مقامات می گویند که نوناووت روز چهارشنبه به 70 مورد COVID-19 رسیده است

جو ساویکاتاق نخست وزیر نوناووت از ساکنان خواست “این اعداد را بچرخانند و آنچه را که باید انجام دهیم انجام دهیم” زیرا این سرزمین به 70 مورد COVID-19 رسید و قفل دو هفته ای را از روز چهارشنبه آغاز کرد.

ساویکاتاق گفت: “افزایش ما در موارد طی چند روز گذشته قابل توجه است و به نظر ترسناک است” ، اما “ما می دانستیم که هرگاه در قلمرو قرار بگیرند ، آنها افزایش خواهند یافت.”

“این است ، مردم – وقت آن است که موضع گیری کنید و علیه COVID-19 بجنگید.”

این به روز رسانی در طی یک کنفرانس خبری پس از افزایش شدید موارد ویروس کرونا در این هفته انجام شد. هشت مورد جدید در Arviat شناسایی شده است و تعداد موارد مثبت جامعه را به 54 مورد رسانده است. دو مورد دیگر در Rankin Inlet است که تعداد موارد مثبت جامعه در حال حاضر 6 مورد است.

مطابق با اعلامیه مطبوعاتی ، همه افراد در انزوا هستند و عملکرد خوبی دارند.

دکتر مایکل پترسون ، رئیس بهداشت عمومی ، در جریان کنفرانس خبری گفت که از برخی از کارمندان مراقبت های بهداشتی نیز خواسته شده است که خود را منزوی کنند.

وی گفت: “در آرویتات ، خیلی زود است که بگوییم آیا ما در این مرحله انتقال جامعه را متوقف کرده ایم”.

“در جوامع دیگر ما به ثبات و مهار آن نزدیکتر هستیم.”

به روزرسانی دولت را از دست داده اید؟ اینجا را تماشا کنید:

پترسون ، که از Nunavummiut خواست تا با ردیاب های تماس همکاری کند زیرا آنها می توانند در معرض خطر گسترش یا تماس با بیماری قرار گیرند ، گفت که تیم وی هیچ رویداد خاصی از نوع پخش کننده در این مرحله پیدا نکرده است که می تواند منجر شود به تعداد زیادی موارد

وضوح قوانین قفل

پترسون همچنین سردرگمی پیرامون قوانین دستور قفل دو هفته ای نوناووت را مرتفع کرد.

اجتماعات در فضای باز به پنج نفر محدود می شود.

اجتماعات داخلی نیز علاوه بر افرادی که در خانه زندگی می کنند ، به طور قانونی به 5 نفر محدود می شود ، اما پترسون از مردم خواست که از بازدید و تجمع بی مورد خودداری کنند.

پترسون گفت که در حالی که ماسک ها فقط در منطقه Kivalliq اجباری هستند ، مشاغل در سراسر قلمرو این اختیار را دارند که ماسک ها را برای کارمندان و مشتریان خود سفارش دهند.

کار غیرضروری اما باید متوقف شود. “در اصل ، اگر ماه مارس تعطیل شدید ، باید دوباره ببندید.”

هفته گذشته پترسون گفت كه مراكز مراقبت از كودكان مي توانند به منظور كمك به كارمندان مهم در انجام كارهايشان باز بمانند ، اما او تصريح كرد كه اين “دستوري نيست” و ارائه دهندگان خدمات مراقبت از كودك در صورت تمايل آزاد هستند. پترسون افزود كه او امیدوار است مراكز همچنان باز بمانند تا كارگران ضروری محلی برای اعزام فرزندان خود داشته باشند.

نخست وزیر ساویکاتاق گفت: “این یک عمل متعادل کننده بسیار سخت است که والدین انجام می دهند.”

پرش سریع در اعداد

روز سه شنبه ، پرونده پرونده COVID-19 بیش از دو برابر نسبت به روز گذشته افزایش یافت و به 60 مورد رسید.

اکثر موارد در آرويات است. این دهکده که در ساحل غربی خلیج هادسون واقع شده است ، بیش از 2500 نفر زندگی می کنند.

هشت مورد دیگر در Whale Cove ، که حدود 435 نفر جمعیت دارد ، شناسایی شده و در حدود 150 کیلومتری شمال Arviat واقع شده است.

موارد نیز در Rankin Inlet و Sanikiluaq شناسایی شده است.

آزمایش در منطقه ادامه دارد – 114 تست COVID-19 در آرویتات منفی شده است. 60 منفی در Rankin Inlet ؛ 103 منفی در Sanikiluaq و پنج منفی در Whale Cove.