خانواده در جستجوی پاسخ پس از مرگ زن در حضانت RCMP ساعاتی پس از دستگیری

خانواده یک زن مانیتوبایی می خواهند بدانند که چرا او ساعاتی پس از تحویل گرفتن به ظن مستی در سلول زندان RCMP درگذشت.

سلین ساموئل 44 ساله از Northlands Denesuline First Nation ، آخرین دقایق زندگی خود را به تنهایی در یک سلول سرد در تامپسون ، من سپری کرد.

تشک ، بالش و پتو وجود نداشت – فقط یک سلول بتونی طراحی شده برای اجازه دادن به افراد مست از خواب.

دخترش شلی وات به سی بی سی نیوز گفت که خانواده وی می دانستند ساموئل حال خوبی ندارد و هفته ها پس از چندین بار تشنج در بیمارستان وینیپگ بوده است.

“این باعث ناراحتی و ناامیدی من می شود. آیا ممکن بود اگر او به جای آن به بیمارستان منتقل می شد امروز اینجا بود؟” او گفت.

از آنجا که وی در بازداشت پلیس درگذشت ، مرگ ساموئل در تاریخ 1 فوریه به طور خودکار به ناظر پلیس استان گزارش شد. .

واحد تحقیقات مستقل منیتوبا (IIU) در تاریخ 3 فوریه اعلام کرد که در حال تحقیق درباره مرگ ساموئل است.

در این گزارش آمده است كه پس از تماس مأموران در مورد یك فرد مست ، یك زن 44 ساله بازداشت شده و وی قبل از ورود به سلول “از نظر پزشكی” پاك شده است. جزئیات بیشتری به اشتراک گذاشته نشد

برای خانواده ساموئل ، این آخرین باری بود که از اتفاقاتی که برای او افتاده بود شنیدند. نتایج کالبد شکافی هنوز در انتظار است.

هزاران نفر در سال بازداشت می شوند

ساموئل فقط یكی از هزاران نفر در شمال مانیتوبا است كه هر ساله تحت قانون بازداشت افراد مست از استان (IPDA) بازداشت می شود.

این عمل به افسران پلیس ، دانش آموزان و مأموران ایمنی جامعه اجازه می دهد شخصی را که مظنون به مستی او هستند بازداشت کنند. آنها از نظر فنی بازداشت نمی شوند. این عمل برای بازداشت شخصی است که ممکن است خطری برای خود یا دیگران باشد.

همانطور که روز دوشنبه توسط سی بی سی نیوز گزارش شد ، یک زن دیگر – که تحت IPDA در همان گروه در سال 2018 بازداشت شده بود – پس از بیهوش شدن توسط یک افسر ایمنی جامعه با آمبولانس ترک شد.

تماشا کنید | فیلم نظارت گرفته شده از جداشدگی RCMP:

جنستا گارسون در گروه RCMP در تامپسون ، من بازداشت شد. در تاریخ 6 ژانویه 2018 پس از آنکه مأموران به او مستی مشکوک شدند این فیلم امنیتی است که از آن شب گرفته شده است و نشان می دهد یک افسر وی را بیهوش می کند. 1:49

9 ماه پس از مرگ ساموئل ، هیچ کس در بخش IIU با خانواده تماس نگرفته بود.

خواهرش اگنس ساموئل گفت: “ما می خواهیم بدانیم که چرا او فوت کرده و علت مرگ او چیست؟ ما در تاریکی هستیم. فقط مثل شنیده های کمی در آنجا وجود دارد. و این تنها چیزی است که ما از آن عبور می کنیم.”

“[Our] خانواده تعجب می کنند که چرا او فقط از سلول زندان عبور کرده است. “

خانواده وی می گویند ساموئل سالها با اعتیاد مبارزه کرد. اما دخترش می گوید کوله پشتی ای که روزی که با خودش به همراه داشت نشان داد که می خواهد عوض شود.

وی گفت: “تنها چیزی که از او باقی مانده بود فقط یک کیف کوچک دوفلکی بود … او چیزهایی را که در کودکی برای او ساخته شده بود مانند هنرها و صنایع دستی و چیزهای دیگر ، تصاویر ما ، یادداشت های کوچک ، رزومه کاری نگهداری می کرد.”

