نوامبر 23, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

هنرمندان حصار بیمارستان North Bay ، Ont. را با خرس و توت فرنگی آراسته اند

1 min read

حصاری که محوطه های فرهنگی در بیمارستان North Bay ، Ont. را احاطه کرده است ، هم اکنون با نقاشی دیواری به سبک جنگلی که دارای خرس ، توت فرنگی و گل است ، مزین شده است.

این نقاشی دیواری توسط بردی پناس و دزیره سندز طراحی شده است.

“من برای ترسیم خرس فوق العاده الهام گرفتم مکوا حیوان ، زیرا در فرهنگ من قبیله خرس متولد دارو است “، گفت: پناس ، که در دهکده گاردن در اولین ملت نیپیسینگ زندگی می کند.

“خرس چیزهای زیادی در مورد دارو به ما می آموزد و از اهمیت زیادی برخوردار است.”

هنگامی که هنرمندان در حال طراحی طرح بودند ، در ابتدا قصد داشتند یک خرس نقاشی کنند اما تصمیم گرفتند جنبه ای بین نسلی با خرس های کودک اضافه کنند.

بردی پناس گفت: “خرس چیزهای زیادی در مورد دارو به ما می آموزد.” (بردی پناس)

در فرهنگ Anishinaabe توت فرنگی نیز داروی مهمی به نام است اودمین، که در زبان به توت قلبی ترجمه می شود.

پناس اظهار داشت که امیدوار است مردم وقتی در بیمارستان هستند و از نقاشی های دیواری دیدن می کنند ، حس خانه کودکی خود را احساس کنند.

وی گفت: “وقتی ما آنها را نقاشی كردیم ، من واقعاً احساس كودكی ام و احساس ایمنی ، داشتن پدر و مادر در اطراف خود و داشتن سرپرست خود را درك كردم.”

جایگذاری طرح های گل نیز قابل توجه است زیرا هنرمندان می خواستند زندگی در پشت حصار را نشان دهند ، جایی که فعالیت هایی مانند آموزه های فرهنگی با بزرگان و اعیاد فصلی در آنها اتفاق می افتد.

طبق گفته جنیفر فانل ، پزشك پزشكی كه با برنامه بهداشت روان بومی در بیمارستان كار می كند ، ایده ساخت نقاشی دیواری در سال گذشته در دست انجام بوده است.

وی اصالتاً از مارتن فالز است اما در کنستانس دریاچه اولین ملت در 425 کیلومتری شمال غربی سودبری ، اونت بزرگ شده است.

فونل گفت: “ما هنرمندانی می خواستیم كه محلی باشند زیرا این منطقه First Nation است. بنابراین ما هنرمندانی از Nipissing First Nation می خواهیم.”

هنگامی که هنرمندان در حال طراحی طرح بودند ، در ابتدا قصد داشتند فقط یک خرس را نقاشی کنند اما تصمیم گرفتند جنبه ای بین نسلی با خرس های کودک اضافه کنند. (بردی پناس)

فونل گفت که او آنها را تشویق می کند هرچه احساس می کنند نقاشی کنند. وی گفت که دزیره سندز به او گفت که از آنجا که بیمارستان مکانی برای بهبودی است ، هنرمندان می خواستند از تصویر خرس ها و توت فرنگی ها به عنوان نمایشی از بخشش و آغازهای جدید استفاده کنند.

فونل گفت: “در بیمارستان با استقبال خوبی روبرو شده است.”

“این نظرات زیادی را دریافت کرد و مردم گفتند که چقدر زیباست و چقدر رنگها را دوست دارند.”

فونل گفت كه بیمارستان امیدوار است در بهار و تابستان آثار هنری بیشتری به حصار اضافه كند و سایر هنرمندان بومی را به این كشور بیاورد و شاید بیماران بخواهند منطقه ای از معنای سلامتی را برای آنها ترسیم كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.