مزرعه خورشیدی متعلق به بومی ها در جامعه دورافتاده شمال آلبرتا افتتاح می شود

یک مزرعه خورشیدی متعلق به بومیان در شمال شرقی آلبرتا ، بزرگترین پروژه از نوع خود در کانادا ، افتتاحیه این هفته خود را جشن گرفت و استقلال انرژی تجدیدپذیر را برای جامعه ای که مدت طولانی متکی به سوخت دیزل است افزایش داد.

این پروژه متعلق به سه ملت انرژی است ، سرمایه گذاری مشترکی از Mikisew Cree First Nation ، Athabasca Chipewyan First Nation و انجمن Fort Chipewyan Métis ، همه در دهکده Fort Chipewyan واقع شده است.

این شرکت می گوید ، 5،760 صفحه خورشیدی حدود 25 درصد از انرژی مورد نیاز خود را از راه دور در شمال شرقی آلبرتا تأمین می کند.

قبل از مزرعه خورشیدی ، تقریباً 1000 نفر از ساکنان فورت چیپویان انرژی خود را از نیروگاه دیزل متعلق به ATCO تأمین می کردند ، که هر ساله سه میلیون لیتر سوخت را که در جاده های یخی حمل می شود یا توسط بارج رودخانه تحویل می شود ، می سوزاند.

پیش بینی می شود مزرعه خورشیدی 800000 لیتر گازوئیل در سال جایگزین کند ، معادل حدود 2،376 تن انتشار کربن.

رئیس آلن آدام ، رئیس اول ملت Athabasca Chipewyan ، روز سه شنبه در مراسمی با بزرگداشت اتمام مرحله دوم و نهایی پروژه ، گفت: “ما با هم کار کردیم و آن را عملی کردیم.”

“ما با خورشید کار می کنیم ، با باد کار می کنیم ، با مادر طبیعت کار می کنیم و برای کودکان آینده آب کار می کنیم – برای آنها یک زندگی بهتر ، یک زندگی پاک تر.”

Blue Eyps Simpson از انجمن Fort Chipewyan Metis در مراسم افتتاحیه بزرگ روز سه شنبه ، در برابر مزرعه خورشیدی 6000 پانل جامعه ، به مردم می پردازد. (نیک کندریک ، تجزیه و تحلیل انرژی Greenplanet)

ATCO ، شرکت تاسیساتی مستقر در آلبرتا ، در طول پروژه ، از جمله در زمینه طراحی و مهندسی ، با مالکان بومی همکاری کرد. این شرکت دارای 1500 پنل ساخته شده در مرحله اول در ژوئن 2019 است.

Blue Eyes Simpson ، نایب رئیس انجمن Fort Chipewyan Metis ، گفت: “این یک لحظه بسیار افتخارآمیز برای همه ما به عنوان یک جامعه است. ما طی این دو سال بسیار سخت با هم کار کرده ایم.”

“ما در حال استفاده از انرژی های تجدیدپذیر هستیم”

این شرکت می گوید ، با اتمام پروژه با ظرفیت 2.2 مگاوات ، حدود 25 کامیون تانکر کمتر در جاده یخی زمستانی که جامعه را با فورت مک موری ، 220 کیلومتری جنوب متصل می کند ، حرکت می کنند. در تابستان ، جامعه فقط با هوا یا بارج قابل دسترسی است.

رهبران محلی می گویند که جاده یخ به دلیل تغییرات آب و هوایی به طور فزاینده ای غیر قابل اعتماد است ، زیرا تحقیقات نشان می دهد شمال کانادا تقریباً سه برابر سریعتر از میانگین جهانی گرم می شود.

پیتر پودر رئیس اولین ملت Mikisew Cree روز سه شنبه گفت: “این پروژه انرژی ، خوشبختی زیادی برای جامعه ما به ارمغان می آورد زیرا سوخت کمتری برای حمل و نقل در جاده است.”

طبق گفته دولت فدرال ، پروژه انرژی های تجدیدپذیر بزرگترین مزرعه خورشیدی از راه دور و خارج از شبکه در کشور است. سه کشور انرژی می گوید که این سود در سایر پروژه های انرژی سبز و آموزش مجدد سرمایه گذاری خواهد شد.

پودر گفت: “ما همیشه به سوخت های فسیلی اعتماد کرده ایم ، اما به انرژی های تجدیدپذیر روی می آوریم.”

نمای هوایی از مزرعه خورشیدی فورت چیپویان ، واقع در کنار فرودگاه جامعه. (آینده انرژی سبز / یوتیوب)

بودجه این پروژه 7.76 میلیون دلاری توسط دولت استانی و فدرال تأمین شد. دولت فدرال 4.5 میلیون دلار و دولت آلبرتا 3.3 میلیون دلار دیگر را تأمین كرد.

وزیر منابع طبیعی فدرال ، سیموس اورگان مزرعه خورشیدی را الگویی برای آینده انرژی کانادا خواند.

اورگان در سخنان از پیش ضبط شده پخش شد ، گفت: “ما از عزم شما در ایجاد ظرفیت انرژی برای کاهش اعتماد جامعه به گازوئیل ، کاهش آلودگی و رفع بحران آب و هوایی که به ویژه خسارت زیادی به منطقه شما وارد کرده ، استقبال می کنیم.” در طی یک بحث پنل مجازی چهارشنبه.

ATCO انرژی یک مزرعه خورشیدی را با توافق نامه خرید طولانی مدت خریداری کرده و آن را به شبکه برق محلی که از شبکه سراسری استان جدا شده است ، عرضه می کند.

ریک ویلسون ، وزیر روابط بومی آلبرتا ، در ویدئویی از پیش ضبط شده گفت: “بومیان باید در پروژه های منابع دارای سهام عدالت باشند.”

“پروژه هایی از این دست به نفع نسل های آینده خواهد بود.”

Three Nations Energy قصد ندارد با مزرعه خورشیدی متوقف شود. این شرکت با کمک مدیران پروژه Greenplanet Energy Analytics به دنبال افزودن تجارت گرمایش با سوخت چوب و تولید مواد غذایی پایدار هیدروپونیک در جامعه است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>