله بر روندها و بحث هایی که در سایر مناطق شیلات در جریان است تأثیری ندارد.”

“مارک جهانی مورد احترام”

وزیر شیلات فدرال ، برنادت اردن از فروش Clearwater در روز سه شنبه حمایت کرد.

دفتر وی در بیانیه ای به سی بی سی نیوز گفت: “دولت ما از همکاری صنعت و First Nations برای رشد صنعت غذاهای دریایی کانادا استقبال می کند.” “این پروژه گامی مثبت در جهت ایجاد مشارکت قوی بین جوامع بومی و بخش غذاهای دریایی تجاری است.”

جورج پالئولوگو ، مدیر عامل و رئیس Premium Brands ، Clearwater را به عنوان “یک شرکت غذای دریایی در سطح جهانی با تیم مدیریتی عالی ، بهترین محصولات در کلاس و یک مارک معتبر جهانی” ستایش کرد.

Clearwater Seafoods اوایل سال جاری برای فروش قرار گرفت. (رابرت کوتاه / CBC)

پالئولوگو افزود: “با مشارکت ما و جوامع اولین ملل Mi’kmaw ، با استفاده از نقاط قوت مکمل سه سازمان ما به یک تجارت حتی قوی تر تبدیل خواهیم شد.”

Clearwater در سال 1978 توسط جان ریسلی و کالین مک دونالد تاسیس شد.

در حال حاضر در 70 سالگی ، آنها گفته اند که این شرکت در اوایل سال جاری به عنوان بخشی از برنامه جانشینی برای فروش قرار داده شده است زیرا فرزندان آنها علاقه ای به تصدی تجارت ندارند.