“هیچ برنده ای” در محکومیت پسر نوجوان محکوم به قتل خشن و بی دلیل: وکیل

یک قاضی پس از بررسی لیست طولانی از آسیب دیدگی پسران ، پسری نوجوان را که با خشونت به یک غریبه حمله کرد ، در زندان بیشتر وقت نمی گذراند.

جوانی که تحت مقررات قانون عدالت کیفری جوانان نمی توان از او نام برد ، به جرم حمله به بدن وی در اثر مرگ نیل کاتچوی محکوم شد.

Catcheway ، 40 ساله ، در 16 اکتبر 2019 به طور تصادفی توسط پسر – که در آن زمان 14 ساله بود – و یک دختر 13 ساله در خیابان اصلی Winnipeg در نزدیکی خیابان Sutherland مورد حمله قرار گرفت.

قاضی دادگاه استان موری تامپسون در حکم صدور حکم برای پسر مورخ 22 اکتبر نوشت: “این یک حمله بی معنی بود ، دو حمله به یک فرد بی دلیل به یک غریبه.”

قاضی نوشت: دختر “تحریک کننده آشکار” بود ، اما پسر حمله را دنبال کرد و در آن شرکت کرد.

حمله 18 ثانیه ای

بر اساس این تصمیم ، حمله به Catcheway در حالی آغاز شد که دختر وی را به زمین کوبید و با لگد به او ضربه زد. پسربچه لگد به صورت او زد.

در تلاش برای فرار ، Catcheway سعی کرد از یک نرده استفاده کند. دختر با خشونت کچ وی را هل داد و باعث شد تا او فاصله زیادی را در خیابان اصلی بیاندازد ، به سر او ضربه بزند و بیهوش شود. سپس توسط یک اتومبیل او را زیر گرفت.

قاضی نوشت: Catcheway در اثر صدمات شدید ناشی از زور از سقوط درگذشت. کل حمله فقط 18 ثانیه طول کشید.

تامپسون نوشت: “مرگ ناگهانی و خشونت آمیز نیل کاتچوی تأثیرات ماندگار و عمیقی بر خانواده ، دوستان و عزیزان داشته است.”

پسر روز بعد دستگیر شد و اعتراف کرد و گفت از آنچه اتفاق افتاده بیمار است. وی سابقه کیفری قبلی نداشته است.

وی در قبال توافق ولیعهد مبنی بر عدم صدور حکم برای بزرگسالان ، به اتهام کمتر حمله به جراحات بدنی اعتراف کرد.

قاضی خاطرنشان كرد: دختری كه به جرم آدم كشی مقصر شناخته شد ، هنوز محكوم نشده است.

پس از پیدا شدن Catcheway که در جاده نیمه شب دراز کشیده بود ، پلیس راهی از خیابان اصلی به سمت شمال را بست. (تراویس گولبی / CBC)

تامپسون حکم داد که پس از گذراندن هشت ماه در یک مرکز اصلاح و تربیت جوانان در انتظار مجازات خود ، پسر بیشتر از این به خدمت نخواهد پرداخت.

در عوض ، پسر دو سال آزمایشی ، 25 ساعت خدمات اجتماعی ، به ارائه نمونه DNA احتیاج دارد و باید چندین شرایط را دنبال کند – از جمله عدم تماس یا ارتباط با دختری که در انجام حمله کمک کرده است.

تامپسون نوشت: “این واقعیت که یک مرد بی دفاع در خیابان اصلی وینیپگ به طور تصادفی مورد حمله قرار گرفت و کشته شد ، غیر قابل انکار تراژیک و بی معنی است.”

“حکمی که امروز دادگاه تعیین کرده است سنجشی از زندگی وی نیست و نمی تواند باشد. درک این نکته مهم است که متهم به علت مرگ آقای کچ وی محکوم نشده است.”

مدارس مسکونی ، MMIWG ، سو abuse استفاده ، مراقبت از مادر

قاضی در تصمیم خود لیست طولانی از ملاحظات گلادو را مشخص کرد. Gladue یک رای دیوان عالی کشور است که به قضات مجازات نیاز دارد تا تأثیر چیزهایی مانند مدارس مسکونی ، Sixties Scoop یا سیستم رفاه کودک را در بزهکاران بومی در نظر بگیرند.

قاضی خاطرنشان کرد پسر دارای “سابقه گسترده درگیری در مدرسه مسکونی ، رنج بردن از آزار جنسی و جسمی ، اعتیاد ، رفاه کودک و درگیری عدالت است.”

