مک موری متیس روش جدیدی را برای جشن گرفتن هفته متیس در هنگام شیوع بیماری همه گیر پیدا می کند

همه گیری COVID-19 مانع از این نیست که McMurray Métis در مورد لویی ریل به بچه ها بیاموزد و هفته متیس را جشن بگیرد.

به طور معمول ، هفته متیس شامل یک جشنواره بزرگ با 2000 شرکت کننده است. اما از آنجا که امسال این کار امکان پذیر نیست ، مک متری متیس در حال تهیه ویدئویی به سبک مستند برای آموزش بچه ها در مورد فرهنگ متیس و لوئیس ریل است.

این ویدئو تقریباً یک ساعته برای جلب توجه دانش آموزان تعاملی خواهد بود و شامل سابقه ای از لوئیس ریل ، استاد بزرگ کری و بحث در مورد سلطنت های سنتی است.

این ویدئو در تاریخ 16 نوامبر به دانش آموزان کلاس های 5 و 7 در فورت مک موری ارائه می شود و در طول هفته متیس در قطعات کوچکتر برای عموم منتشر می شود.

رئیس جمهور مک موری متیس ، گیل گالوپه گفت که این اولین بار است که بیش از 15 سال گذشته آنها نمی توانند جشنواره ای برای هفته متیس برگزار کنند. وی همچنین گفت که گردهمایی های بزرگ همیشه بخشی از جشن فرهنگ متیس بوده است

گالوپه گفت: “این فقط مردم را گرد هم می آورد و به شما احساس خوبی از كسی كه می دهید می دهد.”

“به همین دلیل ما می خواهیم این کار را ادامه دهیم.”

بیل لوتیت ، مدیر عامل شرکت McMurray Métis ، گفت که ایمنی سالمندان یک نگرانی بزرگ در سال جاری است.

لوتیت گفت: “ما جمعیت بسیار آسیب پذیر داریم.”

لوتیت گفت ، یافتن روشی متفاوت برای جشن گرفتن هفته متیس مهم بود ، زیرا او می خواهد جوانان به میراث خود احساس غرور کنند.

لوتیت گفت: “سالها مردم ما مجبور بودند این واقعیت را که متیس هستند پنهان کنند.”

لوتیت همچنین می خواهد با خواندن قطعه ای از تاریخچه ریل برای ویدیو ، داستان لوئیس ریل را به اشتراک بگذارد. وی اظهار امیدواری کرد که این فیلم کمک کند تا مشخص شود که ریل یک رهبر بوده و یک خیانتکار نبوده و بی عدالتی انجام شده در گذشته در آینده تغییر کرده است.

بیل لوتیت ، مدیر عامل شرکت McMurray Métis ، می گوید اولویت ایمن نگه داشتن بزرگان در هنگام شیوع بیماری همه گیر است. (جیمی مالبئوف / سی بی سی)

لو آن دمرس-نوبل ، مدیر مدرسه كاتولیكی السی یانیك و سرپرستی بومی مدارس كاتولیك فورت مك موری ، گفت كه امسال قرار دادن مطالب بومی در كلاس هایشان چالش برانگیز است.

وی گفت به طور معمول مدارس بزرگان و سخنرانان را برای آموزش دانش آموزان در مورد فرهنگ متیس می آورند که امسال امکان پذیر نبوده است. وی گفت که این مدرسه از ابزارهای آنلاین برای آوردن آموزه های متیس به کلاس استفاده کرده است.

“ما خیلی هیجان زده هستیم [McMurray Métis] هنوز هم می توانند برخی از تعالیم مردم متیس را در اختیار ما قرار دهند “، Demers-Noble گفت.

لو آن دمرس-نوبل ، مدیر مدرسه كاتولیك السی یانیك ، در كنار عکسی از نام آور مدرسه اش ایستاده است. (ارائه شده توسط لو آن دمرس-نوبل)

وی گفت که این قالب ویدیویی جدید حتی ممکن است موثرتر از قالب قدیمی باشد ، زیرا هر دانش آموز می تواند در آن شرکت کند.

دیمرز-نوبل گفت: “هفته متیس بدون توجه به اینکه جهان ما چه چیزی را پشت سر می گذارد مهم است و دانش آموزان ما هنوز باید احساس عادی کنند.”