رقصنده 79 ساله باله راهی برای زندگی در رویای کودکی پیدا می کند

فی ریچاردسون از کودکی می خواست رقصید و لطف و حرکت باله او را مجذوب خود کرد.

وی یادآوری می کند: “فقط به نظر می رسید که آزادی توانایی در استفاده از بدن به این روش وجود دارد.”

فی ریچاردسون پیرترین رقصنده در کلاس خود ، و همچنین در مدرسه رقص خود ، باله جوانان از ساسکاچوان است. مربی او ، بارب کامرون ، می گوید که او الهام بخش همه دانش آموزان است و اثبات این است که همه می توانند برقصند ، فارغ از اینکه در چه سطحی باشند. (Madeline Kotzer / CBC News)

این برای او در کتابها نبود ، با خانواده اش از هر مکانی در نزدیکی مدرسه رقص دور می شد ، و همانطور که او اشاره کرد ، “رقص چیزی نبود که همه بتوانند از عهده آن برآیند.”

اما اکنون ، در سن 79 سالگی ، ریچاردسون به عنوان پیرترین رقصنده در باله جوانان ساسکاچوان ، یک مدرسه رقص مستقر در رجینا ، آرزوی کودکی خود را برآورده می کند.

ریچاردسون می گوید او به دلیل لطف و آزادی رقصنده ، به عنوان یک دختر کوچک عاشق باله شده است. با این حال ، او می گوید که باله در کودکی کمتر در دسترس بود. او در 45 سالگی در اولین کلاس باله شرکت کرد و از آن زمان دیگر متوقف نشده است. (Madeline Kotzer / CBC News)

همانطور که مربی لیستی از مراحل را بیرون می کشد ، ریچاردسون با دقت گوش می کند و راه خود را از طریق عربی در اتاق متعادل می کند ، و تا انتها نفس می کشد.

او با شلیک خودآگاهی ، اعتراف می کند که به سرعت و یا لنگش مانند سایر رقصنده ها نیست. در حالی که ممکن است آنها در اطراف اتاق بچرخند ، او فقط ممکن است دو بار قبل از سرگیجه چرخش کند.

او با خندیدن به خودش گفت: “احساس می کنم تعادلم از بین می رود. به من گفته اند که باید ایستاده بمانم و فکر می کنم ترک آن مرحله عاقلانه تر است.”

ریچاردسون می گوید باله باعث می شود حافظه او قوی و بدنش انعطاف پذیر و سالم باشد. (Madeline Kotzer / CBC News)

ریچاردسون در بزرگسالی در سن 45 سالگی شروع به رقصیدن کرد ، و حتی اگر لطف چیزی نبود که فقط به طور طبیعی جریان داشته باشد ، از حرکت باله لذت می برد.

“با یادگیری چیز جدید ، یادگیری آن در مورد بدن خودم ، یادگیری آن در مورد خود رقص ، یک نوع لذت و نوع هیجان وجود داشت.”

ریچاردسون در معرکه با معلمش بارب کامرون تمرین می کند. کامرون و ریچاردسون ده ها سال است که با هم می رقصند. (Madeline Kotzer / CBC News)

و در حالی که او فکرهایی را در مورد ترک سیگار داشته است ، هر بار دانش آموزان همکارش او را ترغیب کرده اند که با هر سرعتی یا در هر سطحی که باشد ، به آن پایبند باشد.

وی گفت: “و من فکر کردم ، اگر آنها از حضور من در کلاس بدشان نمی آید ، خوب است. و من واقعاً به آنها احترام می گذارم.”

ریچاردسون می گوید توصیه او به هرکسی که در مورد امتحان چیز جدید مردد است “شجاع بودن” است. (Madeline Kotzer / CBC News)

مربی بارب کامرون ریچاردسون را “یک الهام” می نامد و می گوید او به همه ، از جمله جوانترین دانش آموزان مدرسه ، یادآوری می کند که رقص برای همه مناسب است.

کامرون گفت: “ادامه رقصیدن و انجام باله در سن او ، بسیار باورنکردنی است.” “افراد زیادی این کار را انجام نمی دهند ، بنابراین ما فقط از داشتن او هیجان زده ایم.”

تشویق های رقصنده های همکار او ریچاردسون را پر از احساس می کند.

وی گفت: “این احساس خاصی است ، زیرا من آن را انجام می دهم و آن را دوست دارم.”

“این همچنین از نظر روشی خاص است که دیگران نمی گویند تسلیم شوید ، یا بیرون بروید و اجازه دهید در سطح بهتری خودنمایی کنیم. آنها به نوعی من را به سطح خود می رسانند.”