پدربزرگ و مادر این پسر هر دو در مدارس مسکونی تحصیل کردند که مورد آزار و اذیت قرار گرفتند.

طرف مادر وی “با یک تراژدی و از دست دادن زیاد” سه زن در میان بسیاری از زنان بومی گمشده و قتل یافته در کانادا بودند. قاضی نوشت: هنگامی که مادر پسر خواهر خود را از دست داد ، وی شروع به نوشیدن سنگین کرد. او از آن زمان زندگی خود را برگردانده و به مدرسه می رود تا یک مددکار اجتماعی شود.

وکیل استیسی سرباز می گوید این پرونده نمونه ای از تأثیر آسیب های نسل بومی است که مردم بومی هنوز تجربه می کنند. (عکاسی جان ک)

این پسر همچنین در خانه در حال بزرگ شدن خشونت را تجربه کرد.

قاضی نوشت: “وی توسط پدر بیولوژیکی خود که بعداً خانواده را برای مدت طولانی پس از ازدواج مجدد مادرش تحت تعقیب قرار داد ، مورد آزار جسمی قرار گرفت.”

پسر دو بار تحت مراقبت های مادرانه بود ، در مجموع دو سال ، هر دو بار از خواهر و برادرش جدا شد.

پسر اغلب مجبور به تغییر مدارس شد و با موارد طغیان رفتاری و سواد ، از جمله اختلال کم توجهی و بیش فعالی برخورد کرد.

قاضی خاطرنشان كرد: حداكثر زمانی كه یك جوان می تواند برای حمله به بدن آسیب برساند دو سال است.

تامپسون نوشت: “من ملزم هستم تمام گزینه های موجود برای حضانت را كه در این شرایط معقول است ، در نظر بگیرم ؛ خصوصاً با در نظر گرفتن میراث بومی متهم.”

میراث نسل آسیب

یک وکیل سازمان ملل با تجربه دفاع از مجرمان جوان گفت این پرونده یک نمونه “فوق العاده غم انگیز” از میراث قرن ها بدرفتاری است که مردم بومی تجربه کرده اند.

استیسی سرباز ، وکیل آنیشینابه و عضو First Swan Lake First Nation ، گفت: “این تصمیم در واقع فقط از نظر نوع آسیب بین نسلی است که این کودک با خانواده اش زندگی کرده است.

وی گفت: “تا زمانی که کسی با سیستم عدالت کیفری درگیر می شود ، تا آن زمان تعداد زیادی خرابی سیستم وجود داشته است.”

وی گفت که این فروپاشی در خانواده ها ، جامعه و سیستم هایی مانند رفاه کودکان آغاز می شود.

“واقعاً ، [the courts] فقط نوعی Band-Aid است که سعی در حل مشکلی دارد که قبلاً مدتی قبل در جریان بود. “

خانواده و دوستان در دسامبر 2019 برای نیشون Catcheway مراقبت می کنند. (Trevor Lyons / CBC)

سرباز گفت ملاحظات Gladue روشی است كه دادگاه ها سعی می كنند تعادل مجازات را با آسیب سیستمیك متعادل كنند كه باعث می شود فرد بومی به ارتكاب جرم منجر شود.

سرباز که در دانشگاه مانیتوبا دوره هایی را تدریس می کند با نگاهی به افراد بومی و قوانین کیفری گفت: “ما در مورد تخفیف مبتنی بر نژاد صحبت نمی کنیم. این چیزی نیست که باشد.”

وی گفت: “كانادا درگیر فرایند هدف گیری و تخریب سیستماتیک خانواده های بومی است. این روندی است كه امروز نیز ادامه دارد و می بینید.”

وی گفت: “قانونی وجود دارد ، فرایندهایی وجود دارد و این واقعاً کودکان و خانواده ها را عمداً از سنت ها و جوامعشان جدا می کند. بسیاری از فرایندها به پایان رسیده است ، اما این عوارض جانبی هنوز هم بسیار آشکار است.

سرباز در پایان روز گفت ، “هیچ برنده ای” وجود ندارد که از یک پرونده اینچنینی فارغ از تصمیمات یک قاضی باشد.

“آن جوان هنوز هم باید با این واقعیت زندگی کند که این فرد درگذشته است. این مطمئناً چیزی نیست که آنها فراموش کنند.”