“ما دیدیم [her] نامه ها و شعرهایی در مورد اعتیاد به الکل و اینکه او چگونه می خواست بر آن غلبه کند و زندگی خود را در اطراف تغییر دهد. “

بازداشت بیشتر در شمال

طبق IIU ، ساموئل حوالی ساعت 8:15 بعد از ظهر همان شب تحویل گرفته شد و به گروهان منتقل شد.

آخرین باری که مأموران او را کنترل کردند ، ساعت 10:49 بعد از ظهر ، آنها می گویند که وی هوشیار بوده و نفس می کشد. بیست دقیقه بعد ، او را بررسی کردند و او مرده بود.

سیاست RCMP این است که هر 15 دقیقه یک فرد مست در یک سلول نگهدارنده بررسی شود ، معلوم نیست که چرا افسران 5 دقیقه بیشتر منتظر بررسی ساموئل بودند. انتظار می رود IIU ، از جمله ، فیلم نظارت از داخل سلول را بررسی کند.

با توجه به شماره های ارائه شده توسط RCMP و از طریق قوانین دسترسی به اطلاعات ، افراد در شمال منیتوبا تحت IPDA با شش برابر بیشتر از وینیپگ بازداشت می شوند.

به طور متوسط ​​سالانه 5500 نفر در شمال تحت IPDA بازداشت می شوند – منطقه ای كه كمتر از 90،000 نفر در آن زندگی می كنند. در همین حال ، پلیس وینیپگ که از جمعیت بیش از 700000 نفر از شهرها مراقبت می کند ، هر ساله حدود 8000 نفر را بازداشت می کند.

روهیت گوپتا ، وکیل مدافع ، گفت که قانون بازداشت افراد مست در شمال بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته است. (ژاک مارکو / سی بی سی)

چهار ماه قبل از مرگ ساموئل ، یک مرد 54 ساله در سلول زندان در گروه RCMP در The Pas مرده پیدا شد.

درست مثل ساموئل ، این مرد به دلیل اینکه در حالت مستی به سر می برد در بازداشت به سر برد و ساعاتی بعد مرده پیدا شد. IIU همچنین در حال بررسی این مرگ است.

“خودسرانه” بازداشت شد

وکیل مدافع روهیت گوپتا زمان قابل توجهی را در شمال سپری کرده است ، وی تعداد زیاد بازداشت شدگان IPDA را “بسیار هشدار دهنده” توصیف می کند اما تعجب آور نیست.

او به طور مرتب می بیند که مشتریانش با استفاده از IPDA بازداشت می شوند و این مورد برای افراد آسیب پذیر بیش از حد پلیس است.

گوپتا گفت: “اگر یک افسر بگوید ،” هی ، بیش از حد مست هستی “، فقط صلاحدید او این است که تو را در سلول ها اسکان دهد تا در مرحله بعد آزاد شود.”

“هیچ سابقه ای در اختیار دادگاه ها نیست. هیچ یادداشتی درباره دستگیری فرد وجود ندارد. هیچ ویدئویی از دستگیری فرد وجود ندارد.”

ژنستا گارسون ، 19 ساله ، پس از آنکه توسط یک افسر ایمنی بیهوش شد ، به سلول حبس مانند این سلول در گروه تامسون RCMP کشیده شد. (جری هبرت)

وی این روش را روشی توصیف می کند که پلیس می تواند “خودسرانه” شخصی را بدون دلیل برای مدت 24 ساعت بازداشت کند.

گوپتا گفت: “قرار است از بازداشت فرد مست در چه مواردی استفاده شود؟ اینكه آیا فرد برای خودش خطری دارد یا برای مردم خطری دارد.”

“اگر من از بار به خانه می روم و مست هستم ، آیا واقعاً برای خودم خطری دارم؟ آیا اگر به معنای واقعی کلمه در راه خانه باشم و کسی در خانه منتظر باشد ، آیا واقعاً برای مردم خطری دارم؟ من؟ … آیا من لزوماً در مخزن مست قرار دارم؟ “

بازداشت ها جان افراد را نجات می دهد: RCMP

جایگزین کوین لوئیس ، فرمانده منطقه شمال برای مانیتوبا RCMP ، مرگ ساموئل را “ناگوار” توصیف کرد و به خانواده تسلیت گفت.

وی گفت: با توجه به تعداد دفعاتی که بلوک های سلول تامپسون افراد مست را در خود نگه داشته است ، مرگ های ناشی از یک حادثه پزشکی قطعاً اتفاق می افتد. سالانه بیش از 2000 نفر در گروه تامپسون تحت IPDA بازداشت می شوند.

