برنامه تحت هدایت بومیان بهبود آب آشامیدنی در اولین ملل انتاریو است

بیش از 20 سازمان ملل در سراسر انتاریو در یک پروژه جدید با هدف بهبود استاندارد آب آشامیدنی در جوامع خود شرکت می کنند.

بودجه این پروژه توسط دولت فدرال تأمین می شود و توسط شرکت خدمات فنی ملل اول انتاریو اداره می شود.

شرکت بومی به رهبری می گوید این آموزش در محل را به بهره برداران تأسیسات تصفیه آب واقع در 22 کشور عضو اول ارائه می دهد.

گلن گودمن ، مدیر مهندسی و خدمات زیرساخت این شرکت ، می گوید هدف این است که چرخه اولین ملل را که باید منتظر خرابی حیاتی تأسیسات تصفیه آب خود باشند تا منابع لازم را بگیرند ، بشکند.

گودمن ، با بیان اینکه سطح بودجه فدرال برای تأسیسات در دهه های کار در این دهه افزایش نیافته است ، گفت: “در صنعت به آن تعمیر و نگهداری خرابی می گویند ، به این معنی که پول در تجهیزات سرمایه گذاری نشود تا زمانی که تجهیزات فاجعه خراب شود.” شرکت.

“که از دیدگاه من راهی نیست که باید انجام شود ، و این در صنعت خصوصی یا تنظیمات شهرداری در هرجای کانادا معمول نیست.”

طبق خدمات بومی کانادا ، 12 مرکز آب و فاضلاب در انتاریو وجود دارد که از جمله آنها می توان به 90 خدمات جامعه ملل اول در انتاریو اشاره کرد.

22 جامعه شرکت کننده در این پروژه جدید کوچکتر هستند و کمتر از 5000 نفر ساکن هستند و توسط یک شورای قبیله ای بزرگتر اداره نمی شوند.

مربیان اعزامی به انجمن ها

بر اساس این برنامه ، مربیان مجاز به سرزمین های اولین ملل اعزام می شوند تا در مورد مسائلی که اپراتورهای محلی در مراکز خود با آن سرو کار دارند ، آشنا شوند.

مربیان به اپراتورها کمک می کنند تا سیستم ها را ارزیابی کنند و ابزارها و منابع لازم را برای نظارت بر تجهیزات ، سطح کیفیت آب و ارائه به روزرسانی ها برای شرکت ، رهبران اولین سازمان ها و سایر مقامات در اختیار آنها قرار دهند.

اگر یک مرکز تصفیه آب در این برنامه در معرض خطر باشد ، مهندسانی که با این سیستم ها آشنایی دارند برای ارزیابی مشکل به آنجا اعزام می شوند. گودمن گفت این برنامه برای ایجاد عادلانه تر بودن یک سیستم ناعادلانه طراحی شده است.

گودمن گفت: “این افراد کلیدهای تصفیه خانه های جدید تصفیه آب به آنها تحویل داده شد و انتظار می رود بتوانند از قوانین و مقررات قانون نوشیدن آب در انتاریو پیروی کنند و این فقط غیرممکن است.”

وی گفت که اپراتورهای تصفیه آب شهری برنامه های کارآموزی دارند اما سازمان های ملل معمولاً به دلیل جریان درآمد کمتر برای مجالس باند چنین کاری نمی کنند.

گودمن به عنوان نمونه ای از چگونگی ناعادلانه بودن سیستم ، گفت كه یك اپراتور كه ​​شركت با آن كار می كند ، نگهداری دو نیروگاه تصفیه آب و سه سیستم چاه توسط خودش است ، جایی كه در یك شهرداری حداقل 5 نفر به دنبال تسهیلات قابل مقایسه هستند.

گزارش اخیر نشان می دهد که بیشتر دست اندرکاران تصفیه آب بومی حداقل دستمزد دریافت می کنند ، بسیار کمتر از آنکه فردی با مسئولیت های مشابه توسط شهرداری پرداخت شود.

“آیا می توانید استرسی را که به آنها وارد شده تصور کنید؟” گفت گودمن ، که در تندر بی ، آنت مستقر است.

مدیر اجرایی می گوید ، بودجه چند ساله مورد نیاز است

ملانی دباسیج ، مدیر اجرایی شرکت ، گفت که ایجاد اعتماد برای انعقاد توافق با جوامع شرکت کننده در برنامه ضروری است.

دباسیج ، که همچنین عضو هیئت مدیره آشتی کانادا است ، گفت: “این به آشتی مداوم ، یعنی رابطه ملت به ملت برمی گردد.”

دباسیج گفت که برای موفقیت واقعی این برنامه به بیش از یک سال بودجه موجود در حال حاضر نیاز دارد. او امیدوار است که وقتی دوباره درخواست بودجه می کند ، موفقیت در برنامه تعهد مالی طولانی تر از طرف دولت فدرال را تضمین می کند.

دباسیج ، که در Brantford ، Ont. و میسیساگاس از Credit First Nation مستقر است ، گفت: “شما نمی توانید فقط بگویید که یک سال این کار را انجام می دهید و انتظار دارید مشاوره های آب برداشته شود.”

گودمن و دباسیژ اتفاق نظر دارند که بخشی از موفقیت برنامه این است که رهبران و گردانندگان شورای باند احتمالاً به شرکت خدمات فنی اول ملل انتاریو اعتماد می کنند زیرا در سال 1992 مأموریت خود را از روسای انتاریو دریافت کرد ، این یک سازمان غیرانتفاعی است ، و کارکنان آن عمدتا بومی هستند.

گودمن گفت: “لرزش ملت های اول ، فقط به طور کلی ، به دلیل استعمار ، این چیزی است که متأسفانه امروز نیز با آن سر و کار داریم.”

برای این منظور ، این برنامه مربیانی دارد که به زبانهای Ojibway ، Cree و فرانسه صحبت می کنند ، اگرچه تاکنون تمام دستورالعمل ها به زبان انگلیسی ارائه شده است.

دبسیج گفت آموزش در محل برای اپراتورهای محلی بسیار مفید بوده است.

دباسیژ گفت: “بسیاری از این اپراتورها جوان هستند ، آنها خانواده های جوانی دارند ، فقط یک اپراتور در جامعه وجود دارد.” “چگونه آنها ممکن است به مدت یک هفته ترک کنند؟”