پرتره قدیمی ترین جانباز بومی فیلیپ فاول در موزه جنگ کانادا رونمایی شد

تصویری از قدیمی ترین جانباز بومی زنده کانادا با آغاز روز یادبود در ورودی موزه جنگ کانادا در اوتاوا به نمایش در خواهد آمد.

Pte (بازنشسته) فیلیپ فاول ، 98 ساله ، از اولین ملت Sweetgrass در ساسکاچوان در 20 سالگی در سال 1942 به سپاه خدمات ارتش سلطنتی کانادا پیوست. پدر وی ویلیام فاول در جنگ جهانی اول خدمت کرده بود.

فاول پس از آموزش ، از ژوئیه 1943 تا آگوست 1945 در حال انتقال تجهیزات حیاتی به نیروهای خط مقدم در اروپا بود. وی در D-Day در تابستان 1944 در سواحل نرماندی ، فرانسه فرود آمد.

این جانباز کری آخر هفته گذشته توسط نیروهای مسلح کانادا و موزه جنگ کانادا با پرتره ای با عنوان جنگجوی نرماندی ، توسط هنرمند ایلین گلوب مورد تقدیر قرار گرفت.

نادین فاول 42 ساله نماینده پدربزرگش در مراسم رونمایی در روز جانبازان بومی روز یکشنبه در اوتاوا بود. پدربزرگش به دلیل مشکلات بهداشتی حاضر به شرکت در این مراسم نشد اما از خانه اش به همراه سایر اعضای خانواده به طور زنده آن را تماشا کرد.

نادین فاول گفت که پرتره گلوب او را به وجد آورده است.

“پیچیدگی شگفت انگیز است ؛ من باور نمی کردم ، فکر کردم این یک تصویر واقعی است. او یک هنرمند شگفت انگیز است.

فیلیپ فاول و نوه اش نادین فاول. هر دو از اولین ملت Sweetgrass در ساسکاچوان هستند. (ارائه شده توسط نادین فاول)

“این باعث می شود که من کاملاً مغرورتر باشم که نوه او باشم برای نوع شخصی که دارد و کارهایی که انجام داده است ، برای همه آنچه که او برای تمام زندگی خود ایستاده است.”

فیلیپ فاول چندین مدال نظامی از جمله ستاره 1945 تا 1939 و نشان ملی لژیون افتخار فرانسه دریافت کرد.

وی پس از بازگشت از جنگ ، مدافع خسارت عادلانه جانبازان بومی بود و چندین سال به عنوان رئیس بزرگ انجمن پیشکسوتان ملل اول ساسکاچوان فعالیت کرد.

در یک خبر خبری ، ژنرال جاناتان ونس ، رئیس ستاد دفاع گفت که او در سال 2018 با فاول در خانه اش ملاقات کرده است.

وی در بیانیه گفت: “جنگ او به اروپا ختم نشد ، او به خانه آمد تا برای جانبازان بومی بجنگد. او یك قهرمان كانادایی است و من از او بخاطر خدمت به كشورش تشكر می كنم.”

پدر چهار فرزند همیشه در جامعه اصلی Sweetgrass First Nation در حدود 150 کیلومتری شمال غربی ساسکاتون زندگی می کرد.

فیلیپ فاول در یک عکس بدون تاریخ. فاول در 20 سالگی در سال 1942 در ارتش کانادا ثبت نام کرد. (ارائه شده توسط نادین فاول)

نادین فاول گفت: “او حدود 70 سال گذشته در یک خانه زندگی کرده و همیشه خودش را نگه داشته است.”

این جانباز اکنون با نوه خود زندگی می کند ، که به مراقبت از او کمک می کند. نادین فاول گفت که اگرچه پیر است ، پدربزرگش همیشه دوست داشت استقلال خود را حفظ کند.

نادین فاول گفت که پدربزرگش را زحمتکش ، توانمند و صریح می پندارد.

“من فکر می کنم این به خاطر روشی است که او برای مردم به زبان آورد ؛ خانواده اش نیز از آن به ارث بردند.”

این پرتره اکنون بخشی از مجموعه هنرهای جنگی Beaverbrook موزه است. Globe طی سالهای گذشته چندین پرتره از پیشکسوتان را تکمیل و اهدا کرده است.

تکمیل این پرتره هفت ماه طول کشید و گلوب در برخی مواقع به مدت 12 ساعت در روز روی آن کار می کرد.

این موزه تا ژانویه 2021 در موزه جنگ کانادا به نمایش درخواهد آمد. این موزه تا حدی باز است و در روز یادبود تورهایی را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد.