روسای منطقه پس از ویدئو نشان می دهد که زن در جدا شدن RCMP مشت می خورد ، خواستار تحقیقات مستقل می شوند

روسای منطقه ای از بریتیش کلمبیا و کبک-لابرادور خواستار تحقیق مستقل در مورد فیلم بیهوش شدن یک زن جوان و بومی در یک گروهان RCMP در تامپسون ، من هستند.

رئیس منطقه ای Terry Teeee از مجمع ملل اول بریتیش کلمبیا و Ghislain Picard ، از مجمع ملل اول کبک-لابرادور روز پنجشنبه با انتشار یک خبر مطبوعاتی ، آنچه را که برای Genesta Garson اتفاق افتاده است ، “یک حمله وحشیانه” خواندند.

این ویدئو نشان می دهد که گارسون ، در آن زمان 19 ساله ، پس از بازداشت در بازداشتگاه به ظن مستی در 6 ژانویه 2018 ، توسط یک افسر ایمنی جامعه به صورت او مشت می شود.

او بیهوش شده و به داخل سلول کشیده می شود.

CBC فیلم امنیتی را از طریق یک درخواست دادگاه بدست آورد و انتشار آن ، پلیس ارشد مانیتوبا را وادار کرد که خواستار بررسی آموزش افسران ایمنی و نگاهی عمیق تر به اقدامات افسران RCMP در آن شب شد.

جین مک لاتچی ، افسر فرمانده مانیتوبا RCMP ، در بیانیه ای که روز سه شنبه از طریق ایمیل منتشر شد ، گفت: “تماشای ویدئویی که روز گذشته منتشر شد دشوار بود و من تشخیص می دهم که بسیاری از مردم در مورد آنچه در منطقه سلول جدا شده تامپسون رخ داده است نگران هستند.”

جنستا گارسون در گروه RCMP در تامپسون ، من بازداشت شد. در تاریخ 6 ژانویه 2018 پس از اینکه مأموران به او مست بودن مشکوک شدند. این فیلم امنیتی است که از آن شب گرفته شده است و نشان می دهد یک افسر وی را بیهوش می کند. 1:49

گارسون به سی بی سی نیوز گفت که پس از اینکه او شکایتی رسمی به RCMP ارائه داد ، مأموران چندین بار به خانه او آمدند و با زورگویی برای پس گرفتن شکایت.

روسای منطقه گفتند با توجه به سابقه RCMP با رفتار خود با مردم بومی ، نمی توان به طور عادلانه تحقیق در مورد این اعتماد داشت.

در بیانیه آمده است: “RCMP همچنان از میراث خشونت و سو abuse استفاده از مردم بومی در این کشور چشم پوشی می کند و تحقیقات مستقل در مورد حمله به خانم گارسون مورد نیاز است.”

از طرف گارسون یک دادخواست مدنی علیه RCMP ، شهر تامپسون (که افسران ایمنی را به کار می گیرد) و افسران مربوطه تشکیل شده است. این ادعا می کند که وی به دلیل بومی بودن مورد تبعیض قرار گرفته است.

گارسون یکی از اعضای Tataskweyak Cree Nation است.

روسای منطقه در بیانیه گفتند که باید نظارت عمومی بیشتری توسط مقامات انتظامی و اصلاح اساسی سیستم های فعلی صورت گیرد تا “از ادامه خشونت و مرگ زنان بومی جلوگیری شود.”

از آنجا که این یک افسر ایمنی بود که مشت را به سمت گارسون پرتاب کرد ، واحد تحقیقات مستقل منیتوبا به این دلیل که افسران تحت صلاحیت آنها نیستند ، آن را بررسی نمی کند.

انتشار مشخص نکرد که چه کسی می خواهد تحقیقات را رهبری کند.

در ادامه بیانیه آمده است: “سران منطقه خواستار پایان دادن به مصونیت از مجازات پلیس در برابر حملات خشونت آمیز و قتل مردم بومی هستند.”

گارسون به سی بی سی نیوز گفت که از زمان حادثه ، او از پلیس می ترسد.

بیانیه پایان یافت: “بیش از حد بسیاری از زنان بومی بر اساس تجربیات قبلی خود در مورد آزار و اذیت و آزار ، از پلیس می ترسند.”