نوازنده وینیپگ ، بیلی جو گرین ، جدیدترین جشن 25 سال “Rez Blues”

یک افسانه بومی بلوز مهارت های گیتار خود را تیز نگه داشته و آنها را در حالی که جامعه بلوز تورنتو 25 سال از مجموعه کنسرت های “Rez Blues” خود را جشن می گیرد ، به نمایش می گذارد.

بیلی جو گرین گفت: “من در آن مرحله از زندگی حرفه ای خود هستم كه تصمیم گرفتم می خواهم در فرم بازی نوك بمانم … و من احساس خوشحالی می كنم كه هنوز در مورد مهارت ها و بازی هایم جدی هستم.”

گرین Anishinaabe است و گفت که او از جایی است که “وینی پگ آب خود را از آنجا می گیرد” – دریاچه 40 Shoal.

جمعه شب ، او آخرین اقدام از هشت اقدام بومی خواهد بود ، از جمله هنرمندان برنده جایزه مانند موری پورتر ، کریستال شاواندا و جورج لیچ ، که در مجموعه کنسرت آنلاین “25 سال از بلوزهای رز” حضور دارند.

گرین فعالیت موسیقی خود را از اواخر دهه 60 به عنوان بخشی از یک گروه کاملا بومی به نام Feathermen آغاز کرد.

وی گفت: “من از 17 سالگی بلوز بازی می کردم. البته آنها آن زمان راک اند رول صدا می کردند.”

گرین در طول سالها با چندین گروه بازی کرده است ، از جمله تور کوتاه با گروه C-Weed Errol Ranville ، اما گفت که Feathermen همچنان یکی از گروههای محبوب او است که با او بازی کرده است.

یکی از گروههای مورد علاقه بیلی جو گرین که در آن حضور داشته است ، یک گروه کاملا بومی به نام Feathermen بود. (ارائه شده توسط جسی گرین)

او در بسیاری از جشنواره های بلوز در سراسر کشور اجرا داشته است و به مدت پنج دهه روی کارهای هنری و توانایی های اجرای زنده خود کار کرده است و اغلب در میله های کنار خیابان اصلی خیابان اصلی وینیپگ به اجرای برنامه می پرداخت.

در طول زندگی حرفه ای خود ، گرین نامزد دریافت سه جایزه Juno شده است و دو جایزه موسیقی Aboriginal People Choice در سال 2006 و 2009 برنده شده است.

گرین گفت: “من بیش از همه به جوایز موسیقی انتخاب بومیان افتخار می کنم.”

“من از طرف مردم کاندید شدم ، به همین دلیل برای من مهم بود.”

زندگی خانوادگی

گرین گفت بزرگترین موفقیت او در زندگی تربیت دو فرزندش بود.

پسرش جسی گرین خودش فیلمساز و موسیقی دان است.

جسی گرین صاحب یک شرکت تولید رسانه به نام Strongfront TV است و به تولید عملکرد Rez Blues کمک می کند.

وی گفت که پدرش زندگی سختی را پشت سر گذاشت ، با شروع 10 سال در مدرسه مسکونی Cecilia Jeffery در Kenora ، Ont.

جسی گفت: “من بسیار افتخار می کنم که با وجود همه چالش های نوازنده بودن و تمام خطرات شغلی نوازنده بودن در خیابان اصلی ، چطور بچه سالی را به من تحمل کرد و توانست فرزند خوبی به من بدهد و خانواده ما را دست نخورده نگه دارد.” سبز.

“می دانید ، او سالها با اعتیاد به الکل مبارزه کرد.”

جسی گرین گفت که او “از رحم” توسط موسیقی احاطه شده است و از خاطرات کودکی وی می توان به پدرش گفت که هر روز روی گیتار تمرین می کند ، اغلب اوقات ساعتها.

وی گفت که پدرش توانسته است به ایجاد یک صحنه موسیقی کمک کند که همیشه برای نوازندگان بومی در وینیپگ وجود نداشته است.

وی گفت: “من می گویم او و تعداد دیگری از هنرمندان به نوعی به آسفالت صحنه موسیقی در وینیپگ كمك كردند.”

بلوز رز

انجمن بلوز تورنتو با همکاری Elaine Bomberry ، بیست و پنجمین سالگرد Rez Blues را جشن می گیرد و با مشارکت در صنعت موسیقی Anishinaabe / Cayuga همکاری می کند.

بومبری گفت در دهه 90 فرصت کمی برای نمایش موسیقی دانان موسیقی بلوز بومی در تورنتو وجود داشت. او برای کمک به اولین نمایش زنده خود در سال 1993 به انجمن بلوز تورنتو مراجعه کرد.

Rez Blues به عنوان یک مجموعه کنسرت زنده شروع به کار کرد ، که به عنوان یک مستند رادیویی ضبط شد و سپس سرانجام در سال 2006 به عنوان نمایش متنوعی از شبکه تلویزیونی مردم بومی انتخاب شد.

شریک زندگی او موری پورتر نیز نوازنده موسیقی بلوز است و در سال 2012 برای آلبوم سال بومیان برنده جایزه Juno شد. وی نمایشی را برای این مجموعه ضبط کرد و گفت که این فرصتی برای الهام بخشیدن به نسل بعدی موسیقی دانان بومی است.

موری پورتر نوازنده پیانوی موسیقی بلوز موهاک است که در جوایز 2012 جونو آلبوم سال بومی را از آن خود کرد. (فیس بوک)

پورتر ، كه موهاك ، از قبیله لاك پشت ها ، از شش ملت گرند رود ، انت است ، گفت: “این در واقع برای جوانان است تا آنها ببینند كه در انتهای تونل نوری وجود دارد.”

پورتر گفت بیلی جو گرین “قبل از خنک شدن بلوز” بلوز می زد “و او را یک مبتکر خواند.

پورتر هنگام توصیف توانایی های گیتار گرین گفت: “به نظر می رسد کسی در حال نواختن گیتار اسلاید بر روی اره برقی است.”

شما می توانید عملکرد بیلی جو گرین را در صفحه فیس بوک انجمن بلوز تورنتو در ساعت 7 بعدازظهر مشاهده کنید ، و اجرای قبلی در YouTube است.