مجری تحسین شده از Opaskwayak Cree Nation به دلیل اوج گرفتن موارد جامعه ، از طریق موسیقی بهبود می بخشد

یک خواننده اپرای برنده جایزه از اولین مانیتوبا امیدوار است که موسیقی بتواند به جامعه او تسکین دهد زیرا با هجوم موارد COVID-19 و شیوع در خانه مراقبت شخصی خود روبرو می شود.

Rhonda Head ، یک اجرا کننده میزانسن و سوپرانو از Opaskwayak Cree Nation ، گفت: “موسیقی دارو است و شفابخش است. این دقیقاً همان چیزی است که ما هم اکنون در Opaskwayak به آن نیاز داریم – و نه تنها در اینجا.”

“این در سرتاسر جهان اتفاق می افتد ، اما ضربه سختی به ما وارد کرد. در چند هفته گذشته اینجا ما را به شدت تحت تأثیر قرار داد.”

رئیس عصر دوشنبه یک کنسرت آنلاین با نام موسیقی پزشکی است برگزار کرد و علاوه بر اجرای خود ، از چندین مجری تحسین بومی نیز ظاهر شد.

این رویداد در حالی رخ داد که Opaskwayak Cree Nation – در حدود 520 کیلومتری شمال غربی وینیپگ ، نزدیک پاس – با افزایش موارد COVID-19 روبرو می شود. در روز جمعه ، میزان آلودگی جامعه 20 درصد بود ، و تمام 28 نفر از ساکنان خانه مراقبت شخصی آن و همچنین یک سوم کارکنان آزمایش مثبت داشتند.

این جامعه برای جلوگیری از گسترش قوانین جدیدی وضع کرده است ، از جمله اجازه دادن به فقط یک نفر در هر خانوار برای تهیه لوازم ضروری و ممنوع کردن اجتماعات اجتماعی.

رئیس روز دوشنبه در مصاحبه ای با CBC Manitoba گفت: “این سورئال است.” تا سرعت.

“چه کسی فکر می کرد که ویروس به جامعه کوچک ما در شمال کانادا برسد؟”

عمه خود رئیس ، سیسیلیا هد ، ساکن خانه مراقبت از یادبود Rod McGillivary در Opaskwayak Cree Nation بود و در 10 نوامبر به دلیل عوارض مربوط به COVID-19 درگذشت ، عموی او ، والتر ، نیز آلوده است و در بیمارستان بستری است.

وی گفت كه ایده اجرای كنسرت مستقیم در حالی پخش شد كه برخی از اعضای جامعه با او در ارتباط آنلاین قرار گرفتند و از او س askال كردند كه آیا تمایل به اجرای برنامه دارد – اما او فهمید كه سایر نوازندگان نیز می خواهند كمك كنند.

رئیس به هنرپیشه های نامزد گرمی Northern Cree ، برنده Juno موری Porter ، نوازنده کیت Manitoba ، Clint Dutiaume و چندین مجری دیگر ارتباط برقرار کرد.

رئیس گفت: “آنها بلافاصله گفتند بله.” “نوازندگان بومی ما بسیار مراقب و دوست داشتنی هستند و آنها بلافاصله می خواستند بخشی از این رویداد باشند.”

رئیس اظهار امیدواری کرد که کنسرت پخش زنده بتواند مردم را به هم پیوند دهد و به بهبود شراکت در اولین ملت و فراتر از آن کمک کند.

“موسیقی مردم را به حرکت در می آورد … خواه آنها را به اشک بیاورد یا بخندند ، به کف بزنند یا [a] ایستاده تشویق یا رقص ، “او گفت.

“موسیقی بسیار مثبت است و من واقعاً به همه هنرمندانی که قدم در این کار گذاشته اند و امشب برای کمک به مردم ما اجرا می کنند افتخار می کنم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>