نوامبر 24, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

بار پرونده فعال COVID-19 در شمال ساسک. در مدت 7 روز بیش از دو برابر ذخیره می کند

1 min read

تعداد موارد فعال COVID-19 شناخته شده در ذخایر شمالی ساسکاچوان به سرعت در حال افزایش است.

طبق آخرین به روزرسانی روزانه از سازمان بهداشت بین قبایل شمال (NITHA) ، 225 نفر در حوزه قضایی آن روز چهارشنبه به ویروس آلوده شدند.

زمانی که مقامات 106 مورد فعال شناخته شده را گزارش کردند ، این نسبت به یک هفته قبل در 11 نوامبر ، 112 درصد افزایش یافته است.

پیتر بیتی رئیس Peter Ballantyne Cree Nation – یکی از چهار گروه بومی منطقه که توسط NITHA خدمت می کند – گفت که شرایط زندگی در شمال باعث می شود که این ویروس یک تلاش “پر خطر” باشد.

“ازدحام بیش از حد موجود در ذخایر ما و هر ذخیره در کانادا – و شرایط بد مسکن که در بسیاری از واحدها داریم – کمک زیادی به این واقعیت می کند که وقتی مردم به آنها گفته می شود که باید انزوا کنند ، مجبورند در خانه خودشان منزوی شوند ، جایی که از شش تا 10 تا 15 نفر در آن زندگی می کنند. ”

وی روز سه شنبه در حالی که به وی گفتند از نزدیک با کسی آزمایش مثبت ویروس داشت در حال انزوا به تنهایی در یک کابین در نزدیکی دریاچه Deschambault بود. وی گفت ، اگرچه خود بیتی آزمایش منفی داد – و به لطف یک جعبه تست سریع COVID-19 در حدود یک ساعت از نتایج خود مطلع شد – به او گفته شد که به هر حال برای 14 روز خودزنی کند.

(NITHA)

بیتی گفت که ویروس همچنین در حال شیوع است زیرا اعضا در حال سفر به مناطق گرم جنوب استان مانند پرنس آلبرت و ساسکاتون هستند.

هشت جامعه نمایندگی Peter Ballantyne Cree Nation – دریاچه Amisk ، دریاچه Deschambault ، Kinoosao ، Pelican Narrows ، Prince Albert ، Sandy Bay ، Southend و Sturgeon Landing – در حصر هستند. بیتی گفت که فقط ساکنان اجازه ورود به داخل را دارند و آنها فقط می توانند در روزهای تعیین شده جامعه را ترک کنند.

بیتی گفت ، ماسکها در مکانهای عمومی اجباری هستند ، همانطور که “برای مدتی طولانی” پیش از این که دولت ساسکاچوان این قانون را در سراسر استان قانونی کند ، این امر اجباری است.

میزان رشد ویروس در ذخایر بالاتر است

NITHA یک نقشه روزانه در صفحه فیس بوک خود منتشر می کند که تعداد کل موارد ، از جمله تعداد موارد فعال را در جوامع شمالی نشان می دهد.

این نقشه دارای پنج منطقه است که در جوامع ذخیره شده ملل متحد در مشارکت مقامات متمرکز است.

(دولت ساسکاچوان)

برخی از جوامع NITHA در شاخص جوامع دولت استانی گنجانده نشده است ، اگرچه بین گزارش های روزانه دو گروه همپوشانی وجود دارد.

نرخ رشد در موارد فعال ذخیره که توسط NITHA گزارش شده است بسیار بالاتر از نرخ رشد گزارش شده توسط مقامات بهداشتی ساسکاچوان در سراسر استان است.

موارد فعال گزارش شده در سراسر استان توسط مقامات بهداشتی به 5651 مورد از 4،437 نفر در مدت مشابه افزایش یافته است – افزایش 21 درصدی.

نرخ مثبت آزمون بالاتر در شمال

داده های جدید منتشر شده توسط استان در روز پنجشنبه همچنین نشان می دهد که برخی از مناطق شمالی ساسکاچوان اخیراً بالاترین نرخ جدید موارد روزانه و میزان مثبت بودن آزمایش روزانه را در استان ارسال کرده اند.

در منطقه شمال شرقی که شامل جوامع Peter Ballantyne Cree Nation است ، از 11 تا 17 نوامبر میزان مثبت آزمون 14.1 درصد بود – به این معنی که بعداً 14 درصد از افراد آزمایش شده در یک روز ، دارای ویروس بودند.

این در مقایسه با میزان مثبت آزمون در مدت مشابه 8.9 درصد در ساسکاتون ، بزرگترین شهر استان است.

(گرافیک خبری CBC)

مال شما چیست؟ CBC ساسکاچوان می خواهد بفهمد که همه گیر COVID-19 چگونه بر شما تأثیر گذاشته است. داستان خود را با پرسشنامه آنلاین ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.