میکماو اولین ملت قصد دارد “صدها” دعوای حقوقی در میان مخالفت با شیلات داشته باشد

اولین ملت میکماو که با شکار ماهی خرچنگ معیشتی خود مخالفت خشن کرده است ، با “صدها” پرونده قضایی علیه سایر ماهیگیران ، دولت فدرال و RCMP ، یک چالش اساسی را علیه استان نوا اسکوشیا آغاز کرده است.

رون پینک ، وکیل Sipekne’katik First Nation ، روز پنجشنبه به رئیس مایک ساک پیوست تا در مورد برنامه های حقوقی گروه به روز شود.

پینک به خبرنگاران گفت: “تعداد زیادی از اقدامات قانونی در این زمینه وجود دارد که ما قصد داریم آنها را پیگیری کنیم زیرا ما اجازه این روشهای تبعیض آمیز و قلدری را از طرف دولت فدرال و آژانسهای آنها نمی دهیم.”

“این به راحتی به جامعه سفیدپوستان اجازه می دهد تا جامعه بومیان را به عنوان شهروندان درجه دو در این استان ، در این کشور داشته باشند ، و این فقط قابل قبول نیست. ما دیگر نمی خواهیم تحمل کنیم ، و ما در مقابل ما بایستیم. “

پینک گفت که Sipekne’katik در اواسط ماه اکتبر نسبت به چالش قانون اساسی علیه مقررات صدور مجوز و اجرای خریداران ماهی در استان اقدام کرد.

پینک گفت که این قانون از فروش اولین خرچنگ معیشتی به خریداران توسط سازمان ملل جلوگیری می کند ، اما صلاحیت انجام این کار را ندارد.

وی گفت: “اگر ما نتوانیم بفروشیم زیرا قانون شما می گوید هیچ كسی نمی تواند از ما خرید كند ، این امر در معیشت متوسط ​​ما كه حق پیمان نامه و قانون اساسی ماست اختلال ایجاد می كند”

نخست وزیر استیون مک نیل گفته است که وزارت شیلات و اقیانوس های فدرال باید معیشت متوسط ​​را تعیین کنند تا استان بتواند قوانین خود را برای خریداران ماهی بررسی کند.

اما پینک گفت که مک نیل “مطمئناً” می تواند هر زمان قانون استان را تغییر دهد.

وی گفت: “این فقط نخست وزیر است ، نمی خواهد تصمیم بگیرد ، نمی خواهد دخالت کند. این سیاسی است” ، وی افزود: این قانون باید لغو شود زیرا مربوط به شیلات معیشت متوسط ​​است.

قایق های ماهیگیری Sipekne’katik First Nation در اسکله Saulnierville در 22 سپتامبر 2020 بسته شدند. (رابرت کوتاه / CBC)

شیلات Sipekne’katik ، در سواحل جنوب غربی نوا اسکوشیا در خلیج سنت ماریس ، نزدیک به دو ماه پیش در 17 سپتامبر راه اندازی شد.

با مخالفت شدید و گاه خشونت آمیز ماهیگیران تجاری غیر بومی ، از جمله ازدحام دو مرکز خرچنگ دریایی برای نگهداری صیدهای میکماو روبرو شده است. این گروه ادعا کرده است صدها تله متعلق به اعضای آن توسط ماهیگیران تجاری دزدیده شده ، آسیب دیده یا از بین رفته است.

بسیاری از ماهیگیران تجاری معتقدند که در صورت سقوط خارج از فصل تحت نظارت فدرال ، ماهیگیری Sipekne’katik به ذخایر خرچنگ آسیب خواهد رساند.

برای پایان بخشیدن به محاصره ها ، دخالت ها و تهدیدهای اعضای جامعه درگیر در شیلات ، ملت اول در ماه اکتبر با صدور دستور قضایی. پینک روز پنجشنبه گفت که درخواستی برای تمدید این دستور در ماه آینده تنظیم می شود.

ساک گفت که جامعه وی از اینکه پلیس فقط در دو حادثه اتهام وارد کرده است دلسرد شده است. یک مرد Digby County پس از حمله به ساک در ماه اکتبر متهم شد ، در حالی که یک مرد Yarmouth County پس از آتش زدن یک وانت در خارج از تاسیسات خرچنگ دریایی در ادینبورگ جدید در همان ماه با اتهام آتش سوزی روبرو شد.

پینک گفت که پرونده های قضایی علیه RCMP و همچنین اعضای خاص برای آنچه “انجام داده و انجام نداده اند” به دلیل تشدید تنش در نظر گرفته شده است.

رون پینک ، وکیل هالیفاکس ، در تاریخ 12 نوامبر 2020 با رسانه ها صحبت می کند ، در مورد دادخواست هایی که او و یک تیم حقوقی به نمایندگی از Sipekne’katik First Nation پیرامون ماهیگیری با معیشت متوسط ​​ارائه می دهند. (CBC)

وی گفت که اقدامات حقوقی علیه DFO و همچنین خریداران ماهی و مشاغل رد شده از معامله با Sipekne’katik در حال بررسی است. شکایات حقوق بشر نیز می تواند بر اساس تبعیض نژادی تنظیم شود.

پینک گفت که همچنین ، پینک گفت که ماهیگیران تجاری فردی می توانند در دعاوی ادعای تعرض ، باتری ، دخالت در امرار معاش و ایجاد رعب و وحشت در مورد حوادث ادعایی روی آب خسارت ببینند.

یک تیم حقوقی متشکل از شش وکیل مشغول کار در پرونده های قضایی هستند که به گفته ساک “صدها” است.

Sipekne’katik First Nation مجوزها و برچسب های تله خرچنگ دریایی را به 7 دستگاه برداشت میکماو در ماه سپتامبر تحت شیلات جدید تحت نظارت میکماو صادر کرد. (Nic Meloney / CBC)

پینک گفت ، برخی اقدامات در ماه دسامبر ثبت خواهد شد ، از جمله شکایت از اعضای RCMP ، در حالی که برخی دیگر “در راه پرونده” هستند.

ساک در پاسخ به این س askedال که آیا اقدامات قانونی می تواند باعث افزایش تنش شود ، پاسخ داد: “به هیچ وجه.”

“اگر اتهامات مربوط به شروع کار تحمیل می شد ، امروز جایی که امروز بودیم نبودیم. بنابراین فکر می کنم اقدامات قانونی به جیب برخی از آنها آسیب خواهد رساند و شاید جلوی این کار را بگیرد و آنها می دانند که ما چه می خواهیم ساک گفت: “قانونی است و به آن احترام می گذارم.”

انتظار می رود اولین ملت روز جمعه با DFO دیدار کند و در مورد برنامه مدیریت شیلات معیشتی صحبت کند ، که ساک گفت آنها در حال پیشرفت هستند.

وی گفت اکنون مسئله پذیرش DFO است که Sipekne’katik کسی است که مجوزهای خود را صادر می کند.