تماشا کنید | ویدیو درخواست های تحقیق را درخواست می کند:

یک ویدئو نشان می دهد که یک زن 19 ساله بومی توسط یک افسر ایمنی جامعه در یک گروهان RCMP در تامپسون ، منقل ، مشت شده ، بیهوش شده و به داخل سلول کشیده شده است. این ویدئو ، از ژانویه 2018 ، خواستار تحقیقات است زیرا RCMP در آن زمان تحقیق نکرده است. 2:03

“در نهایت شما افرادی خواهید داشت که دچار پریشانی پزشکی می شوند.” او گفت.

“فقط به دلیل تعداد زیاد زندانیان ، زندانیانی که با آنها روبرو می شویم و غیرقابل پیش بینی بودن افراد مست و یا شرایط پزشکی می توانند منجر به این شرایط شوند.”

لوئیس نتوانست درباره جزئیات مرگ ساموئل اظهارنظر کند زیرا هنوز در دست بررسی است. با این حال ، وی گفت که افسران هنگام انتخاب فردی برای تعیین اینکه آیا به مراقبت فوری پزشکی نیاز دارند ، یک سری بررسی ها را انجام می دهند.

گروه RCMP در تامپسون سالانه حدود 2000 نفر را تحت این عمل بازداشت می کند. (جری هبرت)

وی توضیح داد که شکایت گوپتا در مورد IPDA طرف دیگری دارد و این عمل به پلیس این قدرت را می دهد تا افراد مست را در امان نگه دارد.

لوئیس در پاسخ به این سال که بدون IPDA چه اتفاقی می افتد ، گفت: “زندگی مردم در معرض خطر خواهد بود.”

وی گفت که مردم در اثر قرار گرفتن در معرض عناصر در زمستان می میرند ، تلفات رانندگی بیشتر می شود ، افراد مورد تعرض یا سرقت قرار می گیرند زیرا آنها نمی توانند از خود دفاع کنند.

وی گفت: “وقتی کسی را پیدا می کنیم که مست است … ما فقط آنها را در سلولها قرار نمی دهیم تا از خیابان خارج شوند تا چشم کسی نباشند. همچنین برای محافظت از آنها است.”

جایگزین کوین لوئیس ، فرمانده منطقه شمال برای RCMP مانیتوبا ، گفت که استفاده از این عمل موجب نجات جان افراد می شود. (جری هبرت)

این اولین بار نیست که کسی پس از بازداشت تحت IPDA در گروه تامپسون می میرد.

درگذشت جفری مالت ، مرد 37 ساله ای از کراس لیک اول نتیشن ، در سال 2011 پس از مرگ وی در این گروه ، موضوع تحقیق بود. کشف جسد وی برای نگهبانان شش تا 10 ساعت طول کشید. در نهایت حکم صادر شد که وی بر اثر ذات الریه درگذشت.

تحقیقات توصیه می کند قبل از اسکان RCMP در یک فرد مست در طول شب ، یک معاینه پزشکی از هر شرایط قبلی دریافت کنید.

همچنین توصیه شد كه یك مرکز هوشیاری درست مثل واحد مراقبت از خیابان اصلی در وینیپگ كه دارای پرسنل پزشكی در محل است و محلی امن برای پلیس برای گرفتن افراد مست است ، ساخته شود.

زین تسلر ، مدیر اجرایی واحد تحقیقات مستقل مانیتوبا ، گفت که از طرف بازپرس این اشتباه بوده است که هیچ کس با خانواده ساموئل تماس نگرفته است. (بزرگنمایی)

از آنجا که IIU هنوز در حال تحقیق درباره مرگ است ، مشخص نیست که چه مقدار برای بررسی تاریخچه پزشکی ساموئل قبل از مرگ وی انجام شده است.

زین تسلر ، مدیر اجرایی IIU ، گفت که آنها هنوز منتظر نتایج گزارش سم شناسی هستند تا بتوانند یافته های تحقیقات خود را منتشر کنند.

وی اذعان کرد که به نحوی یک گام مهم در تحقیقات کنار گذاشته شد و هیچ کس با خانواده تماس نگرفت.

تسلر با بیان اینکه درمورد این موضوع با محقق اصلی صحبت شده است ، گفت: “من می توانم به شما اطمینان دهم که مراحل و پروتکل هایی برای اطمینان از تکرار نشدن این اتفاق آماده خواهند شد.”