نوناووت 8 مورد جدید COVID-19 را از روز دوشنبه تأیید کرد ، دوره محدودیت در کل قلمرو برای شروع از روز چهارشنبه

دولت نوناووت روز دوشنبه هشت مورد دیگر از بیماری COVID-19 را در این سرزمین اعلام کرد و از زمان شناسایی اولین مورد تأیید شده در 6 نوامبر ، کل موارد جدید را به 26 مورد رساند.

این امر پس از گزارش 14 مورد در آخر هفته رخ می دهد.

شش مورد جدید در روز دوشنبه در Arviat و دو مورد در Rankin Inlet بود.

دکتر مایکل پترسون ، رئیس بهداشت عمومی نوناووت ، جو ساویکاتاق نخست وزیر و لورن کوشوگاک ، وزیر بهداشت ، روز دوشنبه وضعیت را به روز کردند.

پترسون گفت ، یک فرد مبتلا به ویروس به وینیپگ مداوا شد ، در حالی که بقیه در خانه بهبود می یابند.

پترسون گفت ، نوناووت برای شروع به مدت دو هفته ، از روز چهارشنبه ، به یک دوره محدودیت اجباری و گسترده در سراسر قلمرو وارد می شود. این اقدام به منظور محدود کردن شیوع ویروس انجام شد. بر اساس یک خبر منتشر شده ، کلیه خدمات غیر ضروری ، مشاغل و سازمان ها ملزم به تعطیلی و در هر زمان ممکن ، تغییر کار به محل کار خود می شوند.

اکنون ماسک ها در فضاهای عمومی و زمانی که نمی توان فاصله فیزیکی را حفظ کرد به شدت توصیه می شود.

در منطقه Kivalliq و Sanikiluaq ماسک ها اجباری باقی می مانند.

در این سرزمین گفته شده که این تعطیلی ها تعلیق کلیه فعالیتها و رویدادهای ورزشی را شامل می شود. همه رستوران ها فقط باید از غذا استفاده کنند و بارها بسته خواهند شد. خدمات شخصی مانند آرایشگاه ها و مراکز ماساژ درمانی باید بسته شود.

به جز خدمات اورژانس ، همه مراکز بهداشتی و بیمارستان عمومی Qikiqtani تعطیل هستند. بازدید از مراکز مراقبت طولانی مدت نیز به مدت دو هفته به حالت تعلیق در می آید.

توقف انتقال “حیاتی”

ساویکاتاق گفت: “من می دانم که این کار سخت خواهد بود. ما نمی خواهیم به محدودیت هایی که در بهار داشتیم برگردیم ، اما برای سلامتی و ایمنی همه نوناووموت این امر ضروری است.”

“به آن فکر کنید [a] قطع کننده مدار ، فرصتی برای تنظیم مجدد. هیچ کس بالاتر از قوانین اینجا نیست. بیایید این را روشن کنیم ، بنابراین سو no تفاهمی وجود ندارد. به ملاقات نروید ، در خارج از خانه خود معاشرت نکنید. “

پترسون گفت با افزایش موارد در جوامع ، “حیاتی” است که قلمرو به دنبال راه هایی برای جلوگیری از انتقال احتمالی ویروس باشد.

پترسون در بیانیه ای گفت: “محدود كردن هرگونه تماس احتمالی با ویروس بهترین دفاع ممكن در نوناووت است.”

پاترسون گفت ، این اقدامات در تاریخ 2 دسامبر مورد ارزیابی مجدد قرار خواهد گرفت. افرادی که این اقدامات را دنبال نکنند می توانند 575 دلار جریمه نقدی در نظر بگیرند ، در حالی که سازمان ها ممکن است بیش از 2000 دلار جریمه نقدی داشته باشند.

قلمرو گفته است “به شدت توصیه می کند” در برابر سفرهای غیر ضروری. همه مدارس تعطیل می شوند و به سمت یادگیری از راه دور می روند. مراکز نگهداری از کودکان به جز کارگران ضروری به روی همه تعطیل خواهد بود. هم اکنون تجمع در فضای باز بیش از پنج نفر ممنوع است و اجتماعات داخلی علاوه بر اعضای خانه به 5 نفر محدود می شود. پترسون گفت ، این بدان معناست که اگر خانه آنها به تعمیر نیاز داشته باشد ، افراد می توانند شخص معامله ای را وارد کنند. قرار نیست مردم “یک مهمانی کوچک” برگزار کنند.

به روزرسانی دولت را در اینجا تماشا کنید:

پترسون گفت که ردیابی تماس در Arviat با اکثریت مردم شرکت می کند “به خوبی” پیش می رود. این سرزمین همچنین به دنبال راه هایی برای جدا کردن تماس های احتمالی که بی خانمان هستند ، است.

کوسوگاک ، وزیر بهداشت ، گفت که مردم نباید نگران نحوه ورود ویروس کرونا به قلمرو باشند.

وی گفت: “همه ما می دانستیم كه بعضی مواقع COVID-19 به نوناووت برخورد خواهد كرد. حالا كه اینجاست ، كمك به ما برای جلوگیری از گسترش آن است.”

“اکنون زمان آن نیست که هر کس در نوناووت یک محقق شود.”

روز یکشنبه ، Arviat ، Nunavut ، 9 مورد جدید را گزارش کرد ، تنها دو روز پس از شناسایی اولین مورد COVID-19 در دهکده. پترسون روز دوشنبه تأیید کرد که انتقال به جامعه انجام شده است و گفت ممکن است یک یا دو هفته طول بکشد تا ببیند آیا اقدامات قبلی در جامعه تأثیری داشته است یا خیر. وی گفت: برخی از شیوع این بیماری ممکن است از افرادی باشد که قبل از شناسایی به عنوان ویروس ، جامعه را ترک کرده اند.

یک مورد دوم در Rankin Inlet ، Nunavut ، نیز روز یکشنبه گزارش شد و احتمالاً “در ارتباط با Arviat است” ، در آزادسازی مدیر بهداشت عمومی اعلام شد.

هم در Rankin Inlet و هم در Sanikiluaq ، جامعه ای که اولین مورد COVID-19 در نوناووت شناسایی شده است ، قلمرو گفته است که هیچ اثری از انتقال جامعه وجود ندارد ، “این احتمال وجود دارد که وقتی هیچ پیوند مشخصی وجود ندارد که ردیابی کند که چگونه کسی آلوده شد. “

این سرزمین همچنین روز یکشنبه گفت که ردیابی تماس با امید به ردیابی و مهار ویروس هنوز در هر سه جامعه در جریان است.

دولت به Nunavummiut یادآوری کرده است که “اقدامات جدی بهداشت عمومی” را که شامل محدود کردن تماس های شما ، شستن مکرر دست ها ، حفظ فاصله فیزیکی در هر زمان ممکن و ماندن در خانه در صورت احساس بیماری ، “دقیقاً دنبال کند”.