هیئت منصفه در جریان تحقیقات موسی بیور به منابع بهداشت روان بیشتری در First Nations نیاز دارد

هشدار: این داستان در مورد پریشانی روانی و خودکشی صحبت می کند.

درخواست ها برای بهبود منابع مراقبت از سلامت روان در اولین ملل دورافتاده در شمال غربی انتاریو همچنان در خط مقدم تحقیق درباره مرگ موسی آمیک بیور قرار دارد.

هنرمند 56 ساله Woodlands از Nibinamik، یک ملت اول اوجی-کری، در Thunder Bay، Ont درگذشت. در فوریه 2017 پس از اینکه او را در سلول خود در زندان منطقه تاندر بی بی پاسخ یافتند.

هنوز مشخص نیست که بیور دقیقا چگونه مرد. انتظار می رود هیئت منصفه در هفته های آینده بیشتر درباره علت رسمی مرگ بیور بشنوند.

بیش از شش سال بعد، تحقیق درباره مرگ او – که طبق قانون پزشکی قانونی انتاریو در هنگام مرگ یک فرد در بازداشت اجباری است – شروع به جمع آوری قطعات چگونگی و چرایی مرگ بیور کرده است.

هیئت منصفه متشکل از یک مرد سفیدپوست، سه زن سفیدپوست و یک زن بومی است.

بیور یکی از 13 نفری است که از سال 2002 در زندان ناحیه Thunder Bay جان باختند. تحقیقات او پس از تحقیقی انجام شد که در نوامبر در مورد مرگ دان ماماکوا از دریاچه Kasabonika و Roland McKay از Kitchenuhmaykoosib Inninuwug تکمیل شد.

موسی بیور که بود؟

هیئت منصفه ابتدا از ملانی هودارت آمیک، مادر کوچکترین پسر بیور، که داستان نام او آمیک را توضیح داد، شنید. این نام خانوادگی پدربزرگش بود، قبل از اینکه مبلغان آن را به بیور ترجمه کنند.

در حالی که بیور به عنوان هنرمندی با مشکلات سلامت روان توصیف شده است، هودارت آمیک گفت که برای هیئت داوران مهم است که بدانند او خیلی بیشتر از اینها بوده است.

بیور پدرسالار خانواده بود، پدر محبوب چهار فرزند «با مهارت‌های زمینی که هیچ‌کدام از آنها را نداشت». او می توانست با یک ابزار به تنهایی در بیابان زنده بماند. او مطمئن شد که همه افراد در اولین نشن آشکارسازهای دود کار می کنند. او به هیئت منصفه گفت که او به هودارت آمیک یاد داد که چگونه پسرش را در تیکیناگان یا تخته گهواره قنداق کند و بثورات پوشک را با گریس خرس درمان کند.

او گفت که او همچنین فردی بود که “ضایعه تقریباً غیرقابل جبرانی را در طول زندگی خود تجربه کرد” و با چندین مرگ در خانواده و همچنین آسیب بین نسلی دست و پنجه نرم کرد.

هودارت آمیک گفت: “موسی از بسیاری جهات بزرگتر از خود زندگی بود، اما او انسانی بود که مانند هر کس دیگری، تلاش کرد و اشتباه کرد، اما تلاش کرد تا فرد بهتری باشد.” او تلاش خود را برای پیشرفت، یادگیری بیشتر و تبدیل شدن به یک الگوی خوب که پسرانش و جامعه می توانند به آن افتخار کنند ادامه داد.

چگونه بیور به زندان منطقه تاندر بی رسید

هیئت منصفه گزارش های مفصلی از آنچه بین 14 و 18 ژانویه 2017 در نیبینامیک رخ داد، زمانی که بیور در حال تجربه یک بحران سلامت روان بود، شنیدند.

پل هشه، پرستار ثبت شده، به هیئت منصفه گفت که طرح اولیه این بود که بیور در مرکز علوم بهداشت منطقه ای Thunder Bay تحت مراقبت روانپزشکی قرار گیرد. هشه در سال 2017 پرستار پرستار در ایستگاه پرستاری نیبینامیک بود اما از آن زمان بازنشسته شده است.

پس از اینکه مرکز علوم بهداشت منطقه‌ای Thunder Bay گفت که نمی‌تواند بیور را دریافت کند، او به مرکز بهداشت Sioux Lookout Meno Ya Win فرستاده شد، که یک مرکز روانپزشکی برنامه 1 نیست. Hesche گفت که امید این بود که پس از دریافت مجوز پزشکی در Sioux Lookout، Beaver بتواند برای درمان به Thunder Bay فرستاده شود.

اما موانعی برای انتقال بیور به Sioux Lookout وجود داشت، از جمله فقدان امنیت در دسترس برای کمک به تخلیه پزشکی او، آب و هوای زمستانی که خدمات آمبولانس هوایی Ornge را به تاخیر انداخت، و تماس با اولویت بالاتر برای Ornge در اولین کشور دیگری که بیور را سقوط داد. تریاژ، هیئت منصفه شنید.

در حالی که بیور منتظر حمل و نقل بود، اعضای جامعه به دلیل کمبود افسران پلیس به عنوان امنیت برای او عمل کردند. زمانی که یکی از اعضای سرویس پلیس نیشنابه اسکی آمد، بیور روزها در مضیقه بود.

هیئت منصفه شنیدند که او در نهایت به دو مورد حمله و یک مورد نقض حکم دادگاه متهم شد و قبل از اینکه با هواپیمای خدمات پلیس نیشنابه اسکی به زندان منطقه تاندر بی برده شود، در بازداشت قرار گرفت.

