وزیر دادگستری باید تحقیق در مورد زن بیهوش در گروه RCMP را بیهوش کند: منتقد NDP

وزیر دادگستری مانیتوبا باید از اختیارات خود تحت قانون خدمات پلیس استفاده کند و خواستار تحقیق در مورد آنچه برای ژنستا گارسون در گروه RCMP تامپسون اتفاق افتاده است ، گفت ، منتقد دادگستری NDP.

این امر پس از آن صورت می گیرد که گزارش سی بی سی نیوز ، ویدئویی از گارسون ، 19 ساله را نشان داد که پس از بازداشت در بازداشت و به ظن مستی توسط مأمور ایمنی بیهوش شد.

ناهانی فونتین گفت: “این فقط گروتسک است.”

“موارد بسیاری وجود دارد که در تعامل اشتباه است.”

فونتین گفت که چند روز طول کشید تا خودش را به تماشای فیلم بیاورد ، که دو افسر ایمنی جامعه و یک افسر زن RCMP پس از بازداشت گارسون را محاصره می کنند.

بعد از اینکه از او خواستند کمربندش را بر دارد ، گارسون کمربند را گرفته و به سمت یکی از مأموران ایمنی می اندازد که با مشت زدن به صورت او پاسخ می دهد. او به دیوار برخورد می کند و ناک اوت می شود.

جنستا گارسون در گروه RCMP در تامپسون ، من بازداشت شد. در تاریخ 6 ژانویه 2018 پس از اینکه مأموران به او مست بودن مشکوک شدند. این فیلم امنیتی است که از آن شب گرفته شده است و نشان می دهد یک افسر وی را بیهوش می کند. 1:49

سپس دو مأمور ایمنی توسط بازوانش او را به داخل سلول نزدیک می کشانند.

فونتین گفت که نحوه برخورد مأموران پس از ناک او نیز باعث خشم او شد.

وی گفت: “او ناتوان است. شما قرار است با یک آمبولانس تماس بگیرید. شما نباید مردم را جابجا کنید. شما نمی دانید که او از ناحیه نخاع آسیب دیده است.”

“شما افراد دیگری در گروه RCMP هستند که این اتفاق را مشاهده می کنند. هیچ کس وقتی شروع به کشیدن می کنند ، وقتی شلوار او را از تنش در می آورند و وقتی او را به داخل سلول می کشند ، وارد عمل نمی شود.”

از آنجا که منگنه به جای افسر پلیس توسط یک افسر ایمنی جامعه پرتاب شده است ، واحد تحقیق مستقل منیتوبا (IIU) صلاحیت رسیدگی به آنچه اتفاق افتاده را ندارد.

در حالی که هیچ تحقیق رسمی انجام نشده بود ، RCMP بعداً بیانیه ای صادر كرد و گفت كه آنها این حادثه را بررسی كرده و تصمیم گرفتند كه اتهاماتی را علیه مأمور ایمنی مطرح نكنند.

ناهانی فونتین ، منتقد دادگاه NDP ، اقدامات این افسر را “گروتسک” خواند و گفت که تماشای آن فیلم سخت است. (Austin Grabish / CBC)

به دنبال گزارش CBC از این حادثه ، RCMP گفت آنها در حال بررسی دومین نحوه آموزش افسران ایمنی و اقدامات اعضای آن هستند.

گروه های فونتین و بومی گفتند که باید یک گام فراتر برد.

وزیر دادگستری می تواند دستور تحقیق و تفحص را صادر کند

فونتین به بخشی از قانون خدمات پلیس اشاره كرد كه به وزیر دادگستری اجازه می دهد RCMP یا اعضا را از هر سرویس پلیس در كانادا برای تحقیق در مورد جرم ادعا شده سفارش دهد.

وی گفت: “من می خواهم وزیر دادگستری یک مأموریت پلیس مستقل مانند WPS (سرویس پلیس وینیپگ) را تعیین کند … قبل از همه و همه تحقیقات را انجام دهد.”

طبق این قانون ، اگر وزیر دادگستری چیزی را به نفع “اجرای عدالت” بداند ، می توانند تحقیقاتی را كه به طور معمول توسط یك سرویس پلیس یا IIU انجام می شود ، تعیین كنند و آن را به یك ارگان پلیس دیگر برسانند.

فونتین تعجب می کند که آیا کلیف کالن ، وزیر دادگستری ، هرگز در مورد آنچه اتفاق افتاده مطلع شده است؟

وی گفت: “آیا وزیر دادگستری از این حادثه اطلاع داشته است؟ آیا او از آن اطلاع داشته است؟ آیا او تصمیم گرفته است كه كاری انجام ندهد؟ و اگر ترجیح داده كه هیچ كاری انجام ندهد ، چرا كه این عمل كاملاً ناكام است.” .

آرلن دوماس ، رئیس رئیس مانیتوبا ، رئیس بزرگ گفت که مقامات RCMP به او گفتند که نگاه دوم را به آنچه برای جنستا گارسون رخ داده است ، بررسی می کنند. (CBC)

هفته گذشته ، دو رئیس منطقه ای خواستار تحقیق مستقل در مورد این پرونده شدند و گفتند كه نمی توان به RCMP برای بررسی موضوع اعتماد كرد.

رئیس منطقه ای Terry Teeee از مجمع ملل اول بریتیش کلمبیا و Ghislain Picard ، از مجمع ملل اول کبک-لابرادور ، با انتشار بیانیه مطبوعاتی آنچه را که برای گارسون اتفاق افتاد ، “حمله وحشیانه” خواند.

آرلن دوما ، رئیس ارشد مجمع روسای مانیتوبا ، گفت که هفته گذشته با جین مک لاتچی ، افسر فرمانده RCMP مانیتوبا ، کوتاه صحبت کرد. وی بار دیگر تأکید کرد که آنها در حال بررسی این حادثه هستند.

با این حال ، دوما می خواهد کارهای بیشتری را ببیند.

“اما ما به چشمان اضافی نیاز داریم و باید به چگونگی اتفاقات نگاهی بیندازیم ، زیرا … اگر هیچ ویدئویی از آن روز وجود نداشته باشد چه؟” او گفت.

“مهم است که آن تجزیه و تحلیل عینی وجود داشته باشد تا بتوانید واقعاً راه حل ها و راه حل های قابل اعتماد و ملموسی برای حل مسئله داشته باشید.”

کالن از اظهار نظر خودداری کرد

کالن حاضر به انجام مصاحبه با CBC در مورد آنچه برای ژنستا رخ داده است ، با سخنگوی خود گفت که او نمی تواند در مورد موارد خاص یا مواردی که در دادگاه است اظهار نظر کند.

گارسون شکایتی مدنی علیه RCMP ، شهر تامپسون (که افسران ایمنی را به کار می گیرد) و افسران درگیر تشکیل داده است.

هنگامی که CBC برای اولین بار این ویدئو را پخش کرد ، از کالن مجدداً خواسته شد که در این باره نظر بدهد و او جواب رد داد.

وی همچنین از پاسخ دادن به درخواست فونتین برای درخواست دستور تحقیق در این مورد خودداری كرد.

سخنگوی جودی براون در ایمیلی که روز جمعه ارسال شد نوشت: “در حال حاضر هیچ نظری از وزیر وجود ندارد.”