هیئت مدیره مدرسه پرنس جورج به کرسی های اختصاص یافته برای معتمدین بومی رای مثبت می دهد

اعضای هیئت مدیره پرنس جورج ، پیش از میلاد ، به اتفاق آرا خواستار ایجاد دو صندلی اختصاصی برای معتمدین بومی در میز هیئت مدیره شدند.

با این حال ، تصمیم نهایی در مورد اینکه آیا با این پیشنهاد پیش برویم باید از وزارت آموزش و پرورش و مقامات استانی که قدرت ایجاد تغییر را دارند ، گرفته شود.

ترنت دریک ، که در همان جلسه به عنوان رئیس جدید هیئت مدیره انتخاب شد ، گفت: “ما اختیار تغییر قانون آموزش را نداریم.” “این یک فرایند ملت به ملت است.”

دریک گفت که حمایت از تلاش برای بهبود نرخ فارغ التحصیلی برای دانشجویان بومی منطقه برای هیئت مدیره مهم است.

روسای گروه اول لیدلی تنه و گروه مک لئود لیک هند درخواست یک صندلی اختصاصی را در جلسه قبلی ارائه دادند ، با این استدلال که نمایندگی منافع تقریباً 30 درصدی دانش آموزان بومی که در سیستم مدرسه در این کشور هستند ضروری است. شمال مرکزی قبل از میلاد

“چه زمانی [almost] یک سوم بچه ها اولین ملل هستند ، بزرگترین حرف این است که در قلمرو کشور خودمان حرفی برای گفتن داشته باشیم. “

“در واقع داشتن در بالاترین سطح – گفتن این جمله – همان چیزی است که شایسته ماست.”

از سال 2018 که وزارت آموزش و پرورش یک سیستم بخش در مدرسه منطقه 57 ایجاد کرد ، نمونه قبلی این پیشنهاد وجود دارد.

این اجازه را به رای دهندگان از مناطق دره رابسون و مکنزی داد تا معتمدین را به طور مشخص از آن مناطق انتخاب کنند.

توصیه هیئت مدیره به استان این است که نمایندگان Lheidli T’enneh و McLeod Lake Indian Band نیز انتخاب شوند.

در آوریل سال 2020 ، مدرسه منطقه 57 رأی داد که به Kelly Road Secondary نامی دوگانه ، در کنار “Shas Ti” ، یک عبارت داکل برای “عبور از گریزلی” داده شود. (اندرو کورجاتا / CBC)

حمایت از این تغییر تنها شش ماه پس از انتقاد هیئت مدیره برای تلاش دیگری برای افزایش نمایندگی بومی صورت گرفت.

به درخواست Lheidli Tenneh ، هیئت مدیره درخواستی را برای تغییر نام مدرسه متوسطه Kelly Road به Shas Ti ، عبارتی به معنی “عبور گریزلی” در زبان داکله ، بررسی کرد.

این موضوع باعث واکنش گسترده جامعه شد و در نهایت هیئت مدیره نام دوگانه ای را انتخاب کرد که Shas Ti و Kelly Road در ورودی مدرسه کنار هم حضور داشتند.

دريك از تغيير نام كامل در آن زمان حمايت كرد و معتقد بود كه اين اقدام ضروري براي آشتي است. وی توسط نماینده شوئروس والیموآمد حمایت شد ، كه روز سه شنبه به عنوان نایب رئیس جدید هیئت مدیره انتخاب شد.

در سپتامبر 2019 ، این منطقه اولین مدیر آموزش بومی خود را برای کمک به دانش آموزان بومی در سیستم مدرسه نامگذاری کرد.


برای داستان های بیشتر از شمال قبل از میلاد ، در Daybreak North در CBC Listen یا برنامه پادکست مورد علاقه خود مشترک شوید و با CBC Northern British Columbia در فیس بوک ارتباط برقرار کنید ، توییتر و اینستاگرام.