رئیس ایابامتونگ نگران نشت هیدروکربن پس از واژگونی خودرو در دریاچه نزدیک اولین ملت است

هفته گذشته پس از واژگونی یک وسیله نقلیه دوزیستی در دریاچه درست در بالادست رودخانه Eabametoong First Nation ، رئیس جامعه در حال هشدار در مورد احتمال نشت هیدروکربن و نحوه رسیدگی به این حادثه است.

رئیس ایابامتونگ ، هاروی یسنو ، پاسخ به این حادثه را “سهل انگاری فاحش” و “نژادپرستی محیطی در سرزمین های ملت اول” نامید.

“من فکر می کنم دولت های مانیتوبا و انتاریو نشان داده اند که آنها طرفدار تسریع در توسعه منابع به نفع تجارت هستند ، بنابراین آنها مقررات و قوانین ضعیف را به گونه ای تنظیم کرده اند که اقدامات نظارتی را تسریع کرده و دور بزنند”. یسنو گفت

“این همان چیزی است که من آن را نژادپرستی زیست محیطی می نامم. شما می دانید ، این در سرزمینهای ما است. این سرزمین سرزمین پیمان 9 است. این قلمرو ما است. و با این وجود دولت این قوانینی را تصویب کرده است که به این شرکتها اجازه می دهد هر کاری را انجام دهند بدون اینکه هیچ سیلی به مچ دست بزنند “

این وسیله نقلیه دوزیست – که توسط شرکت مخابراتی Rohl Enterprises اداره می شود – در حال کار برای نصب یک شبکه کابل فیبر نوری در 5 نوامبر بود که در دریاچه Opikeigen چرخید. این دریاچه حدود 25 کیلومتری شمال غربی Eabametoong است و به دریاچه Eabamet می رود که اولین ملت روی آن واقع شده است.

به گزارش یسنو ، هر سه خدمه کار کننده در این وسیله نقلیه به سرعت توسط یک هلی کوپتر نجات یافتند و تجهیزات شناور مانند “بشکه ها و کولرها” “در اسرع وقت” از آب خارج شدند. خود وسیله نقلیه دوزیست تا روز یکشنبه ، سه روز کامل پس از واژگونی ، از آب خارج نشد.

تا شمال8:13رئیس ایابامتونگ نگران نشت احتمالی است

هاروی یسنو ، رئیس اول ملت Eabametoong ، نگرانی ها را در مورد احتمال نشت هیدروکربن در دریاچه ای در نزدیکی جامعه افزایش می دهد. لوگان ترنر بیشتر به ما گفت. 8:13

رئیس یسنو گفت علاوه بر نگرانی در مورد احتمال نشت هیدروکربن در سیستم آب در اطراف اولین ملت ، او نگران نحوه رسیدگی به این حادثه است.

در صفحه وب آلودگی و نشت دولت انتاریو آمده است: “طبق مقررات استانی ، شما باید بلافاصله نشت آلاینده هایی را که کنترل می کنید به مرکز اقدام نشت نهائی انتاریو گزارش دهید.”

در بخش 92 قانون حفاظت از محیط زیست انتاریو نیز آمده است: “هر شخصی كه كنترل كننده آلاینده ای است كه ریخته شده است و هر شخصی كه باعث ریختن یا ایجاد یا اجازه ریختن یك آلاینده می شود ، باید شرایط نشت آن را اعلام كند.” اقدامی که فرد انجام داده یا قصد انجام آن را دارد. “

Rohl Enterprises در بیانیه ای از طریق ایمیل تأیید کرد که این حادثه را تا روز شنبه به مرکز اقدام Spills گزارش ندادند.

رئیس یسنو گفت که او واقعاً قبل از Rohl گزارش ریختن به خط تلفن آلودگی عمومی را داده است.

هاروی یسنو رئیس اولین ملت Eabametoong در انتاریو است. (دیو مک اسپوران / رسانه های بطری)

سخنگوی شرکت مگان گیلام در بیانیه خود افزود كه دو شركت مدیریت محیط زیست شخص ثالث روز شنبه به محل اعزام شدند و پس از بررسی های اولیه ، به نظر نمی رسد كه هیچ نشتی هیدروكربن وجود داشته باشد ، اما تا زمانی كه نتیجه نرسد ، نمی توان اطمینان داشت از نمونه های آب برگردید.

یسنو پاسخ داد ، “این فقط یک تمرین کاغذ بازی است. و خواه یک لیتر هیدروکربن ریخته شود یا 10 هزار لیتر ، مهم نخواهد بود … آنها مراحل را طی می کنند ، به نظر می رسد کاری انجام شده است حدس می زنم ناامیدکننده ترین چیز ، می دانید که داشتن محیط زیست چه فایده ای دارد [Protections] اقدام کنید؟ شما حتی رویه را دنبال نمی کنید. هشدار وجود ندارد. “

رئیس ایابمتونگ اضافه کرد که می خواهد تنظیم کنندگان استانی یا فدرال را در صحنه ببیند تا واکنش را کنترل کند ، اما او گفت ، “اینجا دوباره ، وزارت [of Environment, Conservation and Parks] در جایی دفتر روی دستهایشان نشسته است. هیچ کس نماینده وزارت استان نیست ، بنابراین هیچ کس توجه نمی کند … و من اصلاً انتظار هیچ اقدامی ندارم. “

در بیانیه ای که از طرف وزارت محیط زیست استان از طریق پست الکترونیکی تأیید شده است “هیچ برنامه ای برای بازدید از سایت وزارت وجود ندارد” زیرا “هیچ نشانه ای از سرریز وجود ندارد” و “این وزارتخانه از تلاش های انجام شده برای رسیدگی به وضعیت راضی است.”

نگرانی در مورد اینکه آیا کارگران از دستورالعمل های COVID-19 پیروی می کنند یا خیر

اما نشت هیدروکربن تنها نگرانی رئیس Yesno در مورد کارهایی نیست که Rohl Enterprises در نزدیکی جامعه انجام می دهد.

او گفت هنگامی که اخیراً به اولین ملت بازگشت ، “اولین چیزی که من متوجه شدم ، می دانید ، کسی اصلا ماسک نداشت.”

یسنو گفت: با توجه به این حادثه ، با تعداد بیشتری پیمانکار و کارگر که برای نظارت بر کار یا محیط زیست به داخل جامعه می روند ، او نگران افزایش خطر انتقال COVID-19 است.

اعضای جامعه Eabametoong “تمام روز با این افراد کار می کنند ، اما آنها دوباره به جامعه برمی گردند. و سپس ما افرادی را داریم که به آشپزی و نظافت کمک می کنند. من یک نفر را می شناسم که به دلیل احتمال قرار گرفتن در معرض کار ، کار را ترک کرده است” اضافه.

شرکت Rohl Enterprise طی بیانیه ای کتبی پاسخ داد: “کلیه پرسنل ROHL اقدامات تخفیف مربوط به COVID 19 را در طول عملیات پروژه و پاسخ اضطراری ما حفظ کرده اند.”