نوامبر 23, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

پروژه دانشگاه لورنتین به تغییرات اقلیمی در جوامع بومی شمال انتاریو می پردازد

1 min read

محققان دانشگاه Laurentian در حال همکاری با جوامع بومی در شمال انتاریو هستند تا طرحی برای رسیدگی به تغییرات آب و هوایی ارائه دهند.

این پروژه با همکاری پیمان شورای بزرگ 3 و پنج شورای قبیله ای در شمال انتاریو انجام می شود. متخصصان محلی آب و هوا با هر شورا دانش و دانش سنتی را با جوامع خود به اشتراک می گذارند.

پروفسور Laurentian ، دیوید پیرسون ، که بخشی از این تیم رهبری است ، می گوید جوامع شمالی در حال حاضر شاهد تأثیرات تغییرات آب و هوایی هستند – از جمله فصول کوتاهتر جاده های زمستانی ، تابستان های خشک تر و تغییر در منابع غذایی ، مانند غازهای کمتر در برخی مناطق.

وی گفت: “برخی جوامع از اعضای جوامع دیگر كه غازها مانند گذشته در دسترس نیستند ، دعوت كرده اند تا به جامعه خود بیایند ، جایی كه هنوز در دسترس هستند.”

“بنابراین این یک روش کاملاً عمومی یا بسیار گسترده برای ایجاد توانایی در افراد برای کار در جوامع برای سازگاری است.”

دیوید پیرسون ، استاد علوم محیطی دانشگاه لورنتیان ، بخشی از این پروژه در حال انجام است که با همکاری شوراهای قبایل و ملل اول در منطقه همکاری می کند. این پروژه دارای عناصر بسیاری از جمله کارگاه های اشتراک دانش و ایجاد شبکه تبادل دانش سازگاری منطقه ای بومی است. (اریک وایت / CBC)

سارا کوکرتون از شورای قبیله ای ماتاوا می گوید که جوامع First Nation در حال حاضر تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی هستند.

وی گفت: “جوامع عضو ما قبلاً تغییرات بی سابقه ای را در زمینه امنیت غذایی ، حمل و نقل ، بهداشت و رفاه اجتماعی تجربه کرده اند. پیش بینی می شود این تغییرات در سال های آینده گسترش و تشدید شود.” بسیاری از گروه ها و جوامع برای همکاری با یکدیگر

“سازگاری با تغییرات آب و هوایی مستلزم تلاش تیمی و دستیابی به اطلاعات فعلی ، دقیق و مرتبط است. [This] این پروژه ضمن همکاری با شبکه ای از جوامع و سازمان های آینده نگر در شمال انتاریو ، فرصتی را برای اولین ملت های ما فراهم می کند تا بتوانند به چالش ها و فرصت های ارائه شده توسط تغییرات آب و هوایی پاسخ دهند.

منابع طبیعی کانادا دیروز به طور رسمی از طریق برنامه “ایجاد سازگاری منطقه ای ، ظرفیت و تخصص” حدود 841000 دلار بودجه برای این پروژه اعلام كرد ، اگرچه كار حدود 18 ماه است كه در حال انجام است.

“ایده پشت این برنامه این نیست که افراد خارجی باید وارد شوند و به اولین ملتها بگویند که چه کاری باید انجام شود ، بلکه این است که ما به عنوان یک تیم با هم کار می کنیم تا ظرفیت را ایجاد کنیم ، همانطور که نامیده می شود ، درک و دانش و توانایی برای پیش بینی و پیش بینی آینده با خود ملل اول ، “پیرسون گفت.

“بنابراین آنها خود می توانند این کار را انجام دهند ، هم در جامعه و هم در شوراهای قبیله ای ، که به نوعی معادل شهرداری های ملل اول است. ایده این است که ما باید با آنها کار کنیم تا دانش علوم غربی را منتقل کنیم. ، که ارتباط زیادی با نحوه تغییر اوضاع در آینده دارد. و این فقط دما نیست ، بلکه فرکانس طوفان های شدید و طوفان های باد و این نوع دانش از دانش غربی است. “

پیرسون جمعه در مورد این پروژه با مجری برنامه Morning North CBC صحبت کرد.

صبح شمال7:57پرداختن به تغییرات آب و هوایی در جوامع بومی شمال انتاریو

محققان دانشگاه Laurentian در حال همکاری با جوامع بومی در شمال انتاریو هستند تا طرحی برای رسیدگی به تغییرات آب و هوایی ارائه دهند. بیشتر از استاد لورنتیا ، دیوید پیرسون ، که پروژه را رهبری می کند ، شنیدیم. 7:57

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.