لباس پایدار مد به جلو است. فقط از طراح نوآور بومی Sage Paul س askال کنید

مانند همه موارد دیگر در سال 2020 ، دنیای مد نیز به شدت تحت تأثیر این همه گیری جهانی قرار گرفته است ، اما همچنین به فرصتی برای مکث و تأمل در مورد صنعتی مبدل شده است که ممکن است برای برخی از تغییرات عمده تأخیر داشته باشد. این داستان بخشی از یک قسمت CBC Arts: Exhibitionists است که در یک راه بهتر برای مد ، اکنون در CBC Gem جریان دارد.

سیج پل یک طراح و فعال است که مدیر هنری و بنیانگذار آن است هفته مد بومی تورنتو. آخر هفته گذشته ، در آخرین قسمت از CBC Arts: نمایشگاه داران ، او با آماندا پاریس میزبان ما در تماشای فلفل قرمز در تورنتو نشست تا درباره مد پایدار صحبت کند. پل در مورد چگونگی تلاش وی برای انتقال هفته مد بومی تورنتو به یک جشن مجازی از هنر و فرهنگ صحبت کرد.

با برخورد COVID-19 ، کل جهان – از جمله صنعت مد – دگرگون شد. این تغییر باعث شده تا توجه برخی از خرده فروشان بزرگ برای بازسازی روش کار آنها مشخص شود. مد اصلی به دلیل سیستم های فصلی و تأثیری که بر محیط دارد ، مدت هاست که فرا خوانده می شود. اما برای جوامع بومی ، تفکر پایدار و محلی از قبل یک عمل فرهنگی است.

آماندا پاریس و سیج پل. (هنرهای سی بی سی)

پل به پاریس می گوید: “قطعاً یک پشتیبانی محلی و محلی بزرگ از یکدیگر در زمینه ایجاد کار و ایجاد کار کافی وجود دارد که شما به آنچه نیاز دارید ، به ویژه از نظر کار و از نظر مالی ، بدست آورید.”

“این بر اساس یک مدل تولید انبوه نیست ، که قطعاً یکی از مناطق من می توانم تغییر کنم.”

اکنون در میان یک همه گیر جهانی ، هفته مد بومی امسال در حال گذراندن جشنواره به صورت آنلاین است. این رویداد چهار روزه شامل فیلم های سینمایی مد ، یک بازار آنلاین پاپ آپ ، یک نمایشگاه هنری مجازی و یک سری میزگرد خواهد بود. اما آنچه آن را از نمایش های مد اصلی متمایز می کند تمرکز آن بر جامعه و خانواده است.

“این یک نمایش باند معمول نیست که در آن ما از خریداران برای خرید لباس های عمده دعوت می کنیم. و این انرژی را در اتاق ایجاد می کند. این احساس می شود که این درست مثل یک جمع خانوادگی است ، مانند حیاط خانه خانواده شما ، و شما فقط این یک نفر را جشن می گیرید چه کسی به نمایش آمده است تا چیزی به شما نشان دهد “، پل می گوید.

در دورانی که صنعت مد در یک دوراهی قرار دارد ، پل امیدوار است که مد در آینده بتواند جامعه ای فراگیر باشد که در تلاش برای پرورش ، تجلیل و ترویج بیان شخصی یکپارچه باشد.

هفته مد بومی تورنتو امسال را در ifwtoronto.com و همچنین harbourfront.live از 26 تا 29 نوامبر بررسی کنید.

مصاحبه کامل را در بالا تماشا کنید و قسمت این هفته CBC Arts: Exhibitionists – که مرکز آن هنرهای خیابانی است – را در ساعت 11:30 ET از CBC تنظیم کنید. قسمت مد این هفته گذشته را اکنون در CBC Gem پخش جریانی کنید.