جایزه جدید قبل از میلاد از مردم ، گروه هایی که برای آشتی بومی تلاش می کنند ، تجلیل خواهد شد

هم اکنون بریتیش کلمبیایی ها که برای بهبود روابط بین افراد بومی و غیر بومی و سازمان ها تلاش می کنند می توانند به خاطر کارشان با جایزه استانی تازه تأسیس شده مورد تقدیر قرار گیرند.

جایزه آشتی بریتیش کلمبیا که در تاریخ 12 نوامبر اعلام شد ، برای متقاضیان بومی و غیر بومی آزاد است و به افراد یا سازمانی اعطا می شود که رهبری و تعهد خود را برای پیشبرد مصالحه نشان داده است.

ایده این جایزه که با مشارکت بنیاد دستاورد BC و دفتر فرماندار پیش از میلاد ایجاد شده بود ، توسط افتخار استیون پوینت ، ستوان فرماندار از 2007 تا 2012 و یکی از اعضای Stó: lō Nation ارائه شد.

ایده این جایزه توسط ستوان سابق فرماندار پیش از میلاد استیون لوئیس پوینت ، یکی از اعضای Stó: lō Nation و رئیس فعلی دانشگاه بریتیش کلمبیا ارائه شد. (UBC)

پوینت در طول مدت حضور در دفتر خود ، قایق سرو قرمز رنگی را تراشید و سپس به عنوان یک هدیه نمادین به تمام استانهای بریتیش کلمبیا ، به دولت استانی هدیه داد و سپس گفت که اگر “در همان جهت پارو بزنیم ، شاید بتوانیم کاری را به سرانجام برسانیم”.

جودیت سایرز ، رئیس شورای قبیله ای Nuu-chah-nulth و یکی از اعضای هیئت مدیره بنیاد دستاورد BC ، گفت که در حال حاضر نمونه های زیادی از کارهای پرمعنا وجود دارد ، مانند ابتکارات مشترک گردشگری بین شهرداری ها و ملل اول ، و او به عنوان عضو کمیته انتخاب فکر می کند که او یک کار چالش برانگیز برای انتخاب یک برنده خواهد داشت.

Sayers ، در CBC صحبت می کند نسخه اولیه پنجشنبه ، با وجود نقش تاریخی تاج و رفتار آن با ملل اول ، اظهار امیدواری کرد که این جایزه توسط بومیان مثبت تلقی شود.

ستوان فرماندار جانت آستین اظهار داشت كه این تأیید احترام و حسن نیت است كه دفتر وی می خواهد آن را تشویق كند و گرچه تردیدی وجود ندارد كه بسیاری از نقاط سیاه در تاریخ وجود دارد ، اما این بدان معنا نیست كه حرکت به جلو نمی تواند به طور سازنده انجام شود.

آستین گفت: “مطمئناً آرزو و قصد من این است که بخشی از آن باشم.”

کمیته انتخاب جایزه شامل نمایندگان بزرگان بومی ، رهبری سازمان های اول و شرکای دولت خواهد بود.

اپلیکیشن ها به صورت آنلاین باز هستند و انتظار می رود اولین جایزه در بهار سال آینده اهدا شود.