روز جانبازان بومی: با 3 سرباز و پیشکسوت ملل اول از ساسک دیدار کنید.

به احترام روز ملی جانبازان بومی در روز یکشنبه ، با سه مرد اول ملل از ساسکاچوان ملاقات کنید که در ارتش خدمت کرده یا می کنند.

جوئل پدرسن

کاملاً طبیعی بود که جوئل پدرسن به نیروهای مسلح کانادا پیوست ، زیرا هر دو والدین وی در ارتش خدمت می کردند.

پدرسن 50 ساله ، اصالتاً از Fond du Lac Denesuline First Nation در شمال ساسکاچوان بود ، به مدت 5 سال از جمله در جنگ خلیج فارس خدمت کرد و با خدمات پلیس ساسکاتون به 25 سال رفت و در سال 2017 بازنشسته شد.

جوئل پدرسن ، درست است ، از 10 سال گذشته در ساسکاتون کلاسهای تناسب اندام رایگان می گذراند و جوانان بومی را آموزش می دهد. (ارسال شده توسط Joel Pedersen)

“من تقریباً در کل زندگی بزرگسالی خود از طریق ارتش و جامعه خود از طریق پلیس به کشورم خدمت کردم.” گفت پدرسون.

“من همیشه افسر پلیس بودن یک هدف بوده ام و این فقط مسیری است که من به سمت آن هدف طی کردم.”

پدرسن که تازه از دبیرستان خارج شده بود ، به ارتش پیوست و به فرانسه ، مصر ، ایتالیا و ولز سفر کرد.

پدر چهار فرزند اکنون به عنوان سرگرد هنگ مدرسه نبرد تیپ 38 ، یک واحد ذخیره ارتش که مقر آن در وینیپگ قرار دارد و همچنین مشاغل ورزشی و تناسب اندام به صورت نیمه وقت کار می کند.

طی 10 سال گذشته پدرسن علاوه بر آموزش مربیان تناسب اندام بومی ، کلاس های بهداشت و سلامتی رایگان را به افراد در داخل شهر ساسکاتون ارائه می دهد.

پدرسن گفت: “این مسئله درمورد فراگیر کردن ، از بین بردن این موانع است تا همه افراد از یک فضای امن و فرصت برای مشارکت بدون هزینه برخوردار شوند.”

“این در مورد چتر کلی سلامتی است. توانایی الهام بخشیدن و توانمند سازی مردم احساس بسیار شگفت انگیزی است. دیدن موفقیت مردان و زنان تحقیرآمیز است.”

ایوان تایپویتات

ایوان تایپویتات ، 41 ساله ، رئیس اولین ملت Kahkewistahaw واقع در 175 کیلومتری شمال رجینا ، در برنامه Bag Eagle نیروهای مسلح کانادا ، یک برنامه مقدماتی با هدف جوانان بومی در غرب کانادا ، در سال 1998 خصوصی شد. وی به عضویت در پیاده نظام سبک کانادایی 1 گردان شاهزاده خانم پاتریشیا و در افغانستان به عنوان بخشی از گروه ویژه انتقال ماموریت کانادا در سال 2011 خدمت کرد.

تایپوتات گفت: “به نظر می رسد بسیاری از مهارت های رهبری که من با خدمت در Bold Eagle و نیروهای مسلح به دست آوردم و توانستم از آنها به عنوان یک رهبر استفاده کنم.”

ایوان تایپوتات با مادرش آیریس تایپوتات در فارغ التحصیلی مدرسه افسری پیاده خود در سال 2009 در Gagetown ، NB (ارائه شده توسط ایوان تایپوتات)

وی گفت: روبرو شدن با چالشها با انضباط و سخت کوشی همان چیزی است که در آموزش مقدماتی آموزش داده می شود و اهمیت کار تیمی را آموخت.

وی گفت: “در باران ایستاده و در حال حفاری سنگر با شخصی از آلبرتا ، مانیتوبا یا نوا اسکوشیا هستید و می آموزید به تیم خود اعتماد کنید.”

تایپوتات گفت که این مهارت ها به او کمک کرده تا جامعه خود را به عنوان یک تیم ، با شورای خود هدایت کند.

در حال حاضر شش جانباز زنده در Kahkewistahaw First Nation حضور دارند. به دلیل COVID-19 ، تایپوتات گفت که پیرو رهنمودهای مربوط به بهداشت عمومی در مورد فاصله فیزیکی ، امسال یک مراسم کوچک در اولین ملت برگزار می شود.

تایپوتات گفت که احترام به کسانی که جنگیده اند و کسانی که مانع بازگشت آن نشده اند مهم است.

“تعداد زیادی از کانادایی ها نمی دانند که سربازانی که در جنگ جهانی اول یا جنگ جهانی دوم جنگیده اند این کار را در شرایط بسیار بدتری انجام داده اند ؛ آنها فناوری ما را ندارند. بنابراین ما باید از آنها و همچنین کسانی که نهایت فداکاری را انجام داده اند به آنها احترام بگذاریم.”

ویات پرات

ویات پرات ، 20 ساله ، اصالتاً اهل Cote First Nation است که در 277 کیلومتری شمال شرقی رجینا واقع شده است ، در اولین سال خدمت خود به عنوان یک کلاس اول خصوصی با ارتش ایالات متحده است.

خانواده وی در کانادا و ایالات متحده زندگی می کردند ، اما در ایالت واشنگتن اقامت گزیدند و در آن سال پرات در 19 سالگی در گارد ملی ارتش واشنگتن ثبت نام کرد.

ویات پرات خصوصی درجه یک به تازگی اولین سال خدمت خود را در ارتش ایالات متحده به پایان رسانده است. وی هم اکنون در آلمان مشغول خدمت است. (ارائه شده توسط ویات پرات)

پرات گفت: “من همیشه از كوچكی می خواستم به ارتش بروم. همیشه از هر نسلی از خانواده ام یك نفر در ارتش بود.”

در حال حاضر پرات در حال گذراندن یک تور در آلمان است و او مدتی را در لهستان ، کارولینای شمالی و اوکلاهما گذرانده است.

“خیلی وقت ها دوری از خانواده سخت است ، اما من واقعاً از کارم لذت می برم و آن را دوست دارم.”

پرات گفت پس از اعزام ، او روز ملی و روز یادبود جانبازان بومی را به روشی جدید قدردانی می کند.

وی گفت: “در این زمان از سال ، من به پدربزرگ هایمان كه خدمت می كردند و به آنهایی كه دیگر نمی خواستند برگردند ، می اندیشم.”

“شما تا زمانی که در ارتش نیستید متوجه اهمیت ارتباطات جنگی با مردم نمی شوید – همه آنها کسانی هستند که باید به آنها اعتماد کنید. قهرمانان واقعی کسانی هستند که برای محافظت از دیگران و آنچه که به آنها اعتقاد دارند ، فداکاری نهایی کردند. “

پرات مراسم کوچکی را در روز جانبازان بومی با دسته خود برگزار می کند.