سومین جامعه میکماو شیلات معیشتی متوسط ​​را در NS راه اندازی می کند

جامعه سوم میکماو شیلات خرچنگ معیشتی با معیشت متوسط ​​را در نوا اسکوشیا راه اندازی کرده است.

رئیس آندره پل از اولین ملت پیکتو لندینگ این خبر را چهارشنبه در شبکه های اجتماعی اعلام کرد و در حالی که برچسب های جدیدی را به یک ماهیگیر تحویل می داد با اعضای شورا در یک عکس ظاهر شد.

وی به سی بی سی گفت: “روز خوبی بود ، ماهیگیران ما واقعاً خوشحال بودند که ما سرانجام برنامه خود را پیش بردیم. بنابراین در ساعت 9 صبح آنها شروع به صف بندی کردند تا برچسب های خود را بردارند ، آنها بسیار خوشحال هستند.” اطلاعات صبح نوا اسکوشیا.

First Nation ، که در ساحل شمالی نوا اسکوشیا در تنگه نورثومبرلند قرار دارد ، همچنین برنامه مدیریت شیلات کامل خود را به صورت آنلاین و همچنین یک سند سیاست و پروتکل ارسال کرده است.

اعضای جامعه مجوز فعالیت در مناطق ماهیگیری خرچنگ دریایی (LFAs) 26A و 26B را در منطقه خلیج سنت لارنس دارند ، با حداکثر 30 دام برای هر نفر.

پاول گفت ، همه آنها از قایق های آلومینیومی کوچک به جای قایق های ماهیگیری سنتی بزرگتر ماهیگیری می کنند ، که این امر مقیاس کوچک ماهیگیری را برجسته می کند.

وی گفت: “با بیرون رفتن ماهیگیران ، به ما این امکان را می دهد تا اطلاعات را جمع آوری کنیم تا بتوانیم یک طرح کاملاً قوی بسازیم. ما باید توانایی بیرون رفتن و پیمایش و ماهیگیری در آن آب ها را داشته باشیم تا بتوانیم داده های خود را جمع آوری کنیم.” پاول

در مورد جزئیات توزیع مجوزها جزئیاتی در دست نیست ، اما در آن ذکر شده است که روش های صیادی و حفاظت از محصول توسط شورای باند “براساس توصیه های جامعه ، علوم و مدیریت مشترک” تعیین می شود.

در این طرح همچنین آمده است كه كلیه ماهیگیری های معیشتی “در طول چرخه های قمری تابستانی كه خرچنگ خرچنگ در آبهای ساحلی آب می شوند” بسته خواهد شد. در این مدت ، همه ماشین های برداشت باید تمام تله های خرچنگ دریایی را از آب خارج کنند.

پل گفت که شرح کارهایی که گروه برای ارتقا cons حفاظت انجام خواهد داد مهم است.

پل گفت: “ما واقعاً رابطه خوبی با ماهیگیران تجاری خود داریم ، بنابراین داشتن این شفافیت و اینکه آنها ببینند همه ما در زمینه حفاظت هستیم مهم است.”

او امیدوار است که در مورد این طرح با وزیر شیلات فدرال برنادت جردن صحبت کند. در این فاصله ، پل با برخی از ماهیگیران تجاری دیدار کرده و با وزارت ماهیگیری و اقیانوس ها و RCMP صحبت کرده است. پل گفت اگر کسی در مورد شیلات س questionsالی دارد باید با او تماس بگیرد.

مناطق ماهیگیری خرچنگ دریایی در منطقه خلیج سنت لارنس در اطراف Maritimes. اعضای شیلات Pictou Landing در LFAs 26A و 26B فعالیت خواهند کرد. (گروه شیلات و اقیانوس ها)

شیلات از 14 دسامبر تا اول مه 2021 یا روز افتتاحیه فصل تجاری بسته می شود.

به گفته DFO ، فصل تجاری در این مناطق 30 آوریل آغاز و 30 ژوئن بسته می شود ، به استثنای دو بخش کوچک که در ماه مه باز می شوند و در ماه ژوئیه پایان می یابد.

اعداد DFO نشان می دهد 714 مجوز تجاری در LFA 26A و 227 مجوز در LFA 26B وجود دارد. محدودیت دام بین 250 تا 280 بسته به نوع مجوز و استان است.

شیلات معیشتی دیگر

Sipekne’katik First Nation اولین کسی بود که دو ماه پیش شیلات معیشتی متوسطی را راه اندازی کرد.

شیلات ، در سواحل جنوب غربی نوا اسکوشیا در خلیج سنت ماریس ، با مخالفت شدید و گاه خشونت آمیز ماهیگیران تجاری غیر بومی روبرو شده است ، بسیاری از آنها معتقدند که اگر خارج از فصل تحت نظارت فدرال باشد ، شیلات به ذخایر خرچنگ آسیب خواهد رساند.

در اول اکتبر ، Potlotek First Nation در کیپ برتون شیلات خرچنگ معیشتی مبتنی بر حقوق را تحت برنامه مدیریت خود راه اندازی کرد. DFO نزدیک به دو هفته پیش بیش از 150 تله گروه را مصادره کرد.

رئیس تری پل از اولین ملت ممبرتو در کیپ برتون همچنین گفته است که جامعه وی در حال برنامه ریزی برای شیلات خرچنگ معیشتی خود است ، اما جدول زمانی را ارائه نداد.

میکماک می گوید که آنها به تنهایی پیش می روند زیرا 21 سال از حکم دادگاه عالی در پرونده دونالد مارشال جونیور می گذرد که حق آنها برای تأمین معاش متوسط ​​از ماهیگیری را تأیید کرد.

پل گفت که برای ماهیگیران آرزوی موفقیت می کند و از آنها خواست هنگام بیرون رفتن به دریا مراقب باشند.

“من امیدوارم که آنها فصل خوبی داشته باشند و من مشتاقانه منتظر مکالمه ها هستم و این مراحل را می فهمم.”