شاهدان به هیئت منصفه گفتند که در طی آن دوره پنج روزه، بیور دو بار، ابتدا در یک محل سکونت و سپس در یک سلول خدمات پلیس نیشناوبه اسکی، اقدام به خودکشی کرد.

توصیه هایی برای مراقبت کارآمدتر و مؤثرتر

همه شاهدان اجماع روشنی دارند که مراقبت‌های بهداشت روانی باید در ملل دورافتاده بهبود یابد.

اتاق های ایمن که به آن اتاق های امن نیز می گویند، بارها به عنوان یک راه حل بالقوه مطرح شد. این فضاها محیطی امن را برای بیماران سلامت روان فراهم می کند که در آن نمی توانند به خود یا دیگران آسیب برسانند و می توانند توسط متخصصان پزشکی نظارت شوند.

ایستگاه پرستاری نیبینامیک با دو پرستار کار می کند. پزشکان، از جمله شاهد دکتر مگان بولینگر از Sioux Lookout، برای ارائه مراقبت به اولین کشور سفر می کنند اما همیشه در دسترس نیستند.

Hesche و Bollinger گفتند که داشتن یک اتاق امن در Nibinamik در اصل عالی به نظر می رسد، اما به کارکنان، امنیت و زیرساخت بیشتری نیاز دارد. کارکنان همچنین به آموزش در زمینه آگاهی از سلامت روان و تنش زدایی نیاز دارند.

هشه گفت: “برای کسی که خارج از جامعه شمالی بگوید، ما باید این کار را انجام دهیم، باید آن کار را انجام دهیم، بسیار آسان است.” واقعیت ما با Sioux Lookout و Thunder Bay و Lake of the Woods متفاوت است و این باید در نظر گرفته شود.

Hesche خواستار ادامه سرمایه‌گذاری برای بهبود فناوری تلفن و اینترنت در Nibinamik و حضور امنیتی/پلیس بیشتر شد.

اعضای سرویس پلیس Nishnawbe Aski در درخواست منابع بیشتر برای ارائه بهتر خدمات، این احساس اخیر را تکرار کردند. به عنوان Det. Insp. برد دوس در مورد پرونده بیور گفت: “فقط هیچ راهی برای ایمن نگه داشتن او وجود نداشت” قبل از اینکه او در بازداشت قرار گیرد.

دکتر می گوید که فراخوان برای اقدام باید ابتدا بیمار را در اولویت قرار دهد

یکی از بزرگترین چالش‌هایی که دکتر بولینگر در حین کار در سازمان‌های دورافتاده First Nations دیده است، ارتباطات ضعیف بین ارائه‌دهندگان خدمات است. او گفت که اغلب بیماران در تلاقی دو سیستم گرفتار می شوند که هیچ کدام مسئولیت یک موقعیت را بر عهده نمی گیرند. در پایان، این تنها بر بیمار و جامعه او سنگینی می کند.

توصیه های بولینگر شامل موارد زیر بود:

  • بهبود ارتباطات بین رهبران و خانواده های ملل اول، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، پرسنل آمبولانس هوایی، پلیس و کارکنان خدمات اصلاحی
  • ارزیابی های روانپزشکی از راه دور و سلامت از راه دور را در دسترس تر کنید
  • سوابق پزشکی را در دسترس ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بیشتر کنید
  • اطمینان از مراقبت های روانپزشکی که از نظر فرهنگی حساس و دارای آسیب های روانی است
  • تسهیل تخلیه مستقیم پزشکی به مراکز روانپزشکی

هیئت منصفه می شنود که منابع بیشتری برای تخلیه پزشکی مورد نیاز است

به گفته دکتر بروس ساوادسکی، افسر ارشد پزشکی Ornge، یک پروژه آزمایشی در آوریل گذشته با تیمی که فقط به انتقال بیماران سلامت روان اختصاص داشت آغاز شد. این تیم همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب آماده است.

وی به هیئت منصفه گفت: حدود 300 بیمار سلامت روان طی سال گذشته منتقل شده اند.

برای ادامه، پروژه آزمایشی باید بودجه دائمی و مطمئن دریافت کند. در حالت ایده‌آل، سوادسکی گفت که یک هواپیمای دوم وجود خواهد داشت که پوشش 24 ساعته انتقال سلامت روان را فراهم کند. او گفت که این توصیه مناسبی برای هیئت داوران خواهد بود.

نمای نزدیک مردی که بیرون ایستاده و کمی لبخند می زند.
عکس فایلی از دکتر بروس سوادسکی، افسر ارشد پزشکی Ornge. او می‌گوید که مایل است ببیند که یک برنامه آزمایشی شامل تیمی که به انتقال بیماران سلامت روان اختصاص دارد ادامه یابد و به طور بالقوه به دو هواپیما گسترش یابد. (اورنج)

جغرافیای شمال انتاریو و آب و هوای غیرقابل پیش‌بینی آن موانع آشکاری برای حمل و نقل بیماران هستند، اما بولینگر گفت مردم باید دلایل سیستماتیکی را که در پس آن هستند که چرا ملل اول تا این حد از منابع متمرکز جدا شده‌اند، در نظر داشته باشند.

بولینگر گفت: «دلیلی وجود دارد که چرا همه این چالش های جغرافیایی وجود دارد. این مسائل سابقه استعماری دارد و بنابراین ما جغرافیا را به یک نماینده برای نژاد تبدیل می کنیم و بیماران خدماتی را که شایسته آن هستند دریافت نمی کنند.

در طول هفته دوم بازجویی، هیئت منصفه قرار است از شاهدانی که بیور را در زندان منطقه تاندر بی مشاهده کرده اند و در آنجا از او مراقبت کرده اند، بشنود.


اگر شما یا کسی که می‌شناسید مشکل دارید، در اینجا می‌توانید کمک بگیرید: