معترضین گاز شیل رکستون از جنبه های گزارش مربوط به رفتار 2013 RCMP ناامید شدند

سوزان لوی پیترز می گوید وقایع اکتبر 2013 نباید اتفاق می افتاد.

این زمانی بود که حدود 200 افسر RCMP برای از بین بردن معترضین مخالف اکتشاف گاز شیل توسط SWN Resources Canada در نزدیکی Rexton مستقر شدند.

بسیاری از معترضین که با کار اکتشاف مخالفت می کردند ، مردم بومی از نزدیکی Elsipogtog First Nation بودند ، از جمله Levi-Peters. معترضین دسترسی به محوطه شرکت را مسدود کردند و اردوگاهی را راه اندازی کردند که پلیس در 17 اکتبر پاکسازی کرد.

ده ها نفر دستگیر شدند ، پنج خودروی پلیس سوزانده شد و بیش از 21 مورد شکایت از رفتار پلیس در کمیسیون رسیدگی به شکایات و شکایات غیر نظامی ثبت شد.

لوی پیترز درباره واکنش پلیس گفت: “من فکر می کنم این کار می توانست به صورت حرفه ای تری انجام شود.”

بسیاری از شکایات مربوط به استفاده از زور توسط افسران در طی ماه های منتهی به درگیری 17 اکتبر و در آن روز در گزارش بود که در آن شورش عنوان شده است.

گزارش 200 صفحه ای کمیسیون که روز پنجشنبه منتشر شد ، می گوید که افسران در پس زمینه “افزایش تنش ، تهدید ، محاصره ، شایعات گسترده درباره اسلحه و مواد منفجره” وارد عمل شدند.

پنج خودروی RCMP در اکتبر 2013 در رکستون سوزانده شد. (اندرو وان / مطبوعات کانادایی)

این گزارش نتیجه گیری می کند که زور استفاده شده توسط افسران را می توان موجه دانست.

“کمیسیون نتیجه گرفت که با توجه به خطرات ناشی از رفتار معترضین و نگرانی های منطقی در مورد ایمنی اعضای RCMP و مردم ، استفاده از زور در شرایط معمولاً ضروری بوده و متناسب با رفتاری است که اعضای آن با آن روبرو بوده اند ، “در این گزارش آمده است.

لوی پیترز این را قبول ندارد.

وی گفت: “من نمی توانم آن را قابل توجیه ببینم. من نمی توانم با بسیاری از نحوه برخورد آنها موافق باشم ، نه ، بر اساس آنچه در دادگاه دیدم ، فیلم ها ، و آنچه شخصاً در زمین تجربه کردم.”

سوزان لوی پیترز ، رئیس سابق السیپوگتوگ می گوید که برخی از یافته ها در این گزارش وجود دارد که او موافق است و برخی دیگر او مخالف است. (مایک حینان / CBC)

در این گزارش ، سفت بودن بندهای زیپ دار که به عنوان دستبند برای برخی معترضان استفاده می شود ، زیر سال می رود.

سایر یافته ها عبارتند از:

  • برخی از اقدامات نظارتی RCMP و جستجوی فیزیکی با حقوق منشور معترضان مغایرت دارد
  • ویدئو نشان داد که افسران RCMP در محل های اعتراض به طور کلی از ضرورت احترام به مراسم مقدس بومی و اشیا آگاه بودند ، اگرچه افسران آموزش کافی در امور فرهنگی بومی ندارند.
  • هنگام دستگیری ، مأموران تفاوتی بین معترضان بومی و غیر بومی قائل نشدند و عموما تعرضاتی را علیه معترضان بومی نشان نمی دادند.

جیم امبرگر سالها منتظر گزارش مانده است. سخنگوی اتحاد ضد شیل گاز نیوبرانزویک دلسرد نبود که در بسیاری از موارد توسط کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت ، جانب پلیس را گرفت.

امبرگر روز پنجشنبه گفت: “موارد زیادی در گزارش وجود داشت كه تمایل به نزول” او گفت ، وی گفت “… اگر هیچ مدرک ویدیویی از چیزی وجود نداشت ، همه چیز به نفع RCMP حل و فصل می شد.”

او می گوید که یکی از جنبه های شگفت آور گزارش ، عملکرد مذاکره کنندگان بحران RCMP درست قبل از درگیری های 17 اکتبر بود.

مذاکره کنندگان در حال صحبت با معترضانی بودند که مانع خروج چندین کارگر امنیتی در محوطه شرکت گاز شیل شده بودند.

در این گزارش آمده است كه مذاكره كنندگان موفق شده اند اجازه دهند این كارگران آزاد شوند و با افسران RCMP مبادله شوند. RCMP توتون و تنباکو را به معترضین پیشنهاد داد ، عملی که در این گزارش به عنوان بیانیه ای عمیق صلح ساز توصیف شده است.

اما تیم مذاکره کننده از آماده شدن افسران دیگر برای حرکت در اردوگاه معترض مطلع نبود.

“آیا اهدای توتون به عنوان یک پیشکش صلح ، احترام یا نمادی از عزت شرافتمندانه تلقی می شد ، هنگامی که معترضان بومی در محل اردوگاه صبح روز بعد بیدار شدند و نیروهای تاکتیکی را برای” حمله “به اردوگاه خود یافتند ، توسط آنها به عنوان یک عمل جدی خیانت دیده می شود “، در این گزارش آمده است.

بستن یک فصل

لوی پیترز امیدوار است که RCMP براساس توصیه های گزارش برای تغییر عمل کند و خوشحال بود که دید نیاز به آموزش حساسیت فرهنگی در یافته ها وجود دارد.

RCMP ، در پاسخی که در این گزارش آمده است ، برخی از یافته های مهم را می پذیرد اما برخی دیگر را رد می کند ، از جمله یکی مربوط به نحوه جمع آوری اطلاعات در رسانه های اجتماعی است.

لوی پیترز گفت آنچه اتفاق افتاده منجر به بی اعتمادی به پلیس شده است.

وی درباره این گزارش گفت: “من همچنین خوشحالم كه سرانجام این كار انجام شد.” “شاید ما بتوانیم آن فصل را ببندیم و تازه شروع کنیم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>