نوناووت مورد اول COVID-19 را تأیید می کند

مدیر ارشد بهداشت عمومی نوناووت اولین مورد نوناووت را در مورد COVID-19 در Sanikiluaq تأیید کرد.

دکتر مایکل پترسون روز جمعه مورد را تأیید کرد. اوایل این هفته یک نمونه از فرد مبتلا جمع آوری شد و نمونه آن در وینیپگ آزمایش شد.

پترسون گفت: “این توسط استاندارد طلا در کشور آزمایش شده است.”

به دلیل وجود مسیرهای پرواز به Sanikiluaq ، نمونه بجای اینکه ابتدا در نوناووت آزمایش شود ، مستقیماً به آزمایشگاه میکروبیولوژی در وینیپگ ارسال شد.

وی گفت: ردیابی تماس در جامعه در حال انجام است و تیم واکنش سریع قلمرو “در حالت آماده باش برای کمک به مدیریت اوضاع در صورت لزوم قرار دارد.”

پترسون گفت که خیلی زود است که بگوییم فرد چگونه به ویروس مبتلا شده است. وی گفت: با بروز علائم ، فرد به انزوا رفت. علائم فرد شامل تب و سرفه است.

از ظهر روز جمعه ، همه سفرها به Sanikiluaq به بار و موارد اضطراری محدود می شوند. (CBC)

از ساکنان جامعه حدود 900 نفره خواسته می شود که در خانه بمانند و از درهم آمیختن با سایر ساکنین که بخشی از خانه آنها نیستند ، از جمله اعضای خانواده خودداری کنند.

پترسون در بیانیه ای گفت: “مهم است كه اقدامات بهداشتی توسط همه دنبال شود و همه ما سهم خود را انجام دهیم تا به سرعت بتواند یك گسترش بالقوه در جامعه را مهار كند.”

این قلمرو در این رهاسازی گفت که فرد آسیب دیده و خانواده آنها در انزوا هستند و حال خوبی دارند. در گزارش منتشر شده ، از ظهر روز جمعه ، همه مسافرتها به Sanikiluaq فقط به بار و موارد اضطراری محدود می شود.

پرواز برنامه ریزی شده به مقصد جامعه در روز یکشنبه با بازگشت افرادی از مرکز انزوای جنوبی برای لحظه ای موکول شده است. قبل از سوار شدن به پروازهای نوناووت ، ساکنان نوناووت باید دو هفته را در انزوا هتل بگذرانند.

خدمات اضطراری باید باز بمانند در حالی که فروشگاه های مواد غذایی باید ساعات کمتری را اجرا کنند. اکنون خریداران باید هنگام خرید از ماسک استفاده کنند.

به غیر از فروشگاه های مواد غذایی ، ایستگاه های خدمات سوخت و وسایل نقلیه موتوری ، م institutionsسسات مالی ، کانادا پست و رستوران هایی که برای خدمات خارج از خانه باز هستند ، دولت دستور داده است همه مشاغل انتفاعی و غیر انتفاعی تعطیل شوند. همه مشتریان باید همیشه دو متر از هم فاصله داشته باشند و بیش از 10 نفر در یک زمان مجاز نیستند.

تماشا کنید | کنفرانس خبری نوناووت در مورد COVID-19:

به کلیه مدارس ، از جمله کالج قطب شمال نوناووت ، دستور داده شده است که به غیر از کارهای ضروری ، در همه موارد بسته است. مدارس در مرحله 4 برنامه پاسخ COVID-19 وزارت آموزش و پرورش تعطیل است.

لپ تاپ ها و تبلت ها برای جامعه ارسال شده اند ، اما دولت هنوز برای دسترسی آسان به آموزش از راه دور منتظر توزیع کارتهای اینترنتی است.

اجتماعات عمومی حداکثر به 5 نفر محدود می شود ، که این توانایی را برای یک خانواده فراهم می کند تا با هم در خیابان قدم بزنند. قرار نیست در خانه ها اجتماعاتی انجام شود.

پترسون گفت: “برای شدیدتر كردن اقدامات ، فضای زیادی برای جابجایی وجود ندارد.” پس از انجام ردیابی قرارداد ، دفتر رئیس بهداشت عمومی محدودیت ها را ارزیابی می کند.

محدودیت ها می توانند به محض چند روز دیگر کاهش یابد ، اما پترسون گفت که او هیچ تاریخ مشخصی در ذهن ندارد.

محدودیت ها برای بقیه سرزمین بدون تغییر باقی مانده است. 24 جامعه دیگر می توانند علاوه بر کسانی که در خانه زندگی می کنند ، حدود 15 بازدید کننده در خانه های خود داشته باشند.

نخست وزیر می گوید: “ما برای این کار آماده شده ایم.”

نخست وزیر جو ساویکاتاق در بیانیه ای گفت: “لطفاً به یاد داشته باشید که یک مورد تأیید شده دلیل بر وحشت نیست. ما برای این کار آماده شده ایم و پاسخ می دهیم.” “همه Nunavummiut باید به تمرین فاصله اجتماعی بپردازند ، دست های خود را بشویند و اگر احساس ناراحتی می کنید در خانه بمانند.

“آرزوی بهترین ها را برای بیمار و مردم Sanikiluaq دارم.”

در گزارش منتشر شده ، مورد مثبت تاثیری بر حباب سفر فعلی با مناطق شمال غربی و چرچیل منیتوبا ندارد.

بیشتر داستان های NUNAVUT:

به هرکسی که دلیل بر این باشد که در معرض COVID-19 قرار گرفته است ، توصیه می شود از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر با شماره تلفن COVID به شماره 1-888-975-8601 تماس گرفته و یا بلافاصله به مرکز بهداشت جامعه خود اطلاع داده و بلافاصله در منزل را منزوی کنید. 14 روز

از ساکنان خواسته می شود از مراجعه حضوری به مرکز بهداشت خودداری کنند.

قرار است مسئولان در یک کنفرانس خبری ET ساعت 2:30 بعد از ظهر بروزرسانی کنند. می توانید آن را در اینجا یا در صفحه فیس بوک CBC North ما مشاهده کنید.